بلاگ, مقالات لوازم خانگی

معرفی انواع مدل یخچال و فریزر موجود در بازار

معرفی انواع مدل یخچال و فریزر موجود در بازار

همه ما یخچال و فریزر را به عنوان یک کالای اساسی می شناسیم چرا که در عصر حاضر که همه با کمبود وقت سر و کله می زنیم یک خرید کلی می تواند در وقت ما بسیار صرفه جویی کند به شرطی که محصولات همچنان تر و تازه باقی بمانند. در غیر این صورت متحمل هزینه زیادی خواهیم شد. همین مورد، شرکت های تولید لوازم خانگی داخلی و خارجی را بر آن داشت که دست به تولید انواع و اقسام یخچال ها بزنند و بازار رقابت مدل های متفاوت یخچال و فریزر داغ تر از قبل شود.

شاید شما بارها از خود پرسیده اید که چه یخچالی مناسب من است؟ ما در این مقاله به معرفی انواع مدل یخچال و فریزر موجود در بازار همچنین معایب و مزایا یخچال فریزر های دو قلو و ساید بای ساید را برای شما بیان کردیم امیدارم تا آخر این مقاله همراه ناومال باشید.

 

 

 

معرفی انواع مدل یخچال و فریزر موجود در بازار

معرفی انواع مدل یخچال و فریزر موجود در بازار

 

دلایل تولید یخچال و فریزر در انواع طرح و رنگ و مدل چیست؟

اولین یخچال مصنوعی ساخت بشر به دهه 1740 میلادی توسط دانشمند اسکاتلندی به نام ویلیام کالن بر می گردد. William Cullen نخستین کسی بود که متوجه شد گرم کردن سریع مایعات و تبدیل آن ها به گاز، منجر به خنک شدن می شود. اگر چه هر دو یک کار را انجام می دهند اما یخچال های موجود در گذشته با چیزی که الان به عنوان یخچال می شناسیم تفاوتی به اندازه زمین تا آسمان دارند.

نه تنها ظاهر یخچال و فریزر ها روز به روز بیشتر به سمت لوکس شدن نزدیک می شوند بلکه از نظر فناوری و برخورداری از امکانات نیز، در حال پیمودن پله های ترقی هستند. صرف نظر از تفاوت سلیقه و نظر ها در انتخاب، گزینه های دیگری همچون رِنج قیمت، ظرفیت و ابعاد محل قرار گیری در انتخاب ما دخیل هستند.

 

 

معایب و مزایا یخچال فریزر های دو قلو و ساید بای ساید

معایب و مزایا یخچال فریزر های دو قلو و ساید بای ساید

چه یخچالی مناسب من است؟

با پیشرفت تکنولوژی و افزایش رقابت بین تولید کنندگان، امروزه مغازه های لوازم خانگی پر از یخچال هایی هستند که هر کدام مدل و طرح خاصی دارند. با وجود این که فراوانی مدل ها، دامنه انتخاب را برای شما بیشتر می کند اما در کنار آن، فکرتان را نیز به خود مشغول می کند. چرا که خرید یخچال فقط برای یک روز دو روز نیست. بنابراین طبیعی است که در انتخاب خود حساسیت نشان دهید.

برند ایرانی بخرم با برند خارجی؟ چه ظرفیتی بخرم؟ دو قلو بهتره یا کمبی؟ همه این ها باعث درگیری فکر شما خواهند شد. ما در این مقاله به نکاتی اشاره خواهیم کرد که قطعاً انتخاب را برای شما راحت خواهند کرد.

اول این که، میزان بودجه خود را برای خرید یخچال مشخص کنید. با این کار، تعدادی از لیست انتخاب های شما خط می خورند. این که شما برند ایرانی می خرید یا خارجی، کاملاً شخصی بوده و به حسن سلیقه شما باز می گردد.

اما پیشنهاد ما به شما به عنوان یک شهروند ایرانی، خرید کالای ایرانی است تا با این کار در کنار پرداخت مالیات کمتر و حمایت از کالای ملی، به بهبود اقتصاد کشورتان نیز کمک کنید. حال به میزان جایی که برای قرار گیری یخچال و فریزر در آشپزخانه در اختیار دارید، توجه کنید.

 

 

معرفی انواع مدل یخچال و فریزر موجود در بازار

معرفی انواع مدل یخچال و فریزر موجود در بازار

 

 

بعضی یخچال ها مانند ساید بای ساید ها و دو قلو ها به جای بیشتری احتیاج دارند. در آخر از خود بپرسید که دوست دارید چه امکاناتی بر روی یخچالتان وجود داشته باشد. ترجیح می دهید بر روی درب، آبسرد کن و مینی بار وجود داشته باشد یا خیر؟ صفحه نمایش چطور؟

با پرسیدن و مشخص شدن این سوالات از خود می توانید واقع بینانه ترین خرید عمرتان را تجربه کنید بدون آن که بعد ها اظهار پشیمانی کنید. ما در سایت ناومال به تعریف انواع مدل یخچال و فریزر و مزیت و معایب مربوط به هر یک می پردازیم تا با امکانات و ویژگی های هر یک بیشتر آشنا شوید.

 

 

 جهت مشاهده یخچال های ساید بای ساید موجود کلیک کنید

 

  

 

 • یخچال تک دری یا یخچال فریزر تک درب

همه این مدل یخچال و فریزر را به عنوان قدیمی ترین نوع آن ها می شناسند. اگر متولد دهه 1370 به بالا باشید قطعاً یکی از این ها را در خانه خود یا پدر بزرگتان داشته اید و با آن خاطره ها که ندارید.

طراحی ظاهری یخچال های تک درب به گونه ای است که با باز کردن درب اصلی یخچال، در بالا ترین قسمت داخلی یک درب دیگر به عنوان فریزر قرار داده شده است. این مدل ها دوام و طول عمر بالایی دارند.

اگر چه سال ها از طراحی این مدل گذشته است اما باز هم به دلیل ابعاد کوچک و جمع و جور در مکان هایی نظیر هتل ها، مسافر خانه ها حتی فروشگاه های که با کمبود جا روبرو هستند، به چشم می خورند.

 

مزایا و معایب یخچال‌ های تک درب

یکی از پر رنگ ترین مزیت های این مدل این است که ارزان ترین نوع یخچال است در نتیجه استفاده همگانی داشته و مخصوص قشر خاصی طراحی نشده اند. همچنین استفاده راحت و دامنه انتخاب گسترده از میان انبوه برند های ایرانی و خارجی، مزیت دیگر یخچال های تک درب محسوب می شود. از آن جا که مواد خوراکی و میوه ها در قسمت پایینی یخچال قرار گرفته اند، بنابراین یکی از عیب های یخچال فریزر های تک درب این است که مجبور هستید به صورت مداوم خم و راست شوید.

 

 

 

معایب و مزایا یخچال فریزر های دو قلو و ساید بای ساید

معایب و مزایا یخچال فریزر های دو قلو و ساید بای ساید

 

 

 • یخچال فریزر های بالا و پایین

در بیشتر مدل ها، یخچال از وسط به دو قسمت مساوی تقسیم شده است که یک قسمت یخچال و قسمت دیگر مربوط به فریزر است. اما در بعضی از مدل ها نیز یک قسمت بزرگ تر از قسمت دیگر است. این که یخچال در بالا باشد یا در پایین، کاملاً سلیقه ای است. برخی ترجیح می دهند یخچال در بالا باشد و برخی علاقه مند به داشتن فریزر در قسمت بالایی می باشند.

 

 

 مشاهده یخچال های برند هیمالیا

 

 

نقاط قوت و ضعف يخچال و فريزر های بالا و پایین

اولین مزایای این مدل ها، دادن حق انتخاب به مصرف کننده در مورد این که یخچال در قسمت بالا باشد یا در پایین. توجه کنید که اگر یخچال در بالا باشد دسترسی به مواد غذایی راحت تر است. چرا که معمولاً تعداد دفعات استفاده از یخچال به مراتب بیش تر از استفاده از فریزر است.

همچنین تنوع مدل‌ ها و برند های یخچال فریزر های کمبی روز به روز در حال افزایش است. معايب آن نیز همانند یخچال های تک درب، بروز کمر درد در صورت خم شدن مداوم برای برداشتن مواد غذايي در قسمت پایینی خواه یخچال باشد خواه فریزر.

 

 

چه یخچالی مناسب من است؟

چه یخچالی مناسب من است؟

 

 

 • یخچال فریزر های دو قلو

یک یخچال و یک فریزر با ظاهر کاملاً یکسان در کنار هم قرا گرفته اند و از زمانی که وارد بازار شده اند همچنان به لیست طرفدارانشان افزوده می شود. یخچال های دو قلو نمای شیکی به محیط می دهند.

برای اشخاصی که همیشه از کمبود جا در یخچال می نالند گزینه کاربردی خواهند بود چرا که دارای ظرفیت زیادی هم در قسمت فریزر و هم در قسمت یخچال می باشند. ویژگی منحصر به فرد یخچال فریزر های دو قلو، قابلیت جدا سازی آن ها از همدیگر است به گونه ای که می توان از آن ها به صورت مجزا استفاده کرد.

 

 

 جهت مشاهده یخچال و فریزر های موجود در فروشگاه کلیک کنید

 

 

 

معایب و مزایا یخچال فریزر های دو قلو

در یک نظر سنجی که در این مورد صورت پذیرفت، مصرف کنندگان تنها عیب یخچال فریزر های مدل دو قلو را، اشغال فضای زیادی از محیط آشپز خانه عنوان کردند در حالی که برای آن ها، مزایای زیادی به ثبت رسیده است:

 • با داشتن ظاهر مشابه، بسیار شیک و امروزی هستند.
 • ظرفیت بالای آن ها زبان زد عام و خاص است.
 • گزینه مناسب برای خانواده های پر جمعیت محسوب می شوند.
 • به لطف قابلیت جدا سازی دو یخچال، جابجایی آن ها بسیار راحت تر از مدل های ساید بای ساید است.
 • دارا بودن حجم نگهداری مواد غذایی مساوی برای هر دو قسمت یخچال و فریزر

 

 

 • یخچال فریزر های ساید بای ساید

با ورود یخچال های ساید بای ساید تحولی عظیم در صنعت تولید یخچال و فریزر ایجاد شد و بیشترین نوآوری های بعد از آن بر اساس این مدل صورت گرفته است. یخچال های ساید بای ساید در واقع همان یخچال های دو قلو هستند که علاوه بر یک تکه شدن، آپشن های زیادی را نیز در خود جای داده اند.

یخچال های ساید بای ساید نه تنها ظاهر بسیار شیک و امروزی دارند بلکه تکنولوژی های جدیدی نیز در آن ها بکار رفته است و همین باعث شده است که لقب پرفروش ترین مدل را در سال های اخیر یدک بکشند.

 

معایب و مزایا یخچال فریزر های دو قلو

معایب و مزایا یخچال فریزر های دو قلو

 

 

نقاط قوت یخچال فریزر های ساید بای ساید

 • داشتن ویژگی های متنوع مانند هوم بار، آبسرد کن و یخساز اتوماتیک
 • طراحی شیک و یک تکه
 • ظرفیت بالای ذخیره سازی
 • بهترین مدل برای افراد ویلچر نشین و سالخورده
 • امکان تنظیم حجم یخچال و فریزر به دلخواه

 

 

 مشاهده یخچال های برند امرسان

 

 

نقاط ضعف یخچال های ساید بای ساید

 • بزرگترین عیب آن ها جا به جايي سخت در هنگام اثاث كشي می باشد.
 • حجم قابل توجهی از فضای ساید بای ساید صرف داشتن آبسرد کن و دستگاه تصفیه کننده می شود.
 • باریک بودن فضای داخلی امکان قرار دادن خوراکی هایی سایز بزرگ را با مشکل مواجه می کند.
 • بزرگ بودن ابعاد و یک تکه بودن باعث شده است که نتوان در یک محیط تنگ از آن ها استفاده کرد.

 

معایب و مزایا یخچال فریزر های دو قلو و ساید بای ساید

معایب و مزایا یخچال فریزر های دو قلو و ساید بای ساید

 

 • یخچال فریزر های درب فرانسوی

یخچال های French Door ترکیبی از راحتی و زیبایی یک یخچال فریزر پایین در کنار ظرفیت و ویژگی ‌های بسیار خوب یخچال ساید بای ساید است. در این مدل، محل قرار گیری یخچال و فریزر به صورت دو درب در بالا و یک یا دو کشو در پایین بوده است و اصل با استفاده بودن را اساس کار خود قرار داده است. در مقایسه با یخچال های دوقلو، دارای بدنه یک تکه و در مقایسه با ساید بای ساید ها، عریض تر طراحی شده اند.

در نتیجه می توان گفت که ظرفیتی تقریباً برابر یخچال های دوقلو دارند. در یخچال فریزر های درب فرانسوی عیب ساید بای ساید ها رفع شده است و دیگر محدودیتی برای قرار دادن وسایل بزرگ در درون یخچال وجود ندارد. قسمت فریزر نیز یک کشو اضافه تر از ساید بای ساید دارد که جهت دسترسی راحت تر به کلیه مواد غذایی منجمد طراحی شده است.

 

 

مزایا و معایب یخچال فریزر های درب فرانسوی

داشتن زیبایی در کنار امکاناتی مانند یخ‌ ساز و آبسرد کن و همچنین نحوه قرار گرفتن یخچال و فریزر عده ای را به خود علاقمند کرده است. دارای ظرفیت ذخیره سازی بالایی است. پهنای عالی یخچال های فرنچ دور، گزینه عالی برای نگهداری از خورکی هایی با اندازه بزرگ مثل کید تولد است. از جمله معايب آن نیز می توان به اشغال فضاي بيشتر در آشپزخانه، جابجایی سخت و قيمت بالاي آن ها اشاره نمود.

 

 

 مشاهده یخچال های برند اسنوا

 

 

چه یخچالی مناسب من است؟

چه یخچالی مناسب من است؟

6- یخچال فریزر های 4 درب

این مدل از لحاظ ظاهری تقریباً همانند یخچال فریزر های درب فرانسوی طراحی شده است. با این تفاوت که به جای داشتن کشو در قسمت فریزر، دارای دو درب است که در داخل آن چند کشو به همراه 2 محفظه نگهدارنده سبزی و گوشت تعبیه شده است.

مهمترین مزیت آن ها را می توان امکان تفکیک و جدا سازی مواد غذایی دانست. در حین حال نیز بزرگترین عیب یخچال فریزر های 4 درب در این قسمت خلاصه می شود چرا که امکان قرار دادن مواد غذایی بزرگ و عریض را مانند مدل درب فرانسوی ندارد.

 پیشنهاد می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر مقالات زیر را نیز مطالعه فرمایید:

راهنمای خرید یخچال و فریزر

قسمت های تشکیل دهنده یخچال و فریزر

نحوه مراقبت و نگهداری از یخچال و فریزر

کلام آخر

ما در این مقاله به سوال شما در مورد اینکه چه یخچالی مناسب من است؟ توضیح دادیم و به معرفی انواع مدل یخچال و فریزر موجود در بازار همچنین معایب و مزایا یخچال فریزر های دو قلو و ساید بای ساید پرداختیم. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *