بلاگ, مقالات لوازم خانگی

معرفی و مقایسه انواع ماشین لباسشویی موجود در بازار

معرفی و مقایسه انواع ماشین لباسشویی موجود در بازار

ماشین لباسشویی جزوه لوازم خانگی برقی هستند که مزیت استفاده از آنها در امر خانه داری بین خانواده ها کاملا تثبیت شده و تمامی افراد بر این عقیده اند که وجود ماشین لباسشویی برای تسهیل در شست و شوی لباس ها بسیار ضروری است.

امروزه با توجه به اینکه مدل های متنوعی ماشین لباسشویی در برندهای مختلف (از جمله ال جی، پاکشوما، سامسونگ، اسنوا و …) روانه بازار شده، تنوع بالا تا اندازه ای زیادی انتخاب را با مشکل مواجه کرده است، پس قبل از خرید حتما باید تحقیقات لازم را انجام داده و با انواع مدل های مختلف ماشین های لباسشویی موجود در بازار آشنا شده و سپس اقدام به خرید کنید. ما در این مقاله به معرفی و مقایسه انواع ماشین لباسشویی موجود در بازار می پردازیم امیدوارم برای شما مفید باشد.

معرفی انواع ماشین لباسشویی موجود در بازار

ما در این مقاله قصد داریم که به معرفی و مقایسه انواع ماشین لباسشویی موجود در بازار پرداخته و شما را با انواع مدل ماشین لباسشویی آشنا کرده و به مقایسه آن ها بپردازیم تا شما بتوانید انتخاب بهتر داشته و با آگاهی بیشتری خرید کنید.

علاوع بر مقاله زیر، قبل از اقدام به خرید دستگاه ماشین لباسشویی، شاید بهتر باشد با انواع ویژگی ها و برنامه هایی که یک ماشین لباسشویی می تواند داشته باشد نیز آشنا شده سپس اقدام به خرید کنید.

معرفی و دسته بندی انواع ماشین لباسشویی موجود در بازار

 • ماشین لباسشویی درب از بالا و درب از جلو
 • ماشین لباسشویی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک
 • ماشین لباسشویی تسمه دار و بدون تسمه

 

معرفی و مقایسه انواع ماشین لباسشویی موجود در بازار

معرفی و مقایسه انواع ماشین لباسشویی موجود در بازار

معرفی و مقایسه انواع ماشین لباسشویی از نظر باز شدن شکل درب

 • ماشین لباسشویی های درب از بالا

این نوع ماشین های لباسشویی همانطور که از نام آن پیداست درب آن از بالا باز شده و تمام تنظیمات و کلید های کنترلی نیز در پنل بالایی آن قرار دارند. البته در بعضی موارد در برخی از دستگاه ها کلید های کنترلی در جلوی دستگاه قرار گرفته اند. ورود و خروج البسه در این نوع مدل ها از بالای دستگاه انجام می گیرد.

از نکات مثبت استفاده از این محصول،  این است که برای ورود و خروج لباس ها نیاز به خم شدن نداشته و مخصوصا برای افراد با سن بالا یا افرادی که مشکل کمر درد و ئیسک کمر دارند مناسب هستند.

 

 مشاهده ماشین های لباسشویی برند اسنوا

 

 

 • ماشین لباسشویی های درب از جلو

این نوع ماشین های لباسشویی جدیدا طرفداران زیادی پیدا کرده اند و کاربرد آنها روز به روز در بازار ایران بیشتر شده و تمایل به استفاده از آنها افزایش پیدا کرده است. برای این نوع ماشین لباسشویی ها همان گونه که از نامشان مشخص است درب آنها در جلوی دستگاه ها قرار گرفته و کنترل پنل و تنظیمات آن در قسمت بالایی و جلوی دستگاه واقع شده است.

مزیت این نوع لباسشویی ها به نسبت درب از بالا این است که میزان لباس های بیشتر با حجم و تعداد زیاد را می توانند در خود جای دهند و در مصرف انرژی نیز با صرفه تر از نوع درب از بالا هستند. فرایند خشک کردن لباس ها در ماشین های لباسشویی درب از جلو بستگی به تعداد دور در دقیقه آنها دارد هر چه تعداد آن بالاتر باشد فرایند خشک کردن زودتر صورت می گیرد.

 

معرفی و مقایسه انواع ماشین لباسشویی موجود در بازار

معرفی و مقایسه انواع ماشین لباسشویی موجود در بازار

تفاوت ماشین های لباسشویی درب از جلو و درب از بالا

 • در مدل های لباسشویی درب از بالا لازم است که محفظه لباسشویی پر از آب باشد تا فرایند شست و شوی رخت ها به خوبی صورت بگیرد ولی در نوع درب از جلوی آن هیچ نیازی به پر بودن محفظه آب ندارد و با توجه به نیاز آب گیری برای لباس ها در چند نوبت انجام می شود. اگر تعداد لباس ها زیاد باشد ماشین های لباسشویی درب از بالا نمی توانند لباس ها را خوب در آب غوطه ور کرده و خیس کنند اما برای ماشین های لباسشویی درب از بالا این محدودیت وجود ندارد.
 • در ماشین های لباسشویی درب از جلو در داخل محفظه همزنی وجود دارد که به واسطه داشتن آن می توان لباسهای بیشتری را در داخل آن جای داد.
 • کیفیت شست و شو در ماشین های لباسشویی درب از جلو بیشتر از نوع درب از بالای آن است.
 • لباسشویی های درب از بالا به نسبت درب از جلو عین عملیات شست و شو پر سر و صداتر هستند.
 • مصرف آب ماشین های درب از بالا بیشتر از درب از جلو و چیزی نزدیک دو برابر آنهاست.
 • ماشین لباسشویی های درب از بالا قیمت کمتری از ماشین های درب از جلو دارند.

 

تفاوت ماشین های لباسشویی درب از جلو و درب از بالا

تفاوت ماشین های لباسشویی درب از جلو و درب از بالا

 • در ماشین های لباسشویی درب از جلو به مرور زمان ممکن است در قسمت لاستیک دور درب آنها به واسطه رطوبت و خسیسی کپک های بدبو رشد کنند و موجب ایجاد بوی نامطبوع در دستگاه شود. به همین خاطر در هر بار استفاده، بهتر است که یا درب دستگاه را باز بگذارید تا هوا به داخل آن وارد شده و رطوبت دستگاه خشک شود و یا محفظه داخلی آن را با یک دستمال تمیز خشک کرد. می شود این مشکلات وجود ندارد.
 • ماشین های لباسشویی درب از بالا هنگامی که روشن هستند قفل نمی شوند و حتی در عین کار نیز می توان به آنها لباس اضافه کرد اما در ماشین های لباسشویی درب از جلو عین کار درب آن قفل شده و دیگر قادر به اضافه کردن لباس به آن نخواهید بود.

 

 

 مشاهده ماشین های لباسشویی برند پاکشوما

 

 

 • ماشین های لباسشویی درب از جلو فرایند شست و شوی لباس ها را با سرعت کمتر و درنگ بیشتری انجام می دهند ( البته تایم شست و شوی لباس ها در آن ها قابل تنظیم است و این بسته به شخص استفاده کننده دارد که چه سرعتی را برای آن تنظیم کند). از آنجایی که بین سرعت شستشو و میزان تمیزی لباس ها رابطه ای عکس وجود دارد، این نوع ماشین های لباسشویی لباس ها را با دقت و تمیزی بیشتری شست و شو می دهند. ماشین های لباسشویی درب از بالا کار شست و شوی لباس ها را با سرعت و شدت بیشتری انجام م دهند. پس اگر فاکتور سرعت برای شما در استفاده از ماشین های لباسشویی بسیار مهم است ممکن است استفاده از ماشین لباسشویی درب از بالا را ترجیح بدهید.

 

معرفی و مقایسه ماشین های لباسشویی اتوماتیک ونیمه اتوماتیک

معرفی و مقایسه ماشین های لباسشویی اتوماتیک ونیمه اتوماتیک

معرفی و مقایسه ماشین های لباسشویی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

برای کار با ماشین های لباسشویی اتوماتیک کافی است که آب و برق دستگاه وصل باشد، تنها لازم است که پودر را داخل محفظه مورد نظر ریخته و تنظیمات دستگاه را انجام دهید، بعد از آن دستگاه صفر تا صد کارها از جمله شستن و خشک کردن البسه را خودش انجام می دهد تنها کافی است بعد از اتمام کار لباس ها را از دستگاه خارج کرد.

ولی برای دستگاه های نیمه اتومات روند کار کمی متفاوت است ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک ماشینی است که علاوه بر انرژی الکتریکی، انسان نیز در شروع و به پایان رساندن عملکرد آن دخالت دارد. و باید به صورت دستی آب را اضافه کرد.

در دستگاههای دوقلو باید به صورت دستی لباس ها را خارج کرده و در خشک کن گذاشت. ماشین لباسشویی نیمه اتومات برای شست و شوی لباس، ملحفه و پرده های نسبتا سبک بسیار مناسب است. با توجه به نیاز و سلیقه شما ممکن است هر کدام که برای شما مناسب باشد را انتخاب کنید.

معرفی و مقایسه ماشین های لباسشویی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

معرفی و مقایسه ماشین های لباسشویی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

 مشاهده ماشین های لباسشویی برند بست

 

معرفی و مقایسه ماشین های لباسشویی تسمه دار و بدون تسمه

در ماشین های لباسشویی بدون تسمه، تسمه از موتور ماشین لباسشویی حذف شده، و موتور مستقیما به دیگ شستشوی لباس متصل شده است. در ماشین های لباسشویی تسمه دار معمولا موتور دستگاه در پایین محفظه قرار می گیرد با استفاده از یک تسمه محفظه را به حرکت در می آورد ولی در ماشین های لباسشویی بدون تسمه موتور دستگاه در پشت آن قرار می گیرد و بدون واسطه محفظه را به حرکت در می آورد.

ماشین های لباسشویی بدون تسمه که به اصطلاح به آنها Direct Drive هم میگویند از نیروی مغناطیسی برای گردش موتور استفاده می‌کنند که موجب می شود در هنگام کار سرو صصدای بسیار کمتری از نوع تسمه دار تولید می کنند.

اما در ماشین های لباسشویی تسمه ای یا به اصطلاح Belt Drive، تسمه آن پس از مدتی افزایش سایز می دهد و منجر به افزایش سر و صدا و لرزش دستگاه در عین کار می شود.

 

معرفی و مقایسه ماشین های لباسشویی تسمه دار و بدون تسمه

معرفی و مقایسه ماشین های لباسشویی تسمه دار و بدون تسمه

تفاوت ماشین های لباسشویی تسمه ای و بدون تسمه

 • از آنجایی که نداشتن تسمه در این مدل ها باعث کاهش اصطکاک می شود در نتیجه مدلهای بدون تسمه مصرف انرژی کمتری از مدل های تسمه ای دارند.
 • سرعت چرخش خشک کن در مدل های بدون تسمه ای بسیار بیشتر است و گاهی به 3000 دور در دقیقه عمل می شود.
 • در مدل های بدون تسمه به دلیل کم شدن تعداد قطعات موتور، مصرف برق دستگاه نیز بسیار کاهش پیدا می کند.
 • ماشین های بدون تسمه دارای قدرت تشخیص پر بودن اندازه محفظه دستگاه هستند و در صورتی که بیش از اندازه در آن لباس بگذارید چرخش را آغاز نکرده و شست وشو را شروع نمی کند اما در مدل های تسمه ای همچین قدرت تشخیصی وجود ندارد و دستگاه در هر شرایطی شروع به چرخش کرده و فرایند شست وشو را شروع می کند که در دراز مدت ممکن است به دستگاه شما آسیب رسیده و طول عمر آن را پایین بیاورد.

 

 

 مشاهده ماشین های لباسشویی برند ال جی

 

 

 • موتور ماشین های لباسشویی بدون تسمه معمولا از این نظر که به تغییرات ولتاژ برق حساسیت بیشتری دارد بیشتر در معرض خطر و آسیب هستند.
 • موتور ماشین لباسشویی بدون تسمه در مقابل ضربه و افتادن و عدم تعادل دستگاه حساسیت بیشتری داشته و بیشتر در معرض خراب شدن هستند.
 • از طرفی نزدیکی موتور با محفظه ماشین ظرفشویی خود موجب آسیب و ایجاد خطراتی برای موتور دستگاه می شود.
 • ماشین های لباسشویی تسمه ای در گذر زمان نیاز به تعویض تسمه پیدا می کنند.
 • ماشین های لباسشویی تسمه ای تعمیرات و نگهداری آسانتر و ساده تری به نسبت نوع بدون تسمه دارند ولی هزینه تعمیر و نگهداری موتورهای ماشین لباسشویی بدون تسنه زیاد است.
 • از آنجایی که در ماشین های لباسشویی بدون تسمه از چرخ دنده استفاده نمی شود پس گیربکسی نبوده و نیاز به روغن کاری چرخ دنده ها پیدا نمی کنند.

 

تفاوت ماشین های لباسشویی تسمه ای و بدون تسمه

تفاوت ماشین های لباسشویی تسمه ای و بدون تسمه

 

 مشاهده ماشین های لباسشویی سامسونگ

شاید مطالعه مقالات زیر نیز برای شما مفید باشد 

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

بهترین ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی

پرفروش ترین و بهترین نوع ماشین لباسشویی های پاکشوما

توضیحات تکمیلی

مقاله فوق توضیحات مختصری از معرفی و مقایسه انواع ماشین لباسشویی موجود در بازار بود که امید است راهنمای خوبی برای شما در انتخاب نوع ماشین لباسشویی تان بوده باشد. هر چه ماشین لباسشویی آپشن های بیشتر و امکانات بهتری داشته باشد به طبع قیمت آن بالاتر خواهد بود اما ملاک شما برای خرید نباید امکانات آن باشد بلکه از بین گزینه های موجود باید به انتخابی دست بزنید که بهترین کارایی و استفاده را برای شما خواهد داشت و متناسب با نیاز شماست.

انتخاب یک محصول با امکانات زیاد در صورتی که از سایر امکانات آن استفاده نمی کنید هدر دادن پول شماست پس سعی کنید محصولی متناسب با نیازهای خود خریداری کنید.

 

کاربران گرامی سایت ناومال، در صورت داشتن هر گونه سوال و مشاوره قبل از خرید، می توانید با واحد فروش یا شماره تلفن 09147167195 تماس بگیرید، یا نظرات خود را به صورت کامنت برای ما به اشتراک بگذارید، با کمال افخار پاسخگویی سوالات و مشکلات شما عزیزان خواهیم بود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *