بلاگ, شوینده ها

مراحل استفاده از قرص های شستشو + علائم و پیامدهای استفاده

قرص لباسشویی چیست؟

یک قرص ماشین لباسشویی حاوی مواد شوینده مایع غلیظ (و گاهی اوقات مواد پودری نیز می باشد) که نه تنها از قبل با دوز صحیح اندازه گیری شده است، بلکه استفاده از آن فوق العاده مفید است.

قرص‌های مایع لباس‌شویی که معمولاً به عنوان “liquitabs” شناخته می‌شوند، شوینده‌های مایع غلیظی هستند که برای یک بار استفاده می‌شوند و در بسته‌بندی محلول قرار می‌گیرند که پس از تماس با آب در طول چرخه شستشو تجزیه می‌شوند تا محصول شوینده آزاد شود. Liquitabs کوچک و رنگارنگ هستند. هنگامی که مرطوب است، مایعات می توانند در دست بترکند چشم و پوست را تحریک کنند. آنها همچنین می توانند به سرعت حل شوند و ممکن است در مدت زمان بسیار کوتاهی (در عرض چند ثانیه) در دهان کودک بترکند که باعث می شود محتویات به سرعت از بین برود و اگر بلعیده شوند می توانند باعث آسیب های شدید مانند مشکلات تنفسی شوند که نیاز به لوله گذاری دارند.

قرص لباسشویی

چرا از قرص های شستشو استفاده کنیم؟

قرص های شستشو یک راه عالی برای شستشوی لباس شما هستند زیرا استفاده از آنها واقعا راحت و ساده است. آنها شما را از حدس زدن مقدار مواد شوینده برای استفاده نجات می دهند. به علاوه یک مزیت اضافی این است که بسته بندی آنها معمولا قابل بازیافت است. سازگار با محیط زیست و آسان برای استفاده؟ جای تعجب نیست که قرص های ماشین لباسشویی تا این حد محبوب هستند.

ویژگی های قرص لباسشویی

 • بدون مواد شیمیایی خشن
 • بسته بندی قابل بازیافت
 • چربی و لکه را از روی لباس از بین می برد
 • بقایایی باقی نمی گذارد
 • بدون نیاز به شستشوی قبلی
 • به صرفه

نحوه استفاده از قرص های شستشو

آیا استفاده از قرص ماشین لباسشویی را امتحان کرده اید؟ در این مقاله، نحوه استفاده موثر از قرص های شستشو را توضیح می دهیم. برخی از قوانین ایمنی مهمی وجود دارد که هنگام استفاده از قرص ها باید در نظر داشت. همانطور که همه والدین می‌دانند، بچه‌ها به طور طبیعی کنجکاو هستند و قبل از اینکه متوجه شوید، بچه‌های کوچک شما هر چیزی را که در اطرافشان است، چه مداد رنگی، یک قرص یا هر چیز دیگری را دوست دارند لمس کنند یا در دهان قرار دهند.

نحوه استفاده از قرص های شستشو

نحوه استفاده از قرص های شستشو

 

مهم: به یاد داشته باشید که نگهداری قرص های شستشو در مکانی امن و دور از دسترس و دید کودکان خردسال ضروری است.

قرص ظرفشویی را در پشت درام قرار دهید مهم است که قرص لباسشویی را در پشت درام خالی قرار دهید، قبل از قرار دادن لباسشویی، این کار باعث می شود قرص به خوبی حل شود و در یکی از لباس ها گیر نکند. برای کل چرخه، که می تواند روی لباس شما باقی بماند.

ماشین لباسشویی را بیش از حد بار نکنید، اگر فضای کافی یا آب برای حرکت لباس در چرخه شستشو وجود نداشته باشد، ممکن است باعث شود قرص یا مواد شوینده لباسشویی روی لباس باقی بماند. اطمینان حاصل کنید که حدود 10 سانتی‌متر فاصله بین بالای درام و لباس‌هایتان دارید.

از دمای مناسب استفاده کنید، برچسب محصول را به دقت بخوانید. اگر در دستورالعمل ذکر شده است که باید از دمای شستشو بالای 30 درجه استفاده کنید، به این معنی است که قرص تنها در صورتی فعال و حل می شود که دستگاه را در دمای مورد نیاز تنظیم کنید.

قرص ظرفشویی

نکته اصلی: هنگام استفاده از قرص های شوینده لباسشویی، رعایت دستورالعمل های روی بسته بندی بسیار مهم است. اگر بعد از اتمام چرخه شست و شو متوجه مقداری باقیمانده روی لباس شدید، قبل از خشک کردن، فوراً با آب گرم بشویید.

چگونه بقایای قرص های شوینده را پاک کنیم؟

متأسفانه، در موارد نادر، ممکن است بقایای مواد شوینده روی لباس‌ها باقی بماند. این ممکن است به این دلیل باشد که شما به طور ناخواسته دستگاه را بیش از حد بارگذاری کرده اید یا شاید در آخرین لحظه قرص را داخل آن گذاشته اید. نگران نباشید، فقط این مراحل ساده را برای کمک به خلاص شدن از شر باقی مانده آن را دنبال کنید.

چگونه بقایای قرص های شوینده را پاک کنیم؟

چگونه بقایای قرص های شوینده را پاک کنیم؟

 

 

 • به یاد داشته باشید که قبل از اقدام به پاک کردن لکه، برچسب مراقبت از لباس خود را بررسی کنید و ابتدا محلول پاک کننده لکه را روی قسمت کوچکی از لباس آزمایش کنید.
 • به محض اینکه متوجه باقی مانده روی لباس شدید، لکه را زیر آب گرم بشویید تا آنجا که ممکن است بقایای آن پاک شود.
 • سپس، آب اضافی را به آرامی از ماده گرفته و آن را صاف قرار دهید.
 • یک تکه پنبه را با مقدار کمی الکل مرطوب کنید و به آرامی روی لکه بمالید، مطمئن شوید که تمام لکه را بپوشاند.
 • بگذارید حداقل ده دقیقه روی آن بماند.
 • از آب گرم یا داغ استفاده کنید و پارچه را دوباره بشویید. (حتماً برچسب مراقبت روی لباس خود را بررسی کنید تا ببینید چه دماهایی را می تواند تحمل کند).

قرص ظرفشویی پریل

مراحل کلیدی استفاده از قرص های شستشو

1- برای نتایج بهینه هنگام شستن لباس، همیشه باید دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی و برچسب ارائه شده روی مواد شوینده خود را بخوانید. برای قرص های مواد شوینده، این نکات کلیدی را در نظر داشته باشید تا لباس های شما تمیز و تازه از شستشو بیرون بیاید!

2- قرص لباسشویی را در کشوی ماشین لباسشویی خود قرار ندهید. قبل از قرار دادن لباس در پشت درام خالی قرار گیرد!

3- فقط از یک قرص در هر بار استفاده کنید.

4- قرص ها به گونه ای طراحی شده اند که در آب حل شوند، بنابراین نیازی به بریدن یا پاره کردن قرص قبل از ریختن آن در ماشین لباسشویی نیست. قرص های شستشوی به گونه ای طراحی شده اند که سریع حل می شوند و به سرعت روی لکه ها کار می کنند.

5- به یاد داشته باشید که قرص را فقط زمانی استفاده کنید که دستان شما خشک است تماس با رطوبت باعث شروع حل شدن آن می شود.

6- اگر قرص نمی تواند به درستی حل شود (که منجر به لکه های باقیمانده روی لباس شما می شود)، باید قبل از خشک کردن لباس، باقی مانده لکه را از پارچه بشویید. گرما می تواند لکه را ایجاد کند و باعث ایجاد لکه دائمی شود.

7- همیشه بعد از هر بار استفاده در ظرف را محکم ببندید!

 

قرص ظرفشویی فینیش

 

 

مراحل کلیدی استفاده از قرص های شستشو

مراحل کلیدی استفاده از قرص های شستشو

 

علائم و پیامدهای اصلی قرار گرفتن در معرض قرص لباسشویی می تواند موارد زیر باشد:

 • در صورت بلع: استفراغ شدید، سرفه، اختلالات تنفسی، حالت تهوع، خواب آلودگی و بثورات پوستی.
 • در صورت تماس با چشم: التهاب چشم، درد چشم، سوزش چشم.
 • در صورت تماس با پوست: بثورات پوستی، سوزش پوست، سوختگی شیمیایی.

مطالب مرتبط: تفاوت قرص ماشین ظرفشویی با پودر و ژل

قرص، پودر یا مایع ماشین لباسشویی چه تفاوتی دارد؟

قبل از اینکه به جزئیات نحوه استفاده از قرص های لباسشویی بپردازیم، ارزش دارد که گزینه های مختلفی را که می توانید برای شستشو انتخاب کنید، بررسی کنید. به طور کلی، چهار نوع اصلی از مواد شوینده وجود دارد:

 • پودر لباسشویی
 • مایع شوینده مایع
 • قرص های لباسشویی
 • قرص های پودری شستشو

قرص ظرفشویی فیری

از چند قرص لباسشویی باید استفاده کرد؟

برای یک بار لباسشویی با اندازه معمولی (حدود هفت کیلوگرم)، یک قرص لباسشویی کافی است. اما اگر ماشین لباسشویی با ظرفیت بیشتری دارید که می تواند بیش از 10 کیلوگرم لباس را در خود جای دهد (و کاملاً آن را پر کرده اید)، ممکن است لازم باشد از دو قرص استفاده کنید.

چه اتفاقی برای پلاستیک در قرص های شستشو می افتد؟

پوشش بیرونی یک قرص لباسشویی از یک پلیمر محلول در آب (پلی وینیل الکل) ساخته شده است. تا زمانی که به درستی از آن استفاده شود، کاملاً در آب شستشو حل می شود.

آیا قرص های لباسشویی برای ماشین لباسشویی مضر هستند؟

تا زمانی که دستورالعمل‌های بسته را دنبال کنید و اطمینان حاصل کنید که از دمای مناسب شستشو برای حل کردن کامل قرص‌ها استفاده می‌کنید، نباید مشکلی برای ماشین لباسشویی شما ایجاد کنند.

چگونه قرص های لباسشویی را ایمن نگهداری می کنید؟

قرص های لباسشویی روشن و رنگارنگ هستند و همه آنها را برای کودکان وسوسه انگیز می کند. بنابراین مهم است که آنها را با رعایت نکات زیر با خیال راحت نگهداری کنید:

ظرف را در مکانی امن نگهداری کنید. حتما ظرف را در یک قفسه بلند یا در یک کمد قفل دار، دور از دسترس بچه ها و حیوانات خانگی نگهداری کنید.

پس از هر بار استفاده در ظرف را دوباره ببندید. پس از اتمام کار با ظرف قرص، همیشه به یاد داشته باشید که بلافاصله درب آن را ببندید و ظرف را در محل نگهداری امن خود قرار دهید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *