بلاگ, راهنمای خرید, مقالات محصولات آشپزخانه

راهنمای خرید دستگاه مایکرویوو سولاردم

راهنمای خرید مایکرویوو

قبل از خرید هر وسیله برقی خانگی بهتر است ابتدا به یک سری نکات توجه کرده تا بتوانید یک خرید بهتر و آسانتر را تجربه کنید. در زیر لیستی از نکات مهم قبل از خرید مایکروویو را مشاهده می کنید. ما در این راهنمای خرید دستگاه مایکرویوو سولاردم  به شما نکاتی را جهت خرید این دستگاه ارائه می دهیم و همچنین چند مدل از بهترین مارک مایکرویوو سولاردم را به شما آموزش می دهیم امیدوارم تا آخر مقاله همراه ما باشید.

 

بهترین دستگاه مایکرویوو سولاردم چی بخرم؟

مایکروویو ها که به اشتباه گاها توسط مردم مایکروفر هم تلفظ می شوند نوعی از اجاق گازها هستند که توسط امواج الکترو مغناطیسی کار می کنند، نحوه عملکرد دستگاههای مایکروویو استفاده از امواج رادیویی با فرکانس بالا و طول موج کوتاه است.

اشعه های نامرئی مایکروویو از هوا عبور کرده و به مواد غذایی می رسند و فقط در عرض چند دقیقه غذای شما را آماده می کنند مایکروویو ها غذا را با سرعتی نزدیک 6 برابر سریع تر از اجاق گازهای معمولی می پزند، بهترین نوع مایکروویوها آن هایی هستند که درب شیشه ای داشته باشند.

 

اختراع این وسیله پرکاربرد و با ارزش یکی از مهمترین اختراعات قرن بیست می تواند باشد در حال حاضر روزانه میلیون ها نفر در سراسر جهان از این دستگاه استفاده می کنند چرا که هیچ گونه آلودگی برای محیط زیست ندارند، در کاهش هزینه های انرژی بسیار موثر هستند و انرژی گرمایی که تولید می کنند بیرون را گرم نمی کنند این مسئله در تابستان یک مزیت محسوب می شود.

بسیاری از مردم به اشتباه فکر می کنند که امواج استفاده شده در مایکروویوها امواج رادیواکتیو و سرطان زا هستند اما در واقع باید گفت که این امواج رادیویی هستند، (که بخشی از طیف الکترومغناطیسی را تشکیل می دهند) با طول موج کوتاه هستند که هیچ خطری برای سلامتی ندارند این امواج توسط مواد غذایی جذب شده و موجب پختن می شود.

 

طرز کار دستگاه مایکروویو و نکات کاربردی قبل از استفاده

راهنمای خرید دستگاه مایکروویو سولاردم

نکات مهم و کاربردی در هنگام استفاده از مایکروویوها

 • هنگام استفاده از این محصول تا جایی که امکان دارد از قطعات غذایی کوچک استفاده کنید تا سرعت پخت مواد غذایی چند برابر شده و غذای شما سریع تر آماده شود.
 • ظروفی که هنگام پخت غذا می توان در مایکروویو استفاده کرد ظروف شیشه ای پیرکس، آرکوپال، ظروف چینی، سرامیکی، و ظروف پلاستیکی مقاوم به حرارت هستند و از ظروف فلزی نمی توان استفاده کرد چرا که امواج از آنها عبور نمی کنند و اشعه را منعکس کرده و باعث پخت مواد غذایی نمی شوند.
 • برای پخت یکنواخت و بهتر غذا در تمام نقاط آن بهتر است از سینی گردان استفاده شود.
 • شکل و فرم ظروفی که در مایکروویو استفاده می کنید مهم است و در تسریع فرایند پخت و پز تاثیر دارد بدین منظور برای سرعت بخشیدن به عملیات پخت و پز بهتر است که از ظروف بیضی شکل و دایره ای مسطح و با ارتفاع کم استفاده شود.
 • هنگام استفاده دستگاه باید در وضعیت خوبی باشد و سالم باشد چرا که امواج می توانند از طریق اجاق گازهای آسیب دیده یا تعمیر شده به بیرون نفوذ کنند، هنگام استفاده دقت کنید که درب کاملا بسته باشد و لولای درب خراب نشده باشد، همینطور نباید خردگی و زنگ زدگی در محفظه داخلی آن وجود داشته باشد
 • اگر درب دستگاه شما قدیمی است و یا درب نامیزانی دارد و خوب کار نمی کند ممکن است اشعه از آن به بیرون ساطح شود.
 • مایکروویو ها نیاز به تمیزی و نظافت مداوم دارند چرا که به مرور زمان چربی و آب موجود در مواد غذایی به دیواره آن می چسپد.

 

طرز کار دستگاه مایکروویو و نکات کاربردی قبل از استفاده

راهنمای خرید دستگاه مایکروویو سولاردم

دلایل پر استفاده بودن مایکروویو ها

 • در زمان بسیار کوتاهی غذا را آماده می کنند و این در زمان پذیرایی از مهمانان مزیت بزرگی محسوب می شود.
 • تنها غذا را گرم می کنند و محیط آشپزخانه گرم نمی شود.
 • طعم و مزه ی مواد غذایی را از بین نمی برد.
 • کیفیت مواد غذایی همچنان حفظ می شود.
 • سرفه جویی در زمان و انرژی که به نظر من مهمترین دلیل برای استفاده از مایکروویوها مخصوصا در کشورهای اروپایی است.
 • جای کمی را اشغال می کنند و قسمت کوچکی بر روی کابینت ها را می توان به آن اختصاص داد.
 • خوبی استفاده از این مدل اجاق گازها این است که غذا با رطوبت خودش می پزد و برای پخت آن لازم نیست از روغن و چربی استفاده شود.
 • دارای سیستم ایمنی هستند و امنیت لازم را برای استفاده کننده فراهم می کنند مثلا امواج تولید شده توسط دستگاه تنها وقتی ساطع می شوند که دستگاه روشن و درب آن کاملا بسته باشد و به محض باز شدن درب تولید امواج متوقف می شود.

 

راهنمای خرید دستگاه مایکروویو

راهنمای خرید دستگاه مایکروویو

 

نکات ایمنی هنگام استفاده از مایکروویو ها

 1. وقتی دستگاه خالی است آن را روشن نکنید.
 2. پس از هر بار استفاده کاملا درون دستگاه و درب آن را تمیز کنید، و از سلامت درب مطمئن شوید.
 3. کسانی که قلبشان با دستگاه تنظیم ضربان قلب کار می کند نزدیک دستگاه نشوند.
 4. هنگام استفاده از دستگاه به کودکان اجازه ندهید به آن نزدیک شوند و به درب آن دست بزنند.
 5. هنگام کار کردن با آن صورت و چشمهایتان را نزدیک دستگاه قرار ندهید.
 6. بعد از استفاده دو شاخه ی آن را از پریز برق بکشید.

 

طرز کار دستگاه مایکروویو و نکات کاربردی قبل از استفاده

طرز کار دستگاه مایکروویو و نکات کاربردی قبل از استفاده

 

تفاوت مایکروویو، سولاردم و اون توستر

همه آنها جزو لوازم برقی آشپزخانه هستند که یک کار مشخص انجام می دهند اما تا حدودی می توانند تفاوت هایی هم داشته باشند سولاردم ها تفاوت چندانی با مایکروویو ها ندارند اما اون توستر ها تا حدودی متفاوت هستند. حرارت دهی هر کدام از این دستگاهها متفاوت است و هر کدام از آن ها به روش متفاوتی غذا را گرم می کنند و می پزند که در بالا به جزییات آن اشاره شد. از تفاوت های دیگر توستر ها و مایکروفرها میتوان به سرعت پخت و نحوه پخت آنها اشاره کرد.

توسترها با استفاده از المنت های حرارتی عملیات پخت غذا را انجام می دهند درحالی که مایکروویوها با استفاده از مواج رادیویی الکترومغناطیسی، بنابراین سرعت پخت در اون توسترها پایین تر می باشد و مایکروویو ها سریع تر غذا را طبخ کرده و آماده می کنند.

 

نکات ایمنی

لازم به ذکر است که  در مایکروویوها محفظه داخلی باید از از جنس فلز و به هیچ عنوان خراش نداشته باشد تا در هنگام برگشت امواج از سطح آن، غذا به خوبی پخت شود.

دستگاه مایکرویوو

در واقع می توان گفت که لوازم برقی آشپزخانه های امروزی، در مقایسه با قدیم که سر جمع به 4 مورد نیز نمی رسیدند، پیشرفت قابل توجهی داشته اند. در عصر دیجیتال امروزی اکثر لوازم برقی شکل و بوی امروزی یافته و دارای قابلیت های بسیار در کنار استفاده راحت هستند در این بین برخی لوازم برقی بر اساس سرعت پایه گذاری شده اند و باعث شده اند که کار شما در زمان کم تری حل و فصل شود.

مایکروویو و مایکروفر دستگاه هایی از این قبیل هستند که با خرید آن ها می توانید برای خود دستیارانی تهیه کنید. اما خرید یک مایکروویو خوب نیز نیازمند یک سری اطلاعات و نکات بوده تا شما را به چیزی که واقعاً لیاقتش را دارید، برساند. اما از آن جا که روز به روز به قابلیت های مایکروویو ها در حال افزودن است،

 

خرید دستگاه مایکروویو

راهنمای خرید مایکرویوو

 

پیشنهاد می کنم مقاله عمر مفید لوازم خانگی چقدر است؟ را نیز مطالعه نمایید.

 

اگر شما اطلاعاتی از انواع مدل ها و برند هایی که اقدام به تولید این وسیله کاربردی کرده اند، داشته باشید قدم مهمی به انتخاب خود نزدیک شده اید و دچار سردرگمی و وسواس خرید نخواهید شد. با ما در این مقاله همراه باشید تا با ویژگی های یک مایکروویو خوب آشنا شوید.

 

نکات قابل توجه قبل از خرید مایکروویو

 • اندازه مایکروویو

از آن جا که مایکروویو ها در هر اندازه و سایزی به بازار عرضه شده است و این وسیله را باید در جایی در آشپزخانه قرار داد، بنابراین قبل از خرید باید به اندازه آن فکر کرده و ببینید که می خواهید آن را در کجای آشپزخانه مستقر کنید تا بیشترین کارای ممکن را داشته باشد.

همچنین در انتخاب خود به تعداد اعضای خانواده خود نیز دقت کرده و ظرفیت آن را برحسب میزان غذایی که قرار است در آن بپزید انتخاب نمایید. همچنین مایکروویو برای گرم کردن غذا بسیار کاربردی است. در نتیجه با یک حساب سر انگشتی سبک سنگین کنید که آیا ظروف شما برای گرم شدن می توانند در محفظه مایکروویو قرار بگیرند یا خیر.

 

 

نکات قابل توجه قبل از خرید مایکروویو

نکات قابل توجه قبل از خرید مایکرویوو

 

سرعت تا چه میزانی برای شما مهم است

توان مصرفی مایکروویو ها شبیه هم نبوده و آن هایی که توان بالایی دارند غذا را به سرعت بیشتری طبخ می کنند. توان مصرفی بر روی کارتن بسته بندی این دستگاه نوشته شده است. اکثر ماکروویو ها دارای توان مصرفی بین ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ وات می باشند. در نتیجه به این نکته نیز دقت کنید.

 

 • سطح امکانات و قابلیت های مایکروویو

دوست دارید چه امکانات و ویژگی هایی روی مایکروویو تان پیاده شده باشد. آن ها را لیست بندی کرده و مدلی را انتخاب نمایید که با مورد ایده آلتان هماهنگی داشته باشد.

 

 

 مشاهده چند مدل مایکروویو سولاردم سایت ناومال

 

 • انتخاب تان از میان مدل های سینی دار باشد

چرا که آن هایی که مجهز به سینی یا طبقه مشبک نیستند در هنگام گرم کردن غذا، تنها لایه های سطحی را گرم کرده و در اتمام شما با غذایی روبرو خواهید شد که نیمی گرم و نیمی از آن سرد است.

برای جلوگیری از چنین مشکلی پیشنهاد می کنیم حتماً مایکروویوی خریداری نمایید که در آن نوعی طبقه یا میله فلزی تعبیه شده باشد تا حرارت از هر نقطه به غذا برسد و آن را کلاً گرم کند.

 

 • توجه به مدل مایکرویوو

از آن جا که مدل های متنوعی در بازار وجود دارد برای این که بدانید کدام یک به گزینه ای که مد نظر شماست نزدیک تر است کافی است نکاتی که قبلاً ذکر شد را مرور کرده و ویژگی های هر یک را با هم مقایسه کنید. به عنوان مثال مدل های کامپکت فر و مایکروویو روکار کاهش فضای روی کانتر را به دنبال دارند اما دارای قیمت مناسب تر و نصب راحت تری هستند.

اگر دوست ندارید فضای کانترتان کوچک شود بنابراین باید این گزینه را از لیست خود حذف کنید. در عوض می توانید روی مدل های کامپکت فر و مایکروویو بالای اجاق گاز و فر بیشتر تمرکز کنید چرا که دیگر با این مشکل دست و پنجه نرم نمی کنید و در داخل دیوار یا کابینت نصب می شوند.

 

راهنمای خرید دستگاه مایکروویو

راهنمای خرید مایکرویوو

 • توجه به برنامه های پخت در مایکروویو

 اگر علاقه زیادی به درست کردن انواع کیک های خانگی و غذا های خوشمزه دارید و از کتاب آشپزی در کار خود استفاده می کنید حتماً برنامه پخت را در مایکروویو خود مد نظر قرار دهید.

چرا که به کمک این برنامه های می توان با زدن یک دکمه یا در مدل های پیشرفته تر با لمس یک آیکون، تنظیمات مربوطه را به صورت خودکار اعمال کرد.

به عنوان مثال برخی از این برنامه ‌ها پخت گنجانده شده در بعضی مدل ها حاکی از داشتن برنامه پخت پیتزا، ماهی، پاستا، سیب‌زمینی، سبزیجات، گوشت و غیره دارد.

برخی از دستگاه‌ ها حتی پای خود را بیشتر پیش گذاشته اند و دارای برنامه پخت غذا های اصیل ایرانی نظیر برنج، ته چین، قورمه سبزی، کباب تابه ‌ای، کوکو سبزی، قیمه و نیز می باشند.

 • توجه به قیمت دستگاه ها

درست است که هر یک از ما دوست داریم در هر چیزی، بهترینش را خریداری کنیم اما محدودیت بودجه، دست و بالمان را بسته است.

بنابراین قبل از خرید حداکثر هزینه ای که برای داشتن مایکروویو کنار گذاشته اید را مشخص کنید و در این محدوده دست به انتخاب بزنید.

 

نکات قابل توجه قبل از خرید مایکروویو

راهنمای خرید مایکرویوو

انواع مایکروویو موجود در بازار؟

مایکروویو ها به طور کلی به سه دسته رومیزی، مایکروویو های بالا اجاقی و مدل های توکار تقسیم می شوند. این که کدامیک می تواند برای شما مناسب تر باشد را فقط و فقط خودتان می توانید تشخیص دهید.

چرا که این شما هستید که که هر روز با آن سر و کار دارید و می دانید که استایل آشپزخانه تان به کدام یک بیشتر می آید و یا از قابلیت های کدام مدل بیشتر خوشتان می آید. ما فقط وظیفه داریم انواع مدل های طراحی شده را برایتان تشریح کنیم و به گونه ای چشم و گوش تان را باز نماییم.

 

برای اطلاعات بیشتر مقاله طرز کار آون توستر را نیز مطالعه نمایید.

مایکروویو های رومیزی چه مزیت هایی دارند؟

در واقع متداول ترین و پر استفاده ترین مدل مایکروویو را نوع های رومیزی شامل می شوند. تنها مسأله ای که باید به آن توجه نشان دهید، جای آن ها می باشد.

چرا که مایکروویو های رومیزی تقریباً فضای زیادی را اشغال می کنند و در صورتی که جای کافی ندارید به سراغ این مدل ها نروید. اما اگر دستتان در این قضیه باز است می توانید مایکروویو های رومیزی را در اولویت لیست انتخاب های خود قرار دهید. زیرا دارای قیمت مناسب تر از دیگر مدل ها هستند و به تنظیمات خاصی برای نصب نیز احتیاج ندارند و کارشان تنها با یک پریز برق ایمنی حل و فصل می شود.

 

مایکروویو های رومیزی چه مزیت هایی دارند؟

مایکروویو های رومیزی چه مزیت هایی دارند؟

 

تا چه حد با مشخصات مایکروویو های بالا اجاقی آشنایی دارید؟

این دسته مایکروویو ها در ارتفاع نصب شده و هیچ گونه فضایی را در آشپزخانه اشغال نمی کنند. به نحوی می توان گفت که مدل های بالا اجاقی به هیچ عنوان در دست و پا نیستند و به شما آزادی عمل بیشتری می دهند. توجه کنید که این گونه مایکروویو ها برای مکان هایی که از نظر فضا با کمبود جا روبرو هستند به شدت ایده آل هستند.

سیستم تعبیه شده در مایکروویو های بالا اجاقی جای هود را گرفته اند و به نحوی، دو کاره به حساب می آیند. لازم به ذکر است که این دسته از مایکروویو های رومیزی گران قیمت تر بوده و برای نصب نیز به یک نصاب حرفه ای احتیاج پیدا خواهید کرد. در نتیجه باید فهمیده باشید که قابلیت جابجایی را ندارند. پس برای مستأجران گزینه جالبی محسوب نمی شوند.

 

مایکروویو های بالا اجاقی

بهترین مارک مایکروویو سولاردم

 

مایکروویو های توکار دارای چه ویژگی های برجسته ای هستند؟

در حقیقت مایکروویو های توکار را باید در یک مکان از پیش تعیین شده در دیوار یا کابینت قرار داد. بنابراین آن ها نیز فضای کمی را به اسارت خود در می آورند. خوب است بدانید که مایکروویو های توکار از دو مدل فوق الذکر گران قیمت تر بوده و از نصب سخت تری نیز برخوردار هستند.

مقاله طرز کار دستگاه مایکروویو را نیز مطالعه نمایید.

 

مایکروویو های توکار

بهترین مارک مایکروویو سولاردم

 

تفاوت بین مایکرویوو و سولاردوم

 

 • سولاردوم

در سولاردم ها روند کار به این صورت نیست. برای آسان تر شدن آشپزی و برای اینکه دیگر نیازی به زیر و رو کردن غذاها نباشد سولاردم ها با یک لامپ هالوژنی عرضه می شوند.

گرمای حاصل از این لامپ گرمایشی نوری یا گرمای ناشی از تابش نور، قدرت پخت غذاها را بسیار افزایش داده است. از آن جهت شرکت دلمونتی مایکروویو های خود را مجهز به سولاردم کرده است تا غذاها راحت تر مغز پخت شده و تمام قسمت های آن به یک اندازه پخته شوند.

 • مایکروویو

مایکروویو ها با استفاده از امواج الکترومغناطیسی باعث پختن غذاها می شوند و قدرت نفوذ گرما در تمام سطوح یکسان نیست.

در مایکروویو ها گاها ممکن است قسمتی از غذا خوب مغز پخت شود ولی قسمت دیگر هنوز خام باشد. هنگام پخت غذاها با مایکروویو هر چند دقیقه یک بار باید غذاها را زیر و رو کرد تا تمامی قسمت ها یکسان پخته شود.

 

تفاوت بین مایکروویو و سولاردوم

بهترین مارک مایکروویو سولاردم

 

 

بهترین مارک مایکروویو سولاردم فروشگاه اینترنتی ناومال

شرکت ایتالیایی دلمونتی شش مدل مایکروویو سولاردم را روانه بازار کرده است که تمامی آنها از ظرافت و زیبایی بسیاری برخوردار هستند. این شش مدل مایکروویو سولاردم عبارت اند از:

 

محصولات مایکروویو سولاردم دلمونتی فروشگاه اینترنتی ناومال

بهترین مارک مایکروویو سولاردم

 

 

مقالات زیر نیز شاید برای شما مفید باشند:

برند لوازم خانگی دلمونتی (Delmonti)

کلام آخر

ما در این راهنمای خرید دستگاه مایکرویوو سولاردم سعی کردیم نکاتی را که قبل از خرید این دستگاه لازم است بدانید را برای شما توضیح دهیم و همچنین تفاوت بین دستگاه مایکرویوو سولاردم را نیز شرح دادیم. و در آخر چند مدل از بهترین مارک مایکرویوو سولاردم را به شما معرفی کردیم امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *