بلاگ, راهنمای خرید, مقالات لوازم خانگی

راهنمای خرید یخچال و فریزر

راهنمای خرید یخچال و فریزر

یخچال ها یکی از گران ترین لوازم خانگی هستند که بدون آنها نمی توان حتی یک روز را سپری کرد، خرید یخچال و فریزر جزو حساس ترین خرید هاست به طوری که شما باید وسیله ای را انتخاب کنید که سال های سال را بدون خرابی و نیاز به تعمیر با آن سپری کنید. در گذشته یخچال ها مثل یک جعبه خنک کننده معمولی و بدون هیچ پیچیدگی بودند ولی یخچال های نسل امروز بسیار پیچیده و از نظر برند، مدل و امکانات متنوع شده اند.

قبل از خرید یخچال و فریزر باید تحقیقات لازم را انجام داد و سپس اقدام به خرید کرد از آنجایی که برندها و مدل های متفاوتی از یخچال و فریزر در بازار یافت می شود احتمال دارد که تنوع بالا خریداران را در انتخاب دچار سردرگمی کند و قدرت انتخاب درست را از آنان بگیرد. در این راهنمای خرید یخچال و فریزر سعی کردیم مطالبی را در مورد خرید یخچال همچنین راهنمای استفاده از یخچال و فریزر را برای شما بیان کنیم امیدوارم تا آخر مقاله با ناومال همراه باشید.

 

 

راهنمای خرید یخچال و فریزر

راهنمای خرید یخچال و فریزر

ناومال قصد ندارد که به شما مدل یخچال خاصی را معرفی کند بلکه در این مقاله قصد داریم راهنمایی های خوبی برای خرید یخچال و فریزر را در اختیار شما بگذاریم تا شما انتخاب بهتر و درست تری داشته باشید.

راهنمایی های کلی قبل از خرید یخچال و فریزر

 • برچسب انرژی یخچال و فریزر

هنگام خرید یخچال و فریزر حتما به برچسب انرژی آن دقت کرده و مدل هایی را انتخاب کنید که مصرف انرژی پایین تری دارند. امروزه اکثر افراد در انتخاب یخچال و فریزر خود بسیار به این نکته توجه می کنند که یخچالی که تهیه می کنند چقدر مصرف برق دارد؟

از آنجایی که تقریبا یخچال و فریزر موجود در خانه 15 درصد انرژی برقی مصرفی منزل را به تنهایی مصرف می کند بسیار ضروری است که قبل از خرید یخچال و فریر به برچسپ انرژی آن توجه کنید

 

 

راهنمایی های کلی قبل از خرید یخچال و فریزر

راهنمایی های کلی قبل از خرید یخچال و فریزر

 

 

یخچال های امروزی به نسبت یخچال های قدیمی تا 20 درصد مصرف برق کمتری دارند و هزینه فیش برق شما را بسیار کاهش می دهند. هر چه رتبه برچسب انرژی دستگاه بالاتر باشد به معنی این است که دستگاه راندمان و عملکرد بهتری دارد و در مصرف انرژی بسیار بهینه تر عمل می کند.

 

 

 جهت مشاهده یخچال های ساید بای ساید کلیک کنید

 

 

 • اندازه و فضای داخلی یخچال و فریزر بر اساس لیتر

جدول زیر می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد تا براساس جمعیت خانواده تان یخچال مناسب و مورد نیازتان را پیدا کنید.

سعی کنید یخچال های جادار با قفسه های زیاد را انتخاب کنید تا به راحتی بتوانید سایر مواد غذایی خود را به راحتی و با فاصله در آن بچینید چرا که برای عملکرد بهتر یخچال همواره باید فضای مناسبی بین مواد غذایی وجود داشته باشد تا هوا از بین مواد غذایی بهتر جریان پیدا کرده و از فساد زود هنگام آنها جلوگیری کند.

 

 

3-   تعداد افراد خانواده حجم توصیه شده یخچال
۱ تا ۲ نفر ۲۵۰-۳۸۰ لیتر
۳ تا ۴ نفر ۳۵۰-۵۳۰ لیتر
بیش از ۵ نفر ۴۴۰ لیتر به بالا
   

 

 

شما با استفاده از اطلاعات جدول زیر می توانید یخچال متناسب با فضای خود را انتخاب کنید.

 

نوع  ارتفاع      عرض عمق   
فریزر بالا    ۱۴۵ تا ۱۷۳ سانتی‌متر  ۷۱ تا ۸۲.۵ سانتی‌متر    ۷۶ تا ۸۴ سانتی‌متر
فریزر پایین ۱۶۵ تا ۱۷۴ سانتی‌متر  ۷۴ تا ۹۱.۵ سانتی‌متر ۷۶ تا ۸۶ سانتی‌متر
سایدبای‌ساید  ۱۶۸ تا ۱۷۸ سانتی‌متر ۷۹ تا ۹۵ سانتی‌متر ۸۱ تا ۹۰ سانتی‌متر
دوقلو ۱۶۸ تا ۱۷۸ سانتی‌متر ۹۰ تا ۱۲۵ سانتی‌متر ۷۸ تا ۹۰ سانتی‌متر
زیرپیشخوانی  ۸۶ سانتی‌متر (بلندی پیشخوان) ۹۶.۵ یا ۱۵۵ سانتی‌متر ۶۱ سانتی‌متر
یکپارچه با پیشخوان    ۱۷۰ تا ۱۸۳ سانتی‌متر ۸۴ تا ۹۱ سانتی‌متر ۶۱ سانتی‌متر با احتساب در   

 

 

 • اندازه و فضای داخلی یخچال بر اساس فوت

فضا داخلی یخچال‌ها را با واحد فوت مکعب که برابر با ۲۸.۳ لیتر است، اندازه‌گیری می‌کنند. یخچال ها می توانند از 2 تا 42 فوت فضا داشته باشند شاید از خود بپرسید که با توجه به جمعیت خانواده خود چه یخچالی با چه میزان فضا برای شما مناسب است؟ ما جواب آن را به شما خواهیم گفت:

 

 

اندازه و فضای داخلی یخچال و فریزر بر اساس فوت

اندازه و فضای داخلی یخچال و فریزر بر اساس فوت

 

 

برای یک خانواده 4 نفره، یخچال و فریزر 18 تا 22 فوت مناسب است. البته بستگی به مصرف خانواده ها دارد و برای خانواده هایی که پر مصرف هستند یخچال و فریزر 28 را فوت پیشنهاد می کنیم. 

 

 جهت مشاهده یخچال و فریزر کلیک کنید

 

 

 

بسته به جمعیت خانواده خود با استفاده از جدول زیر می توانید حجم مناسب خانواده خود را پیدا کنید.

 

مشخصات فضای داخلی (فوت مکعب)
فریزر بالا ۲۴ – ۱۴.۵
فریزر پایین ۲۵ – ۱۹
درب فرانسوی ۳۲ – ۱۸
ساید بای ساید ۲۹ – ۲۰
دوقلو ۴۱ – ۳۲
کامپکت ۱۲ – ۱۰

 

 

 • انتخاب نوع یخچال متناسب با فضای آشپزخانه

قبل از خرید یخچال و فریزر به این نکته توجه داشته باشید که کدام قسمت و چه فضایی از آشپزخانه تان را میخواهید به یخچال اختصاص دهید. یخچال باید تا اندازه ای از دیوار فاصله داشته باشد که بتواند هوا به خوبی مخصوصا در قسمت میله های پشتی جریان داشته باشد.

از آنجایی که میله ها نقش موثری در خنک کردن داخل یخچال دارند و گرمای داخلی یخچال از طریق میله ها به بیرون هدایت می شود بسیار لازم است که یخچال فضای مناسبی از دیوار داشته باشد.

 

 

راهنمای خرید یخچال و فریزر

راهنمای خرید یخچال و فریزر

 

 • انتخاب یخچال و فریزر متناسب با منطقه جغرافیایی

ساکنان مناطق سردسیر لازم نیست که از یخچال هایی با موتور بسیار قدرتمند استفاده کنند چرا که در این مناطق با توجه به شرایط آب و هوایی زیاد به موتور یخچال فشار وارد نمی شود و یک یخچال با موتور معمولی هم کفایت می کند.

اما برای ساکنین مناطق گرم کشور شاید یخچال های با موتور معمولی پاسخگو نبوده و فشار زیادی را به دستگاه وارد کند. ساکنین این مناطق باید از یخچال هایی با موتورهای قدرتمند استفاده کنند.

 

 مشاهده یخچال های برند اسنوا

 

 

 • انتخاب نوع یخچال متناسب با عادات خرید و آشپزی

اگر از جمله افراد هستید که به مصرف تازه مواد غذایی اعتقاد دارید و جزو کسانی هستید که هر روز خرید می کنند شاید لازم نباشد یخچال خیلی بزرگی را برای مصارف خانوادگی خود انتخاب کنید

در صورتی که مواد غذایی زیادی را در یخچال نمی گذارید و اکثر اوقات قفسه ها و کشوهای یخچال خالی است این کونه فقط مصرف و هزینه فیش برقی خود را بالا می برید در همچنین شرایطی برای صرفه جویی در هزینه ها شاید لازم باشد که یک یخچال کوچک و جمع و جور را انتخاب کنید.

ولی در شرایطی که هر روز عادت به خرید ندارید و خرید کردن شما هفتگی است و پیش می اید که برای روزها و حتی هفته ها مواد غذایی در یخچال نگهداری شود در این شرایط یخچال نسبتا بزرگ با قفسه ها و کشوهای جادار مناسب ترین گزینه برای شماست.

 

انتخاب نوع یخچال متناسب با عادات خرید و آشپزی

انتخاب نوع یخچال متناسب با عادات خرید و آشپزی

 

 • طول عمر یخچال و فریزر

اکثر یخچال ها معمولا بین 12 تا 14 سال کار می کنند و بهره وری دارند. طول عمر یخچال و فریزر ها به موتور و بدنه آنها بستگی دارد. در مناطقی که آب و هوای گرم و مرطوب دارند احتمال آسیب رسیدن به بدنه یخچال بسیار بیشتر از مناطق خشک است.

اگر به دقت از یخچال و فریزر خود نگهداری کنید احتمال آسیب رسیدن به موتور دستگاه بسیار کاهش می یابد. البته موتور دستگاه قابل تعمیر است ولی هزینه تعمیر آن تا حدودی بالاست.

 

 • اندازه گیری ابعاد راهروها و درب ورودی

قبل از خرید یخچال مخصوصا هنگامی که قصد خرید یک یخچال و فریزر بزرگ و جادار را دارید حتما باید با استفاده از یک متر، ابعاد درب ورودی و راهروها را متر کنید تا اطمینان حاصل کنید که  می توانید یخچال را سالم و بدون ایجاد خط و خش بر روی بدنه آن به آشپزخانه برسانید.

 

انتخاب نوع یخچال متناسب با عادات خرید و آشپزی

انتخاب نوع یخچال متناسب با عادات خرید و آشپزی

 

 • فضای مناسب هنگام باز کردن درب یخچال

دقت کنید که وقتی محل قرار گیری یخچال به گونه ای است که درب آن کنار دیوار قرار دارد باید فضای مناسبی را جهت باز و بسته کردن بهتر درب یخچال در نظر بگیرید چرا که هر بار برخورد درب با دیوار ممکن است موجب ایجاد خراش بر روی درب شده و یا باز و بسته کردن آن را با مشکل مواجه کند.

 

 

 مشاهده یخچال های برند امرسان

 

 

 • گارانتی دار بودن یخچال

امروزه مردم هنگام خرید به درجه بالایی از آگاهی رسیده اند و می دانند وسیله برقی که خریداری می کنند حتما باید دارای گارانتی باشد. گارانتی به معنی کیفیت بالای محصول است و مردم به وسایلی که گارانتی دار هستند بیشتر از وسایل بدون گارانتی اعتماد می کنند. اغلب شرکت ها حداقل یکسال محصولات خود را گارانتی می کنند

 

 • خدمات پس از فروش یخچال و فریزر

علاوه بر معتبر بودن برند و گارانتی دار بودن دستگاه، یکی از موارد مهم دیگری که باید به آن توجه شود خدمات پس از فروش دستگاه است.

خدمات پس از فروش یعنی اینکه بعد از سالیان سال استفاده از دستگاه، هنوز قطعات آن در بازار موجود باشد تا بعد از خراب شدن، شما به راحتی بتوانیم جنس خود را تعمیر کرده و دوباره استفاده کنید.

 

خدمات پس از فروش

 

 

نداشتن خدمات پس از فروش بخصوص برای لوازم برقی خانگی می تواند بسیار مشکل ساز باشد. تصور کنید وسیله ای که شما با قیمت گزافی خریداری کرده اید قطعات خراب شده ی آن در بازار موجود نباشد و شما قادر به تعمیر مجدد آن نباشید.

در این صورت کل هزینه ای که برای دستگاه کرده اید را باید از نو صرف خرید یک وسیله دیگر کرده و وسیله خراب شده، دیگر برای شما کارایی نخواهد داشت. پس قبل از خرید دستگاه خود باید به فکر خدمات پس از فروش و پشتیبانی بعد از فروش هم باشید.

 

 مشاهده یخچال های برند برفاب

 

 

راهنمای استفاده از یخچال و فریزر بعد از خرید

بعد از خرید یخچال و فریزر، بهتر است با نحوه مراقبت و نگهداری از یخچال و فریزر آشنا شوید، قبل از اینکه یخچال را برای اولین بار به پریز برق بزنید و روشن کنید اقدامات زیر را انجام دهید تا طول عمر و بهره وری دستگاه خود را چند برابر افزایش دهید.

بعد از اینکه یخچال را خریدید و به منزل آوردید آن را مستقیم روشن نکنید بلکه برای چند ساعت آن را در جای مشخص خود در حال سکون قرار داده و سپس اقدام به روشن کردن آن کنید.

 

 

راهنمای استفاده از یخچال و فریزر بعد از خرید

راهنمای استفاده از یخچال و فریزر بعد از خرید

 

یخچال ها دارای ماده سرد سازی هستند که وظیفه سردسازی داخل یخچال را انجام داده و همراه با جابه جایی دستگاه این ماده نیز تکان می خورد برای آنکه این ماده به حالت سکون درآید چند ساعت باید یخچال را به همین حالت حفظ کرد.

اگر یخچال را به همان حالت عمود خود جابه جا کرده باشید این ماده سردساز نیاز به حداقل یک ساعت زمان برای به حالت سکون برگشتن خود دارد ولی در صورتی که یخچال  را به حالت افقی جابجا کرده باشید حداقل به چهار ساعت زمان نیاز است تا این ماده سرساز به حالت سکون خود بازگردد.

 

 

 مشاهده یخچال های برند هیمالیا

 

 بیشتر بخوانید:

معرفی انواع مدل یخچال و فریزر موجود در بازار

قسمت های تشکیل دهنده یخچال و فریزر

نحوه مراقبت و نگهداری از یخچال و فریزر

کلام آخر

در این راهنمای خرید یخچال و فریزر قصد داشتیم تا راهنمایی های مختصری را قبل از خرید و حتی بعد از خرید یخچال و فریزر همچنین راهنمای استفاده از یخچال و فریزر  را در اختیار شما بگذاریم از آن جهت که یخچال و فریزر جزو لوازم خانگی بسیار پر کاربرد و البته گران قیمت است توصیه می کنیم که قبل از خرید حتما در گوگل سرچ کرده و یا از خریداران قابل اعتماد مشورت بگیرید و هیچگاه بدون تحقیق اقدام به خرید نکنید. اعتقاد اکثر افراد بر این است که هر چه محصولی که خریداری می کنند گرانتر باش محصول بهتری است اما این عقیده در مورد یخچال و فریزر بسیار کاربرد نخواهد داشت.

 

راهنمای استفاده از یخچال و فریزر بعد از خرید

راهنمای استفاده از یخچال و فریزر بعد از خرید

 

باید به این نکته توجه کنید که محصولی که تهیه می کنید متناسب با نیاز شما باشد و خریدن وسیله ای تنها بر اساس قیمت آن، هدر دادن پول و مصرف شدن بی رویه انرژی است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *