بلاگ, مقالات لوازم شخصی

مهمترین معیار های انتخاب سشوار کدامند؟

راهنمای خرید سشوار
سشوار یک وسایل شخصی برقی است که در اکثر مواقع جهت خشک کردن مو ها طراحی و تولید شده است ولی از آن برای حالت دادن مو ها نیز بهره می برند. امروزه سشوار ها به یکی از پر مصرف ترین و سشوار ها به یکی از پر مصرف ترین و پرطرفدار ترین وسیله بین آقایان و خانم ها شناخته شده اند و خیلی کم پیش می آید که در هر خانه ای حداقل با یک مدل از آن ها روبرو نشوید. 
تنوع تولید در سشوار ها بسیار زیاد و چشمگیر است و تنها به مدل آن ها ختم نمی شود بلکه اندازه و برند ها نیز در این مقوله جای خاص خود را دارند.
ما در این راهنمای خرید سشوار سعی کردیم شما را با انواع سشوار موجود در بازار آشنا کنیم همچنین نکات کلیدی قبل از خرید سشوار را برای شما بیان کنیم تا بتوانید بهترین سشوار را خریداری کنید. لطفا تا آخر مقاله همراه ناومال باشید.
 
 

انواع سشوار های موجود در بازار

نکته مشترک بین تمامی آن ها، وجود 2 بخش عمده که از آن ها تحت عناوین موتور دمنده و المنت تولید حرارت یاد می شود، می باشد. شاید خرید سشوار در قدم اول چیز ساده ای به نظر برسد اما کافی است که یک بار به مغازه لوازم الکتریکی سر بزنید و به چشم خرید خریدار آن ها را بنگرید، آنگاه خواهید دید که تا چه اندازه این حدس شما از حقیقت دور بوده است.
 
نکته ای که اکثر مصرف کنندگان و خریداران در هر نوع وسیله آن را پشت گوش می اندازند این است که برای خرید هر وسیله ای ابتدا باید میزان مصرف و سطح استفاده خود را مشخص کنید. با این کار ساده خواهید دید که تا چه اندازه در خریدتان جلو می افتید. 
جای تعجب ندارد که برای هر کس متناسب با کاری که می خواهد با سشوار انجام دهد و سطح مهارتش، مدل خاص پیشنهاد شود. چرا که انواع و اقسام مدل های سشوار در رنگ های زیبا و فانتزی به بازار راه یافته اند.
 
اما در کل می توان گفت که این وسیله کاربردی به 6 نوع زیر تقسیم می شود که تفاوت کارکردشان به اندازه زمین تا آسمان است و بقیه زیر مجموعه این این شش نوع به حساب می آیند.
 
 • حرفه ای
 • نیمه حرفه ای
 • معمولی
 • چرخشی
 • خانگی
 • مسافرتی
 
 
 
 
سشوار پرومکس 5000 وات Promax MA-4960

راهنمای خرید سشوار 

هر سشوار مخصوص کجا طراحی شده است؟

سشوار هایی که در آرایشگاه استفاده می شوند معمولا حرفه ای تر و پیشرفته تر بوده و طبیعتاً از کیفیت بالاتری برخوردار هستند در نتیجه بودجه بالاتری نیز برای خرید احتیاج دارند.
سشوار های خانگی خوراک افرادی هستند که برای مصارف روزانه از آن استفاده می کنند و تنوع تولید آن ها به حدی است که باب سلیقه هر شخص چه از لحاظ قدرت و چه از نظر رنگ می باشند.
 
سشوار های چرخشی مجهز به برس هایی هستند که در کنار سرعت بخشیدن به فرایند، حالت دهی آن ها را نیز به دنبال دارند و با یک دکمه حالت چرخش آن ها فعال می شود. برس مدل های چرخشی نیز بر حسب جنس مو در ابعاد و کارکرد های متفاوتی ساخته می شوند که در درجه اول به جنس موهای شما بستگی دارد.
 
سشوار های مسافرتی همانطور که از نامشان هویداست، دارای ابعاد جم و جوری هستند و برای مسافرت و حمل و نقل گزینه ای ایده آل به شمار می آیند. چرا که قابلیت تا شدن را دارند و از وزن سبکی نیز برخوردار هستند.
 
 
 
سشوار چیست و مهمترین معیار های انتخاب سشوار کدامند؟

راهنمای خرید سشوار

 

شاید مطالعه مقاله معرفی چند مورد از بهترین و پر فروش ترین سشوارها نیز برای شما مفید باشد.

مهمترین معیار های انتخاب سشوار

خرید سشوار از ظرافت خاصی برخوردار است و باید دقت کنید که بعدها افسوس نخورید که چرا آن مدل را نخریدم و هزاران چرای دیگر. زیرا سشوار یک وسیله پراستفاده است که هم در هوای سرد و هم در هوای گرم کاربرد دارد و در زمره وسایلی است که جنسیت نمی شناسد.
 
هر کس از سشوار انتظاری دارد. یکی دوست دارد سرعت باد بالایی داشته باشد و دیگری تمایل به داشتن دستگاهی است که نه تنها مو در آن گیر نکند بلکه الکتریسیته ساکن نیز تولید ننماید. در ادامه شما را با نکات طلایی و کلیدی که هر شخص لازم است قبل از خرید سشوار بداند، آشنا خواهیم کرد. 
 
 
 
 

نکات طلایی و کلیدی قبل از خرید سشوار

 

 • توان موتور
اولین مورد، توجه به میزان و توان موتور هر سشوار است که به باور عده ای بسیار حیاتی قلمداد می شود. منظور از توان موتور سشوار، میزان حرارت گرم یا باد خنکی است که از دستگاه به بیرون منتقل می شود و در نتیجه سبب خشک شدن و حالت دادن به آن ها می شود.
 
مدل های حرفه ای تر توان موتور بالاتری در مقایسه با مدل های دیگر دارند. در کل میزان توان تعریف شده برای سشوار های خانگی حداکثر 2000 وات می باشد در حالی که نمونه های حرفه ای بیش از این مقدار هستند.
 
البته خوب است بدانید که هیچ گونه سشواری تولید نشده که توان آن بیشتر از 2500 یا 2600 وات باشد و اگر به این چنین مدلی برخوردید تا حدی مطمئن شوید که تقلبی می باشد. خالی از لطف نیست که بدانید مقدار وات در مدل های چرخشی از 700 وات شروع می شود چرا که در این مدل ها هیچ نیازی به پرتاب باد وجود ندارد.
 
 
 
سشوار برند دلمونتی مدل DL680

راهنمای خرید سشوار 

 • نوع موتور
 
نوع موتور دیگر موردی است که لازم است با نگاهی دقیق تر به آن نگاه کنید. موتور سشوار ها نظر به مدل آن با یکدیگر متفاوت است. به این معنی که سشوار های حرفه ای مجهز به موتور سنگین هستند که اصطلاحاً AC نامیده می شوند.
 
در حالی که موتور سایر سشوار ها سبک بوده و تحت عنوان DC شهرت یافته اند اما تفاوت این دو نوع موتور در چیست؟ در کل مدل های DC دارای قدرت پرتاب باد کمتری هستند در حالی که موتور های AC دارای قدرت پرتاب باد بالا تا حدود دو برابر مدل های سبک می باشند و از طول عمر بیشتری نیز بهره مند هستند. پس طبیعی است که قیمت بالاتری نیز داشته باشند.
 
 
 • قابلیت تولید یون
 
قابلیت تولید یون که امروزه به بحث داغی در میان مردم تبدیل گشته است، در واقع یکی از ویژگی های بسیار مهمی است که تأثیر زیادی در سلامت، شادابی و طراوت موها دارد.
 
وز نشدن موها و حفظ درخشش مو دیگر مزیتی است که سشوار های مجهز به تولید یون باعث آن می شوند و کی هست که از این ویژگی خوشش نیاید. اما فرآیند تولید یون در سشوار چگونه باعث این همه مزیت کوچک و بزرگ می شود؟ شاید این سؤال شما نیز باشد.
 
در پاسخ باید بگوییم که یون های ایجاد شده منجر به قطبی شدن آب روی موها می شوند. در نتیجه سرعت تبخیر را بالا برده و مو ها سریع تر از حالت عادی خشک می شوند بدون آن که به حرارت زیادی احتیاج داشته باشید و به موهای خود آسیب برسانید.
 
 
 
سشوار موزر مدل9939

راهنمای خرید سشوار

 
تورمالین نیز نوعی فلز نیمه قیمتی عنوان شده که قابلیت تولید بیشترین مقدار یون را دارد. در نتیجه پیشنهاد ما به کسانی که موهای ضخیم و مجعد دارند این قبیل سشوار ها می باشند. چرا که از یک طرف موها راحت تر خشک می شوند و از طرف دیگر بهتر حالت داده می شوند.
 
نکته کلیدی در مورد سشوار های تورمالین این است که اگر مو های نازکی دارید به هیچ وجه از این مدل ها استفاده نکنید چرا که مانند دیگر مدل ها به مو حجم نمی دهند در نتیجه موها روی کف سرتان حالت خوابیده پیدا می کنند.
 
 
شاید مطالعه مقاله بهترین و پر فروش ترین ماشین اصلاح موی صورت آقایان نیز برای شما مفید باشد.
 
 • قابلیت تنظیم دما
 
تنظیم دما دلخواه دیگر معیاری است اسن که حتماً پیشنهاد می کنیم به آن توجه داشته باشید خصوصاً آن هایی که به طور خانوادگی از یک نوع سشوار استفاده می کنند. به لطف دکمه تنظیم دما می توانید هم موهای کم پشت و ضعیف را سشوار کرد و هم موهای ضخیم و پر حجم را.
 
سایر آپشن های تنظیم حرارت گرم و سرد و ایجاد باد سرد شاید در حال حاضر برایتان مهم نباشند اما مطمئاً در آینده نه چندان دور به کارتان می آیند. چرا که تنظیم حرارت ضامن سلامت موها و باد سرد سبب تنظیم نهایی و تثبیت حالت و مدل موها خواهد شد. 
 
 
 
 
 
 
 
 • جنس المنت های سشوار
 
فضای داخلی سشوار ها را معمولاً با مواد سرامیکی یا تیتانیومی می پوشانند. هدف از این کار این است که گرما به طور یکنواخت به بیرون منتقل شود. بهترین نوع المنت را سرامیکی می دانند اما چرا؟
 
بیشتر مدل های جدید به این نوع المنت مجهز شده اند چرا که نه تنها سبب کاهش انرژی شده بلکه از آنجا که کمتر داغ می شوند عمر طولانی تری نیز داشته و کمتر به موها آسیب وارد می کنند.
 
سشوار های تیتانیومی را مخصوص موهای حجیم تولید کرده اند. زیرا این نوع موها به حرارت بیشتری برای صاف و یا حالت دادن احتیاج دارند. این مدل ها سبک تر بوده و دارای استفاده راحت تری نیز می باشند. 
 
 
 
سشوار چرخشی برند انزو پروفیشیونال

نکات کلیدی قبل از خرید سشوار

 

 • توجه به وزن سشوار
 
شاید سشوار انتخابی شما با توجه به توضیحات بالا در نوع خود بهترین باشد اما وزن سنگینی داشته باشد که در این صورت، مچ دست شما زود خسته شده و توانایی نگه داشتن طولانی مدت آن را دارد.
 
حال اگر موهای حجیم و پر پشتی نیز داشته باشید که نور علی نور می شود. پس پیشنهاد ناومال به شما این است که وزن سشوار را نیز مد نظر قرار دهید و تا جایی که امکان دارد دست روی مدل هایی بگذارید که حداکثر 600 گرم باشند.
 
 • امکانات جانبی همراه سشوار
 
برخی سشوار ها همراه خود دارای امکانات جانبی به درد بخوری هستند که عبارتند از دیسپانسر و سری متمرکز کننده. در واقع دیسپانسر وسیله ای است که از آن برای مواج کردن موها استفاده می شود که به صورت که یک قطعه اضافه شدنی است که در مواقع مورد نیاز می توان آن را روی سشوار نصب کرد.
 
دکمه توربو، حلقه آویز و طول سیم بیشتر دیگر نکات مثبتی هستند که حالت دلبخواهی دارند. به کمک سری متمرکز کننده می توان جهت باد را روی یک قسمت از مو متمرکز کرده و در نتیجه سبب صاف شدن سریع تر موها می شود و از وز شدن آن ها نیز جلوگیری می کند. 
 

برای مطالعه بیشتر : اتو مو چیست؟ مزایا و معایب استفاده از اتو مو را نیز بخوانید.

کلام آخر…

 
ما در این راهنمای خرید سشوار سعی کردیم شما را با انواع سشوار موجود در بازار آشنا کنیم همچنین نکات کلیدی قبل از خرید سشوار را برای شما بیان کنیم امیدوارم با مطالعه این مقاله با امکانات و اجزای سشوار آشنا شده و بتوانید سشوار مطابق با سلیقه خود را خریداری نمایید.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *