بلاگ, راهنمای خرید

راهنمای خرید کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی
باز هم فصل گرما و جست و خیز مردم برای فرار از آن. در یک روز گرم تابستان که هر شخص در فکر پناه بردن به یک محیط امن و خنک است فکر خرید کولر گازی بی شک به فکر تک تک اشخاص خطور کرده است.

در مقاله ای تحت “عنوان کولر گازی چیست؟ اجزای تشکیل دهنده کولر گازی، مزایای و معایب کولر گازی”، به طور مفصل شما را با کولر های گازی آشنا کردیم و توانستیم تا حدودی راهنمایی های مختصری قبل از خرید کولر گازی به شما عزیزان ارائه کنیم
 
اما ماجرا تنها به خرید آن و به نحویی دست به جیب شدن باز نمی گردد و شما با هزینه کردن برای آن تنها نیمی از راه را رفته اید. این که شما دست روی کدام مدل بگذارید که بیشترین نفع و استفاده را برای شما به ارمغان بیاورد، اصلی ترین موضوع است. ما در این مقاله تحت عنوان راهنمای خرید کولر گازی سعی می کنیم شما را با نکاتی که هنگام خرید کولر گازی باید بدانید آشنا کنیم و همچنین بهترین مارک کولر گازی را به شما معرفی می کنیم. لطفا تا آخر مقاله با ما همراه باشید.
 

کولر گازی (اسپلیت) بخرم یا کولر آبی؟

وسایل گرمایشی و سرمایشی جزو ضروری ترین و پر کاربردترین وسایل منزل در روزهای گرم و سرد سال هستند و از این بین کولر ها جزو لوازم سرمایشی بسیار با اهمیتی هستند که بدون آنها ادامه زندگی تقریبا غیر ممکن است. کولر ها انواع مختلفی دارند که در ایران بیشتر نوع گازی و آبی آن کاربرد داشته و استفاده می شود. این که کدام نوع کولر را انتخاب کنید؟ بسته به محل زندگی شما فرق می کند.
 
در محیط هایی که شرجی هستند و تابستان بسیار گرمی را تجربه می کنند مثب مناطق جنوبی کشور، تنها کولر گازی یا اسپلیت می تواند پاسخگو باشد اما در محیط های معتدل تر با تابستان های به نسبت خنک تر مثا غرب و شمال غرب کشور، کولر آبی بهترین انتخاب خواهد بود و لازم به استفاده از کولر گازی در این مناطق نیست.
 
هجوم انواع و اقسام مدل ها و برند های گوناگون به بازار لوازم برقی، اگرچه دامنه انتخاب را برای خریداران وسیع تر کرده است اما از جهت دیگر، زمینه سردرگمی آن ها را نیز فراهم نموده است.
 
اگر شما قبل از خرید، اطلاعات پیشینه ای نداشته باشید چه بسی زبان چرب و نرم فروشندگان لوازم خانگی، شما را به دام خرید های بکشانند که استفاده آنچنانی برای شما ندارند.
 
بنابراین با ما در سایت ناومال همراه باشید تا با کلیدی ترین و مهم ترین نکته های خرید کولر گازی آشنا شوید. راهنمای خرید کولر گازی شاید به نظرتان مسخره بیاید اما قطعاً بدون اطلاعات و تنها با نیروی لامسه و بینایی نمی توانید یک خرید به صرفه و دلچسب را برای خود رقم بزنید.
 
 
 
 
 

 

فاکتور های که دانستن آن ها قبل از خرید کولرگازی ممکن است نظر شما را صد در صد عوض کنند

به طور کلی انتخاب کولر گازی تابعی از چند عامل اساسی است که دانستن آن ها به شما کمک می کند از میان مدل های متنوعی، در خورترین را برای خود سوا کنید. اولین مورد، انتخاب کولر گازی بر حسب میزان هزینه ای است که شما برای خرید این دستگاه جادویی کنار گذاشته اید. برخی تنها به دنبال خرید کولرگازی ارزان هستند مشخص است که بحث قیمت، سوا از هر چیز دیگری برای آنان حائز اهمیت است.
 
اما هستند اشخاصی که بر این باورند هیچ گرانی بی‌حکمت نیست و هیچ ارزانی بی علت. بهترین راه خرید کولر گازی در وجه اول توجه به متراژ مکانی است که قصد استفاده در آنجا را دارید.
 
پس از رد شدن از فاکتور متراژ، حال شاید بخواهید بدانید بهترین مارک کولر گازی کدام است؟ جواب این سوال را تنها خودتان می دانید. این که از کولر گازی چه انتظاراتی دارید و شکل ظاهری آن در چه حدی باشد تا حد زیادی به برند سازنده آن مربوط می شود.
 
شاید هم جزء آن دسته از اشخاصی باشید که از استفاده از یک مارک، تجربه رضایت بخشی دارید و خواهان استفاده از آن به طور مکرر می باشید و یا برعکس آدم تنوع طلبی هستید و دوست دارید برای یکبار هم که شده محصولات تمامی برند ها را امتحان کنید. 
 
 
راهنمای خرید کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی

 

 

انواع کولر گازی های عرضه شده به بازار لوازم خانگی

آشنایی با تک تک کولر های گازی ارائه شده به بازار می تواند تا حد زیادی شما را در انتخاب جلو بیندازد. بنابراین سایت ناومال قصد دارد در قدم اول شما را با تمامی مدل های موجود در بازار و مزیت و معایب هر یک از آن ها آشنا سازد تا شما بتوانید با دیدی باز دست به انتخاب بزنید. 
 
  •  کولر گازی مدل پنجره ای
این مدل از کولر گازی ها جزء اولین مدل هایی بودند که برای اولین بار به بازار راه یافتند و دلیل نامگذاریشان به محل استفاده آن ها باز می گردد. بنابراین چندان عجیب به نظر نمی رسد که سیستم ساده و یک تکه ای متشکل از کمپرسور و فن داشته باشند.
 
کولر گازی پنجره ای به راحتی در قاب پنجره و کانال جای می گیرد. در نتیجه می توان گفت استفاده آسان دارد. اما قبل از خرید باید به ابعاد پنجره مورد نظر توجه کنید. خیلی ها این نکته را پشت گوش می اندازند و بعد از خرید آن، کاسه چه کنم چه کنم دست می گیرند.
 
مزیت کولر گازی پنجره ای، یکی قابل حمل بودن آن است که بسیار در چشم است خصوصاً برای اشخاصی که اجاره نشین هستند و دیگری، اینکه نیاز به سیم کشی جداگانه و سوراخ کردن دیوار ندارند و تنها کافی است کابل آن ها را به پریز وصل نمایید. در مورد معایب کولر های گازی پنجره ای می توان به صدای گوشخراش کمپرسور آن ها در پشت پنجره اشاره نمود.
 
بدین معنی که هوای خنک با سر و صدا همراه است که شاید زیاد به مزاقتان خوش نیاید خصوصاً آن هایی که نوزاد کوچک از نوع نق نقو نیز در منزل دارند. همچنین این مدل ها کنترل از راه دور ندارند و برای هر گونه تغییری مجبورید هر بار بلند شده و تا پای سیستم جلو بروید که چندان باب میل من یکی که نیست.
 
قیمت نسبتاً پایین کولر های گازی پنجره ای و داشتن قدرت خنک کنندگی زیاد باعث محبوبیت زیاد این مدل در میان رقیبان خود شده است اما نمی توان منکر آن شد که وزن و مصرف برق به شدت بالایی در کنار اندکی آلودگی صوتی دارند.
 
 
 
 

 

  • کولر گازی پرتابل

این مورد از کولر گازی ها به منظور جابجایی راحت ساخته شده اند و سیستم یک تکه آن ها بسیار شبیه جاروبرقی و بخاری است. چرا که مجهز به نوعی لوله خرطومی از جنس پلاستیکی هستند که به منظور تخلیه هوای گرم ایجاد شده توسط موتور دستگاه تعبیه شده است.
 
همان طور که از اسم این مدل کولر گازی پیداست می توان آن ها را از جایی به جای دیگر در کوتاه ترین زمان ممکن تغییر داد و داشتن چرخ، این جابجایی را تسریح بخشیده است.
 
کولر گازی های پرتابل خوراک فضا های کوچک اجاره ای و یا مکان هایی با متراژ 20 تا 30 متر مربع هستند که می خواهید به طور موقت از آن ها استفاده نمایید. بارزترین مزیت آن ها را می توان جابجایی سریع قلمداد کرد.
 
در مورد معایب این مدل نیز می توان به وزن به شدت بالا آن ها اشاره نمود که حتی جابجایی آن ها را نیز تحت تأثیر قرار داده است. از طرف دیگر قدرت خنک کنندگی کمتری نیز دارند و فضا را به صورت نقطه ای خنک می کنند. 
 
 
  • کولر گازی ایستاده

شاید در نگاه اول متوجه تفاوت کولر گازی ایستاده با نوع پرتابل آن ها نشوید چرا که هر دو حالت ایستاده دارند اما یک وجه تمایز بارز دارند و آن، دو تکه بودن آن هاست. بدین معنی که یک قسمت یعنی پنل اصلی بر روی زمین قرار می گیرد و موتور کندانسور آن ها در فضای بیرونی نصب می گردد.
 
کولر های گازی ایستاده از قدرت پرتاب بالایی برخوردار هستند و توانای زیادی در سرمایش و گرمایش محیط دارند. در نتیجه این مدل ها بیشتر در محیط های بزرگی همچون ایستگاه ها، بیمارستان ها و مساجد کاربرد دارند و به نوعی مزیت این مدل ها به شمار می رود. اما در مورد معایب این دسته می توان به عدم تحرک آن ها اشاره نمود. 
 
 
 
راهنمای خرید کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی

 
  • کولر گازی اسپیلت
محبوب ترین نوع کولر های گازی به شمار می آیند که در کنار داشتن ظاهر زیبا و منحصر به فرد، از قدرت خنک کنندگی بالایی نیز برخوردار هستند. در واقع این مدل از دو قسمت تشکیل شده است. یک قسمت که در معرض دید قرار گرفته و ظاهر مجلسی تری دارد.
 
قسمت دیگر مربوط به دم و دستگاه کولر بوده و معمولا در یک فضای خارجی نظیر پشت بام نصب می گردد. در خصوص مزیت آن ها می توان اولاً به اشغال فضای کمی اشاره کرد که برای نصب احتیاج دارند.
 
چرا که بر روی دیوار نصب می شوند و جلوی دست و پا را نمی گیرند و جلوی ظاهری زیبایی را نیز ایجاد می نمایند. در ثانی از آنجا که موتور آن ها در فضای بیرونی قرار گرفته کمترین سر و صدای ممکن را ایجاد می کنند.
 
مدل های پیشرفته این کولر ها دو کاره نیز هستند. بدین معنی که در زمستان، حالت گرمایشی و در تابستان، حالت سرمایشی دارند. در مورد معایب آن ها نیز می توان به قیمت بالای آن ها اشاره کرد اما در عوض، با مصرف برق کمی که دارند مقرون به صرفه هستند. 
 
 

تأثیر پنل کولر گازی در انتخاب ما

بی شک نمی توان منکر تأثیر زیبای لوازم برقی در انتخاب ما به عنوان مشتری شد. در کولر های گازی نیز این پنل است که در معرض نمایش همگان قرار دارد و هر چه زیباتر و ظاهر فریبنده تری داشته باشد رأی بیشتری می آورد. بنابراین سعی کنید در حد بودجه خود، زیباترین پنل را برای خود انتخاب نمایید. اما فراموش نکنید هر چه پنل زیباتر باشد مسلماً قیمت بالاتری نیز دارد. 
 
 
 
راهنمای خرید کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی

 

کولر گازی چند هزار بخرم؟ 

این سوالی است که هر شخص در یک برهه از زندگی با آن مواجه شده است و شاید الان نیز در پی جواب آن باشد. برای کولر های گازی ظرفیت های متنوعی تعریف شده است از 10 هزار گرفته تا 30 هزار.
 
اما واقعاً این ظرفیت به چه معناست و از کجا بدانیم کدام یک برای منزل ما مناسب تر است چرا که بعد از نصب دیگر دانستن این نکته دردی از شما دوا نمی کند و نمی توانید کولر گازی خود را تعویض نمایید.
 
اگر هم بتوانید متحمل پرداخت هزینه هنگفتی خواهید شد. اگر ظرفیت خنک کنندگی کولر کمتر از سطح نیازتان باشد با مشکل عدم کارایی دست و پنجه نرم خواهید کرد و اگر بیشتر باشد جدا از هدر دادن بیخود انرژی، مجبور خواهید بود زود به زود دستگاه را خاموش روشن نمایید تا دمای هوا به حالت یکنواخت و مطبوع در بیاید.
 
پیشنهاد فروشگاه اینترنتی ناومال به شما این است که اگر مساحت محل استفاده 30 الی 36 متر مربع است کولری کمتر از ظرفیت 10000 خریداری ننمایید. برای مساحت 37 الی 40 متر مربع ظرفیت 12 هزار، متراژ 60 الی 70 متر مربع ظرفیت 16 هزاری بهتر می تواند پاسخگو نیازهای آن باشد. 
 
 
 
 
 

 

فاکتور های حیاتی در تعیین ظرفیت کولر گازی یا اسپلیت

  • میزان شلوغی
جدا از توجه به متراژ محل مورد استفاده، شما باید به میزان شلوغی محیط نیز توجه نمایید. میزان رفت و آمد در یک محل ارتباط مستقیمی در تعیین ظرفیت کولر گازی دارد. هرچه محیط پر رفت و آمد تر باشد ظرفیت بالاتری می طلبد. البته نباید از عایق بودن در و پنجره ها نیز صرف النظر کرد.
 
  • آب و هوا منطقه
برای مناطق جنوبی که دمای هوا بسیار بالاست بهتر است اصلاً به سراغ کولر های گازی که ظرفیت پایین تر از 18000 دارند، نروید. خوب است بدانید که برای این مناطق نوع مخصوصی از کولر های گازی طراحی شده است که عنوان حاره ای را به خود اختصاص داده اند.
 
  • نورگیر بودن محل
اگر شما قصد خرید کولر گازی برای محیطی دارید که آفتاب گیر است باید به میزان ظرفیت انتخابی خود حدود 1000 بی تی یو بیفزایید تا اثربخشی بالاتری داشته باشد.
 
  • میزان ارتفاع سقف
هر چه سقف محیط مورد استفاده بالاتر باشد دما هوا دیر خنک می شود و به اصطلاح توان کولر گازی پایین تر می آید.
 
 
 
راهنمای خرید کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی

 
کلام آخر
ما در این مقاله سعی کردیم شما را با کولر گازی آشنا کنیم و نکاتی که برای خرید کولر گازی را باید بدانید به شما گفتیم. امیدوارم در این راهنمای خرید کولر گازی توانسته باشیم به شما کمک کنیم تا بتوانید بهترین مارک کولر گازی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *