بلاگ, مقالات محصولات آشپزخانه

آون توستر چیست و چه فرقی با نان توستر دارد؟

راهنمای خرید آون توستر

در عصر حاضر که هر چیزی با تکنولوژی در هم آمیخته است و به یقین وسایل و تجهیزات جالبی به محیط آشپزخانه راه یافته اند که اگر روزی با شما در مورد آن ها صحبت می کردند باور نمی کردید. آون توستر یکی از آن هاست که از گذشته تا الان شاهد پیشرفت های چشمگیری بوده است. تنها استفاده ای که می توانستی از این محصول در مدل های قدیمی تر بکنی برشته کردن نان بود.

در حالی که مدل های امروزی چیزی فراتر از برشته کردن نان بوده و به دستگاهی چند کاره برای پخت انواع غذا های رنگارنگ تبدیل شده اند که روند انجام کارها را تسریع می بخشند. مادر این راهنمای خرید آون توستر قصد داریم برای شما بیان کنیم که آون توستر چیست و چه فرقی با نان توستر دارد؟ همچنین انواع آون توستر موجود در بازار و مزایا و معایب آون توستر را بررسی کنیم لطفا تا آخر مقاله همراه ما باشید.

 

آون توستر چیست و چه فرقی با نان توستر دارد؟

آون توستر چیست و چه فرقی با نان توستر دارد؟

 

امروزه انواع و اقسام مدل های آون توستر توسط برند های مطرح داخلی و خارجی به بازار عرضه شده اند. با توجه به متنوع بودن برندها و مدل ها و قابلیت های متفاوتی که هر برند مد نظر قرار داده است، اگر شما اطلاعات مفید و سودمندی در این زمینه نداشته باشید دچار سردرگمی خواهید شد و چه بسی ممکن است هزینه ای که برای بدست آوردن آن ماه ها زحمت کشیده اید به هدر برود.

ما در سایت ناومال اطلاعاتی که هر کس قبل از خرید آون توستر باید بداند را برای شما بیان کرده ایم. رعایت این اصول و نکات به ویژه در هنگام خرید آون توستر کمک فوق العاده ای به استفاده و خرید بهینه از این وسیله خانگی می کند.

 

 مشاهده بهترین غذاساز 

آون توستر چیست و چه فرقی با نان توستر دارد؟

در واقع نان توستر وسیله ای است که از آن تنها برای برشته کردن کردن نان می توان استفاده نمود و عملاً هیچ گونه کاربرد دیگری ندارد. در حالی که آون توستر در کنار انجام دادن کار نان توستر، دارای قابلیت های بی شماری نظیر آب کردن مواد غذایی یخ زده، پخت انواع کیک، بریان کردن مرغ، کباب کردن جوجه، داغ کردن پنیر و گرم کردن انواع مختلف پیتزا دارند.

همچنین نان توستر فضای کمی را در محیط آشپزخانه به خود اختصاص می دهد و می توان آن را حتی روی میز غذا خوری نیز قرار داد. در حالی که آون تستر دارای ابعاد بزرگی بوده و طبیعتاً به جای بیشتری برای مستقر شدن احتیاج دارد. فرآیند کار آون توستر بدین صورت است که گرما را به وسیله المنت های حرارتی یا فن در محفظه به طور یکنواخت پخش کرده در نتیجه تمامی قسمت های غذا به صورت یک دست برشته می شوند. امروزه از آون توستر ها به عنوان یک وسیله کار راه انداز و به قول معروف آچار فرانسه یاد می کنند.

 

نکاتی که باید در هنگام خرید آون توستر مد نظر قرار بگیرند:

نکاتی که باید در هنگام خرید آون توستر مد نظر قرار بگیرند:

 

نکاتی که باید در هنگام خرید آون توستر مد نظر قرار بگیرند

  • اولین قدم قبل از خرید آون توستر، مشخص کردن میزان بودجه تان برای خرید این محصول کارآمد می باشد. با این کار، گزینه های گران قیمت از لیست انتخاب های شما خط خورده و شما بهتر و راحت تر می توانید مناسب ترین نوع را انتخاب نمایید.
  • دقت کنید که حدالامکان آون توستر دارای درب شیشه ای باشد. چرا که نه تنها این مدل ها مستحکم ترند بلکه می توان هر مرحله پخت غذا را از پشت شیشه شان رؤیت نمود.
  • داشتن سینی: در صورتی که آون توستر در داخل محفظه خود سینی داشته باشد تمیز کردن آن بسیار راحت تر از مدل های بدون سینی است. زیرا هم می توانید خیلی راحت آن را بشویید و هم آن را به هر جایی حمل کنید. در غیر این صورت مجبور خواهید شد تکه های افتاده نان و مواد غذایی را از هر گوشه آن جمع کنید.
  • اندازه آون تستر و فضای نگهداری آن: در بالا اشاره کردیم که این دستگاه دارای ابعاد نسبتاً بزرگی می باشد. بنابراین قبل از خرید به آشپزخانه خود نگاه کنید و ببینید که آیا فضای کافی برای نگهداری آن دارید یا خیر. فرقی نمی کند شما آون توستر خود را روی کانتر جا سازی می کنید یا آن را در داخل کابینت می گذارید چرا که در هر حالت آون توستر به مکانی برای گذاشتن احتیاج دارد.

 

راهنمای خرید آون توستر

راهنمای خرید آون توستر

 

  • توجه به ظرفیت آون توستر: بند بالایی به مکان نگهداری این محصول اشاره کردیم که به این معنی نیست که چون جا ندارید در نتیجه باید یک دستگاه کوچک خریداری نمایید. اگر شما دارای خانواده بزرگی هستید یا در مقیاس بالا غذا برای مهمانی و دورهمی ها درست می کنید بنابراین به یک آون توستر با ظرفیت بالا احتیاج دارید. آون توستر با اندازه های متفاوتی به بازار عرضه می شود، بنابراین عجله نکنید و فاکتور های نظیر فضای آشپزخانه، سایز ظرف های مورد استفاده تان و مقدار غذایی که در هر نوبت طبخ می کنید را در انتخاب خود دخیل نمایید.
  • توجه به محدوده دما: قبل از خرید به درجه بندی دما روی آون توستر دقت کنید. زیرا تمامی غذا ها به یک میزان حرارت نیاز نداشته و بعضی با حرارت ملایم و بعضی با حرارت زیاد است که خوشمزه تر می شوند.

 

 

انواع آون توستر موجود در بازار و مزایا و معایب آون توستر

انواع آون توستر موجود در بازار و مزایا و معایب آون توستر

 

انواع آون توستر های ارائه شده به بازار و مزایا و معایب هر یک

آون توستر ها هم مانند هر وسیله برقی دیگری در مدل ها و طرح های متفاوتی به بازار عرضه شده است. آون توستر های رومیزی، آون توستر های کانوکشن، آون توستر های گردان، آون توستر های فروسرخ مدل های طراحی شده بوده که هر کدام از آن ها دارای نقاط مثبت و منفی مختص خود هستند و قطعاً با دیگری در بعضی امکانات و قابلیت ها فرق می کنند.

 

آون توستر های رومیزی چه مشخصاتی دارند؟

استاندارد ترین مدل آون توستر را نمونه های رومیزی شامل می شوند. از این مدل می توان برای کاربرد های متنوعی هم چون توست کردن نان، گرم کردن انواع غذا ها استفاده کرد. اندازه و قالب مناسب آن به شما امکان می دهد که به طور همزمان 6 تکه نان را با هم گرم کنید.

قیمت مناسب، دارا بودن شکل ها و مدل های متنوع و دادن حق انتخاب زیاد به کاربر را مهم ترین حسن های آون توستر های رومیزی معرفی کرده اند. در حالی که از طرف دیگر چون از آن ها نمی تواند برای هر کاری بهره گرفت و محدودیت پخت داشتن را نقطه ضعف این مدل عنوان کرده اند.

 

نکاتی که باید در هنگام خرید آون توستر مد نظر قرار بگیرند:

نکاتی که باید در هنگام خرید آون توستر مد نظر قرار بگیرند

مشخصات کلی آون توستر های کانوکشن

از نظر اندازه و ابعاد همان مدل های رومیزی بوده که یک قابلیت معرکه به آن ها افزوده شده است. به لطف قابلیت جریان هوای گرم که در مدل های کانوکشن تعبیه شده تمامی نقاط غذا به یک اندازه گرم شده و هوای گرم در تمامی قسمت های آن جریان می یابد. سرعت آماده کردن غذا در آون توستر های کانکوشن بالا تر از مدل های سنتی بوده و غذا های آماده شده با آن ها به علت پخت با حرارت کم، دارای طعم لذیذ تری می باشند.

این مدل آون توستر یک پیشنهاد عالی برای اشخاص مجرد که به دنبال آماده کردن وعده های غذایی کوچک در سریع ترین زمان ممکن می گردند، می باشد. نقاط عطف آون توستر های رومیزی کانوکشن به استفاده راحت، پخت سریع و کیفیت عالی غذا های پخته شده باز می گردد و قیمت بالای آن ها را در مقایسه با مدل های سنتی به عنوان عیب آن ها قلمداد کرده اند.

 

 

مشخصات کلی آون توستر های کانوکشن برند دلمونتی

مشخصات کلی آون توستر های کانوکشن برند دلمونتی

 

تجزیه و تحلیل کلی آون توستر های گردان

این مدل آون توستر تنها مختص درست کردن گوشت طراحی شده است و برای فراورده های گوشتی عملکردی بی نظیر دارد. چرا که به لطف داشتن سیخ جوجه گردان و گردش در حین پخت، تمامی قسمت های گوشت به صورت هم زمان پخته و برشته می شوند. بنابراین تنها زمانی که یک وسیله جهت پختن گوشت و درست کردن حرفه ای کباب نیاز دارید به خرید این مدل ها روی بیاورید چون هیچ کاربرد اضافه تری ندارند.

بعضی ها این را عیب و بعضی آن را حسن تلقی می کنند. در غیر این صورت مدل هایی را انتخاب کنید که در کنار داشتن سایر امکانات، مجهز به سیخ گردان وصل شدنی نیز باشند. جمع و جور بودن و بهترین وسیله طبخ گوشت به صورت کاملاً آبدار و ظاهری برشته شده را مزایای آون توستر های گردان و یک کاره بودنشان را عیب آن ها عنوان کرده اند.

 

 

مشخصات کلی آون توستر های کانوکشن برند دلمونتی

راهنمای خرید آون توستر

بیشتر بخوانید

تفاوت بین آون توستر، مایکروویو و سولاردام

راهنمای خرید دستگاه مایکروویو

طرز کار آون توستر

ویژگی های کلی آون توستر های فروسرخ

آون توستر های فروسرخ را با نوعی اشعه و مادن قرمز طراحی کرده اند که باعث شده غذا بسیار سریع تر از مدل های دیگر آماده شود. سرعت بالا آن ها به گزینه ایده آلی برای کسانی تبدیل شده که به خشک کردن میوه ها برای سایر فصول علاقمند می باشند. مصرف انرژی کم و پخت سریع و یکنواخت بارزترین مزیت آن ها و ارزش خرید کم ‌تر نسبت به آون تستر های کانوکشن مجهز به مادون قرمز را عیب آن ها معرفی کرده اند.

کلام آخر

مادر این راهنمای خرید آون توستر در مورد اینکه آون توستر چیست و چه فرقی با نان توستر دارد؟ مطالبی را ارائه کردیم. همچنین انواع آون توستر موجود در بازار و مزایا و معایب آون توستر را بررسی کردیم امیدوترم این مقاله برای شما مفید باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *