بلاگ, راهنمای خرید, مقالات لوازم خانگی

سیر تا پیاز راهنمای خرید اتو بخار

خرید اتو بخار

شاید بارها از چین و چروک لباس های خود به وجد آمده اید و دنبال راهی برای رفع چین و چروک ها و آراسته و زیبا نشان دادن لباس های خود هستید. همان طور که می دانید تنها راه رفع این مشکلات اتو می باشد اتو علاوه بر این که می تواند لباس های شما را زیبا و منحصر به فرد کند در میکروب کشی آن ها نیز نقش بسزایی دارد.

همان طور که می دانیم هر لباس بعد از شستن نیاز به اتو دارد به همین دلیل است که اتو به یکی از پر مصرف ترین لوازم خانگی تبدیل شده و رابطه تنگاتنگی با زندگی روزمره ما دارد. ما در این راهنمای خرید اتو بخار به شما بگوییم که اتو بخار چه مارکی خوبه؟ و در خرید اتو به چه نکاتی توجه کنیم؟

اتو بخار چه مارکی خوبه؟

همان گونه که گفتیم اتو یکی از پایه های ثابت خانه ها و به همان نسبتی که دارای اهمیت است پس در انتخاب آن نیاز به دانش و آگاهی در انواع مدل و معیارها داریم پس اگر قصد خرید آن را دارید شما را دعوت می کنم تا آخر با ما همراه باشید تا با دید بازتر بتوانید بهترین اتو بخاری، متناسب نیاز خود و با بهترین قیمت خریداری کنید.

در اولین مرحله برای خرید اتو باید با مدل های گوناگون آن در بازار آشنا شوید که شامل (اتو پرسی، اتو مخزن دار، اتو بخار و بخارگرها ) می باشند.

 

 

سیر تا پیاز راهنمای خرید اتو بخار

اتو بخار چه مارکی خوبه؟

 

 برای مطالعه بیشتر راهنمای استفاده از ساندویچ ساز را نیز مطالعه نمایید.

اتو پرسی

شاید با شنیدن اتو پرسی بیشتر یاد خشکشویی ها می افتید. اما مدتی است که این اتو جای خود را به خانه ها باز کرده و استفاده از اتو پرس برای هر فرد تجربه ای متفاوت از یک اتوکشی حرفه ای به جای می گزارد. این مدل ها دارای دو صفحه مجزا می باشند که پارچه و لباس ها را برای اتو کشی ما بین این صفحه ها قرار می دهیم.

به دلیل ضخامت و سنگینی که این مدل نسبت به سایر مدل ها دارد فرآیند اتو کشی را آسان تر کرده و به دلیل بزرگتر بودن صفحه های آن باعث می شود که لباس ها در اسرع وقت اتو شوند و همین امر باعث صرفه جویی در وقت شما خواهد شد.

 

 

سیر تا پیاز راهنمای خرید اتو بخار

سیر تا پیاز راهنمای خرید اتو بخار

 

اتو پرس بیشتر برای ملحفه، پرده و شلوارهای پارچه ای مردانه استفاده می شود. در استفاده از این مدل توجه داشته باشید که به دلیل سنگینی و بزرگی که این مدل اتو دارد باید در مکان ثابت قرار گیرد به این دلیل فضایی بیشتری را در خانه اشغال می کند.

 

 

 جهت مشاهده اتو بخارهای موجود کلیک کنید

 

 

اتو با مخزن مجزای بخار

از جمله محصولاتی است که تازه وارد بازار شده است و همان طور که از نام آن پیداست دارای مخزن جداگانه می باشد و برای آن دسته از افرادی که هر روز تعداد زیادی از لباس های خود را اتو می کنند در یک کلام (افراد اتو کشیده ای) هستند گزینه خوبی برای آن ها می باشد. مخزن این اتوها جداگانه است و زیر میز اتو قرار می گیرد پس افراد می توانند با یک بار پر کردن مخزن اتو از آب می توان چند روز با خیال آسوده لباس های خود را اتو کشید.

یکی از مهم ترین مزایایی آن فشار بخار زیادتری را به لباس ها وارد می کند که باعث زیباتر و صاف شدن لباس ها در کمترین زمان می شود. مخزن این مدل اتوها در مقایسه سایر اتوها توسط یک شلنگ و یک سیم به دسته اتو متصل است.

 

 

اتو با مخزن مجزای بخار

اتو با مخزن مجزای بخار

 

اتو بخار

رایج ترین و پرطرفدارترین نوع مدل اتو در بازار اتو بخار می باشد به طوری که در هر خانه ای دیده می شود این مدل در مقایسه با سایر مدل ها سبک تر و کوچک تر می باشد که برای اتو کشی پارچه و لباس راحت می باشد.

کف این اتوها از جنس سرامیک و تفلون می باشد و در مدل های ارزان تر از استیل نیز استفاده می شود. کفه ی اتو بخار دارای سوراخ های جهت خروج بخار آب تعبیه شده است. قابلیت تنظیم در دماهای متفاوت برای انواع پارچه را دارد که از سوختن لباس ها جلوگیری می کند.

 

 

 راهنمای خرید اتو بخار

راهنمای خرید اتو بخار

 پیشنهاد می کنم مقاله سیر تا پیاز راهنمای خرید اتو بخار را نیز مطالعه کنید.

 

بخارگرها

این مدل نسبت به سایر مدل های دیگر دارای ساختار متفاوتی است بخارگر دارای یک بخش بخار ساز است و هیچ گونه صفحه ای برای اتو کشی ندارد تنها اتو از طریق بخار انجام می گیرد بخارگرها بیشتر برای اتو کشی لباس های گران و حساس و حتی لباس های که روزانه به تن می کنیم مناسب می باشد. یکی از مهم ترین ویژگی که این مدل دارد امکان اتو کردن عمودی لباس ها را فراهم می کند به طوری که حتی برای اتو کردن لازم نیست لباس ها را از تن درآورد.

علاوه بر این که نوع مدل اتو را انتخاب کردیم حال باید در ویژگی های چون جنس، توان، سیستم قطع کننده ی خودکار در اتو بخار و ظرفیت مخزن آب و غیره توجه ویژه ای کرد که در ادامه مطلب شما را با این ویژگی ها آشنا خواهیم کرد.

 

 

راهنمای خرید اتو بخار

راهنمای خرید اتو بخار

 

در هنگام خرید اتو به توان و کارکرد اتو توجه کنید

یکی از عوامل مهم در خرید اتو میزان توان آن می باشد توان نشان دهنده ی قدرت المنت اتو است که هر چه توان آن بیشتر باشد دمای اتو با سرعت بیشتری بالا می رود. هنگام خرید اتو بخار، اتوی را انتخاب کنید که توان بالاتری داشته باشد چرا که زمان کمتری برای گرم شدن اتو و رسیدن به دمای مناسب لازم دارد و آب با شدت بیشتری به بخار تبدیل می شود. زمانی متوجه این ویژگی می شوید که برای حضور به موقع در مراسم یا محل کار عجله دارید.

 

 

در هنگام خرید اتو به توان و کارکرد اتو توجه کنید

در خرید اتو به چه نکاتی توجه کنیم؟

 

آیا در خرید اتو بخار جنس و طراحی آن مهم است؟

از مهم ترین ویژگی ها که باید در زمان خرید به آن توجه ویژه ای داشت جنس کف اتو بخار می باشد کف های استیل بیشتر برای اتوهای بدون بخار و به اصطلاح خشک کاربرد دارد که امروزه اتوهای با چنین کف ها از رده خارج شده و ارزش خرید را ندارند. در ساخت اتو بخار مواد بسیار متنوعی بکار رفته که شامل سرامیک، استیل، تیتانیوم و آلومینیوم می باشد.

به گفته افراد متخصص و آگاه، اتوهای که کفه ی آن ها سرامیکی یا تیتانیومی هستند، نسبت به سایر اتوها دارای عمل کرد عالی بوده و در مقابل خراشیدگی و ضربه محکم تر می باشند. علاوه بر این به راحتی تمیز می شود و روی لباس ها به آسانی سر می خورند و همین امر باعث اتو کشیدن راحت تر لباس ها می شود و آسیبی به لباس ها ی نازک تر یا پلیستر نمی رساند پس در هنگام خرید به این نکته توجه کنید.

 

آیا در خرید اتو بخار جنس و طراحی آن مهم است؟

در خرید اتو به چه نکاتی توجه کنیم؟

 

 

از ظرفیت مخزن آب اتو بخار غافل نشوید

یکی دیگر از فاکتورهای مهم اتو بخار در خرید آن مخزن آب می باشد. آب موجود در مخزن های اتو پس از تبخیر از طریق روزنه های موجود در کف اتو خارج می شود. پس اتو بخار های که دارای مخازن بزرگ تری هستند این امکان را فراهم می کند که فرد مدت طولانی تری به اتو کردن لباس های خود ادامه دهد بدون آن که اتو نیاز به پر کردن مداوم مخزن داشته باشد.

 

 

ظرفیت مخزن آب اتو بخار

ظرفیت مخزن آب اتو بخار

 

پیشنهاد می شود مقاله عمر مفید لوازم خانگی چقدر است؟ را نیز مطالعه کنید.

سیستم قطع کننده خودکار در اتو بخارها

نکات ایمنی مربوط به استفاده از هر وسیله باید به طور کامل رعایت شود. برخی از این اتو بخارها دارای مکانیزم هوشمند هستند که در هنگام استفاده بیش از حد آن به صورت خودکار خاموش می شود و از آتش سوزی جلوگیری می کند علاوه بر آن اتوهای که دارای این خاصیت باشند در صورتی که مدت زیادی روی لباس باقی بماند به صورت خودکار خاموش می شود

و برخی از این دستگاه ها دارای قفل های روی دسته خود می باشند و زمانی که دستگاه بیش از حد داغ شد می توانید آن را فعال کنید که هنگام دست زدن کودکان به آن ها آسیب وارد نشود. این ویژگی بیش تر برای افرادی که کودکان بازی گوشی دارند مناسب می باشد.

 

 

سیستم قطع کننده خودکار در اتو بخارها

اتو بخار چه مارکی خوبه؟

 

طول سیم اتو بخارها

از مهم ترین مشکلاتی که خانم ها هنگام استفاده از اتو بخار با آن مواجه می شوند جابه جای آن به دلیل کوتاه بودن سیم اتو می باشد. هنگام خرید اتو بخار دقت کنید که اتوی را انتخاب کنید که دارای سیم بلند تری باشد که اتو کشیدن لباس ها را راحت تر و انعطاف پذیر تر خواهد کرد.

از همه مهم تر به چرخش 360 درجه سیم اتو نیز توجه ویژه ای داشته باشید که این امر باعث می شود که در هنگام اتو کردن سیم اتو به هم نپیچد و گره نخورد که باعث راحت تر اتو شدن لباس ها می شود.

نتیجه گیری

ما در این راهنمای خرید اتو بخار شما را با بهترین مارک اتوبخار و اینکه اتو بخار چه مارکی خوبه؟ آشنا کردیم همچنین به شما یادآوری کردیم در خرید اتو به چه نکاتی توجه کنیم؟ امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *