بلاگ, مقالات لوازم شخصی

نکاتی که باید درباره اپیلیدی کردن بدانید

نکاتی که باید درباره اپیلیدی کردن بدانید

اگر توجه کرده باشید امروزه انواع لوارم شخصی و ابزار های متنوع و کاربردی به بازار راه یافته اند که اگر با آن ها آشنایی قبلی نداشته باشیم چه بسی به راحتی از کنار آن ها رد شده و یک عمر خودمان را از استفاده از چنین وسایلی دریغ نماییم. اصلاح مو های زائد از دیرباز تا به امروز همواره بین همه اشخاص مرسوم بوده و همه درصدد روشی برای راحت انجام دادن آن می گردد.

در این بین بانوان عزیز که لطافت و تمیزی پوستشان بیشتر مورد توجه است، همیشه با این مشکل دست و پنجه نرم می کردند چرا که تجربه ثابت کرده است که استفاده از تیغ و ژیلت برای شیو، مو ها را به حالت زیر پوستی درآورده و یا در بعضی افراد زمینه ایجاد جوش و خارش پوستی را فراهم می سازد. بنابراین روش ها و دستگاه های مخصوصی جهت سهولت به بازار راه یافتند.

یکی از این ابزار ها که امروزه طرفداران بیشماری را به خود جذب کرده است، اپیلیدی است. در این راهنمای خرید انواع اپیلیدی شما را با نکاتی که باید درباره اپیلیدی کردن بدانید بیشتر آشنا خواهیم کرد تا نه تنها این وسیله را به شما بشناسانیم بلکه شما را با مزایا و معایب اپیلیدی کردن آشنا کنیم.

نکاتی که باید درباره اپیلیدی کردن بدانید

راهنمای خرید انواع اپیلیدی

دستگاه اپیلیدی یا اپیلاتور چیست و با چه هدفی طراحی شده است؟

اپیلیدی که بعضی آن را با نام اپیلاتور می شناسند، در واقع یک دستگاه موکن با جنس فلزی یا سرامیکی بوده که با هدف از بین بردن مو های زائد بدن حتی نواحی حساس طراحی و به خانه های ما راه یافته است.

در واقع فرایند کار آن ها به این صورت است که گیره های سر آن، مو های زائد را به داخل سر دستگاه مکانیکی برقی کشیده و آن ها را از ریشه بیرون می کشند.

اساس کار اپیلیدی به تعداد موچین های آن بسته است و هر چه تعداد آن ها بیشتر باشد فرایند کندن مو ها زودتر صورت می گیرد. در حالت های عادی معمولاً تعداد موچین ها بین بیست الی سی بوده اما با پیشرفت تکنولوژی و ورود مدل های جدیدتر، تعداد و نوع آن ها نیز رو به افزایش رفته است.

مدل های قدیمی اپیلاتور مجهز به دیسک های فنری بودند در حالی که امروزه به صورت چرخانی درآمده اند. به گونه ای که در حال حاضر می توان به سلیقه خود و بر اساس میزان بودجه تان هر نوع Epilator که دوست دارید را تهیه نمایید و با خیال راحت از آن استفاده نمایید.

 

اپیلیدی براون مدل Braun epilator 2370

اپیلیدی براون مدل Braun epilator 2370

مزایای استفاده از اپیلیدی

اپیلیدی مزایای بیشماری دارد ولی برجسته ترین آن ها را می توان موارد ذیل دانست. اول اینکه استفاده از این وسیله بسیار راحت است و همه حتی افراد مبتدی نیز می توانند به راحتی از آن استفاده نمایند.

بدین صورت که در مدل های سیمی دستگاه را به برق زده و یا در مدل های بی سیم از شارژ بودن باتری دستگاه مطمئن شوید آن گاه کافی است دستگاه را خلاف جهت رویش مو ها، روی پوست بکشید. دوماً به دلیل آن که مو ها را از ریشه خارج می کند، بنابراین برای حداقل 3 هفته شما را از امر خطیر اصلاح راحت می سازد.

 

 مشاهده چند نمونه اپیلیدی خوب و با کیفیت موجود در بازار

 

ترجیح شما کدام است؟ اپیلیدی یا …

سومین مزیت اپیلاتور را می توان رنج قیمت متنوع آن دانست. چرا که این دستگاه متناسب با میزان بودجه افراد بوده و بسته به نوع، مدل و برند در قیمت های متفاوت یافت می شود. با استفاده مداوم از اپیلاتور مو ها ضعیف شده و رشد شان تا حدی متوقف می شود.

همچنین مو های تازه روییده نسبت به مو های قبل نرم ‌تر و نازک ‌تر هستند و احساس ناخوشایندی به شما نمی دهند. دیگر مزیت این دستگاه تمیز بودن آن است.

چرا که می توانید در هر موقعیتی از آن استفاده کنید بدون آن که لازم باشد بعداً پوستتان را بشویید. دستگاه های اپلیدی بسیار مقرون به صرفه هستند.

می گویید اپیلاسیون چرا؟ زیرا شما یک بار برای از بین بردن مو های زائد خود هزینه می کنید و با استفاده صحیح می توانید سال ها از آن استفاده نمایید. واقعاً چی از این بهتر که دیگر لازم نیست هر بار برای اپیلاسیون پول خرج کنید حالا هدر دادن وقت گران بهایتان به کنار.

 

اپیلیدی براون سری 5 مدل 5595 تیپ 5395

مزایای استفاده از اپیلیدی

آیا اپیلاتور هیچ گونه معایبی دارد؟

هر وسیله در کنار مزایای زیادی که برای ما به ارمغان می آورد، دارای تعدادی معایب نیز هست و این بر هیچ کس پوشیده نیست و ما تنها به خاطر منافعش، از آن ها چشم پوشی می کنیم.

اولین عیب این دستگاه میزان دردی است که در بعضی افراد بیشتر و در برخی کمتر است و به آستانه تحمل افراد بستگی دارد. اگر چه میزان دردی که در هنگام کار با اپیلیدی می کشیم بسیار کمتر از وکس و برخی دیگر از روش ها است اما این باعث نشود که از گفتش سر باز زنیم.

هر چی نباشد پای خارج کردن مو از ریشه و بستر آن در پوست در میان است. قرار نیست اپیلاتور شما را ناز و نوازش کند. ثانیاً در برخی افراد باعث ایجاد حساسیت و قرمزی پوست می شود.

در نتیجه بهتر است اگر اولین بار است از این دستگاه استفاده می کنید حتماً آن را روی قسمت کوچکی از بدن امتحان نمایید. در برخی دیگر باعث ایجاد مو های زیر پوستی می شود که گفته شد این گونه اشخاص بهتر است از سایر روش های دیگر برای اصلاح استفاده نمایند.

ثالثاً استفاده غیر اصولی در دراز مدت از اپیلیدی باعث تیره شده نواحی حساس بدن می شود و همچنین زدن مو های پشت پاها با این وسیله کار سختی است.

 

نکاتی که باید درباره اپیلیدی کردن بدانید

نکاتی که باید درباره اپیلیدی کردن بدانید

آیا از اپیلیدی می توان برای ناحیه تناسلی استفاده کرد و منجر به تیرگی پوست آن قسمت نمی ‌شود؟

این سوالی است که اکثر خانم ها به دنبال جواب قانع کننده برای آن می گردند. درصد بالای پرسش این سوال نشانگر آن است که تا چه این این موضوع برای آنان حیاتی است.

هیچ کس دلش نمی خواهد زیر بغل های سیاه داشته باشد و از بدن و پوستش خجالت بکشد. اما بیایید شما را با یک حقیقت روبرو نماییم. در پوست بدن همه ما بی نهایت سلول های رنگدانه ای وجود دارند که تعیین کننده رنگ پوست ما هستند. هر گونه التهاب در پوست می تواند تحریک رنگدانه ها برای ساخت رنگدانه های بیشتر و تجمع در محل تحریک شده را به دنبال داشته باشد.

از این فرایند تحت عنوان افزایش رنگ پس از التهاب یا PIH نام می برند. با این تعریف احتمالاً تا حدی قضیه دستتان آمده است که کسانی که پوست های گندمگون و تیره دارند دلیلش چیست.

بنابراین اپیلیدی به خودی خود باعث تیره شده پوست نمی گردد و این درست استفاده نکردن از آن است که در دراز مدت پوست، مخصوصاً نوع حساس آن را تحریک کرده و موجبات تیره شده نواحی زیر بغل، کشاله ران و قسمت های واژینال را فراهم می سازند. در ادامه شما را با شیوه درست استفاده از اپیلاتور نیز آشنا خواهیم کرد.

 

اپیلیدی براون سری 5 مدل 5595 تیپ 5395

راهنمای خرید اپیلیدی یا اپیلاتور

آیا اپیلیدی باعث ایجاد مو های زیر پوستی می شود؟

برای دانستن پاسخ این سوال بهتر است بدانید که جهت رویش مو ها در هر شخص مانند DNA و اثر انگشت با دیگران متفاوت است. بدین معنی که جهت خوابیدن مو ها در بعضی اشخاص از همان ابتدا که از لایه سطحی پوست جدا می شوند، داخل پوست در حالت افقی یا نزدیک به افقی رشد می کنند.

در نتیجه کراتین مو باعث می شود پوست به این مو ها واکنش نشان داده و باعث التهاب شود. در چنین حالتی بهتر است که این گونه اشخاص از روش هایی برای کندن مو های زائد خود استفاده نمایند که مو ها از ته کنده نشوند و همواره مقدار کمی از سر مو از سطح پوست بیرون باشد.

این جا است که استفاده از اپیلیدی به دلیل آن که مو ها را از ریشه خارج می کند می تواند باعث ایجاد مو های زیر پوستی شود. اما توجه داشته باشید که فقط اشخاص با این ویژگی پوستی نمی توانند از اپیلیدی استفاده نمایید و برای سایر اشخاص هیچ گونه منع استفاده ای ندارد.

 

 مشاهده اپیلاتور براون سری Silk Epil1 مدل 1170

 

آیا اپیلیدی ناحیه تناسلی با مدل های مخصوص بدن فرق دارند؟

اپیلاتور ها بسته به جایی که قرار است مورد استفاده قرار گیرند با هم فرق دارند. بدیهی است که برای اصلاح بدن، اپیلیدی صورت به هیچ وجه توصیه نمی شود چرا که از قدرت و فشار کافی برخوردار نیستند.

نوع برعکسشان نیز که موجب زخم و خون ریزی در صورت می شود. در نتیجه طبیعی است که هر قسمت از بدن مانند صورت، زیر بغل، خط بیکینی و… تیغه های مخصوص به خود را بطلبند. برخی نواحی مانند واژینال و کشاله ران نیازمند تیغه ها و سر هایی با نوک باریک دارند.

 

 

مشاهده اپیلاتور فیلیپس مدل HP6420

 

 

راهنمای خرید انواع اپیلیدی

تا اینجا متوجه شدیم که اپیلیدی چیست و چه ویژگی هایی دارد. حال می خواهیم بدانیم که در کل چه نوع اپیلیدی هایی در بازار وجود دارند و تفاوت آن ها علاوه بر قیمتشان، در چه چیز دیگریست. قبل از آن که به سراغ خرید اپلیکاتور بروید ابتدا با نیاز های خود آشنا شوید تا انتخاب درخور تری داشته باشید.

 

نکاتی که باید درباره اپیلیدی کردن بدانید

نکاتی که باید درباره اپیلیدی کردن بدانید

 • استفاده به صورت خشک یا تر

ابتدا از خود بپرسید که دوست دارید چگونه از دستگاه خود استفاده کنید. زیر دوش یا به صورت خشک. در کل اپیلیدی هایی که قابلیت استفاده زیر دوش را دارند نه تنها گران قیمت تر هستند بلکه از آنجا که مو ها به پوست می چسبند کار اصلاح به طول می انجامد اما آرامش آب گرم میزان درد را کاهش داده و مانع قرمزی پوست نیز می شود.

 • با سیم یا باتری

دستگاه هایی که با باتری شارژ می شوند ارزان قیمت تر بوده اما امکان شارژ تمام کردن باتری حین کار را نیز باید مد نظر قرار دهید. در حالی که نمونه های متصل قوی تر بوده و این مشکلات را ندارند.

 • میزان تیغه های اپیلاتور

برخی دستگاه ها یک تیغه و برخی چند تیغه هستند اما تفاوت آن ها در چیست؟ هر چه تعداد تیغه ها بیشتر باشد به همان نسبت سرعت دستگاه نیز افزایش یافته و درد بیشتری نیز به پوست منتقل می شود. البته درد تنها مختص جند دقیقه اول است و بعد از آن عادی می شود.

 • اپیلاتور بی‌صدا و ساکت

میزان صدای تولید شده توسط هر اپیلاتور برابر با یک ریش تراش است اما بعضی اشخاص تحمل این مقدار صدا نیز برایشان آزار دهنده است. نکته ای که وجود دارد این است که هر چه درجه سرعت دستگاه شما بیشتر باشد به همان میزان نیز صدای بیشتری تولید می نماید.

 

شاید مطالعه مطالب زیر نیز برای شما مفید باشد:

معرفی چند مورد از بهترین و پرفروش ترین سشوارها

راهنمای خرید اتو مو

 

کلام آخر 

ما در این راهنمای خرید انواع اپیلیدی شما را با نکاتی که باید درباره اپیلیدی کردن بدانید  آشنا کردیم همچنین مزایا و معایب اپیلیدی کردن را توضیح دادیم امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

بازگشت به لیست

2 نظر در “نکاتی که باید درباره اپیلیدی کردن بدانید

 1. فریبا مقدسی گفت:

  سلام عرض شد.
  ببخشید ارسال رایگانه؟
  من یک عدد اپیلیدی براون می خواستم.

  1. محمدی گفت:

   سلام خدمت شما
   بله ارسال به سراسر ایران رایگان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *