بلاگ, مقالات محصولات آشپزخانه

آشنایی با طرز کار توستر نان

طرز کار توستر نان

از قدیم الایام صبحانه یکی از مهم ترین وعده های غذایی به شمار می رود. اگر چه امروزه به دلیل مشغله زیاد از ارزش این وعده اصلی در حال کم شدن است اما باز هم نمی توان منکر این شد که داشتن یک روز عالی به پشتوانه یک صبحانه لذیذ است که امکان پذیر می شود. اگر از یک طرف وقت و حوصله ایستادن در صف های طویل نانوایی را ندارید و از طرف دیگر دلتان یک صبحانه گرم و دل چسپ می خواهد چاره کار شما خرید یک توستر نان است که در سریع ترین زمان ممکن، نان شما را گرم و برشته کند.

اگر قصد خرید توستر نان کارآمد را دارید لازم است قبل از خرید، اطلاعات و پیش زمینه هایی در این رابطه داشته باشید. ما در این راهنمای خرید توستر نان می خواهیم بررسی کنیم که توستر نان چیست؟ و همچنین انواع مارک توستر نان را برای شما تشریح می نماییم. با ما در سایت ناومال همراه باشید.

توستر نان چیست؟

توستر نان چیست؟

آشنایی با طرز کار توستر نان

دستگاه توستر نان چیست؟

دستگاه توستر یا نان برشته کن، یک وسیله ساده و کارآمد آشپزخانه است که به منظور برشته و گرم کردن نان مورد استفاده قرار می گیرد. اگر چه این دستگاه یک وسیله ساده است و کار با آن در نگاه اول آسان به نظر می رسد، ولی با توجه به متنوع بودن برند های داخلی و خارجی و مدل های مختلف آن، کار کردن با توستر نان نیازمند نکات ظریفی است. توجه به این مسائل و اطلاع داشتن از این نکات که در این مقاله برای شما محیا گردیده قطعاً خالی از لطف نیست.

مواردی که می توانید برای انتخاب توستر مد نظر قرار دهید به قرار زیر است

 • چهار جایگاه بودن و دو جایگاه بودن: معمولاً نیاز و تعداد اعضای خانواده مشخص می کند که چه نوع توستری جواب گوی نیاز های شما است. بدین معنی که توستر های دو جایگاه برای خانواده های کم جمعیت مناسب تر و توستر های 4 جایگاه مناسب رستوران ها و خانواده های پر جمعیت طراحی شده اند. البته نوعی توستر تک جایگاه نیز وجود دارد که با توجه به کشیده بودنش، مناسب نان سنگک است که به دلیل محبوبیت این نان، مورد استقبال اکثر نانوایی ها قرار گرفته است.
انواع مارک توستر نان

انواع مارک توستر نان

 • کشیده بودن: همان طور که در بالا عنوان شد این توستر ها برای نان های ایرانی مناسب تر هستند و چند مدل از آن در بالا معرفی شد.
 • شکل ظاهری: با توجه به این که توستر ها معمولاً بر روی سفره ها و میز ها قرار می گیرند، شکل ظاهری آنها از اهمیت زیادی برخوردار است.
 • مجهز به آپشن گرم کن شیرینی گرد: بعضی توستر ها دارای گرم کن روی آن هستند مانند توستر نان بوش. این قابلیت چندان کاربردی نبوده و معمولاً به ندرت از آن استفاده می شود.
 • امکان تمیز کردن آسان (سینی جمع آوری خرده نان): در جوامع کنونی که بهداشت و تمیزی حرف اول را می زند، نحوه تمیز کردن وسایل و ابزار آلات برقی که زمینه راحتی و آسایش ما را فراهم نموده اند از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند. یکی از عوامل مهم در انتخاب هر وسیله ای، امکان تمیز کردن آسان آن است. امروزه تقریباً همه مدل های استاندارد مجهز به سینی جمع آوری خرده نان هستند. شما می‌توانید با خارج کردن این سینی، قسمت های زیرین دستگاه را نیز تمیز نمایید.
انواع مارک توستر نان

انواع مارک توستر نان

 شاید مقاله طرز کار آون توستر نیز برای شما مفید باشد.

انواع مارک توستر نان

اگرچه امروزه انواع مدل های توستر نان مانند دلمونتی، بوش، براون، ناسا، تفال و انواع مدل های ایرانی وارد بازار شده اند ولی به یاد داشته باشیم بهترین مدل نان توستر مدلی است که روزانه مورد استفاده قرار می گرد و باعث چشیدن یک صبحانه فراموش نشدنی می شود. اگر توستر نان فقط وسیله ای جهت پر کردن دکور آشپزخانه باشد اهمیت چندانی نخواهد داشت. پس این نتیجه کار است که حائز اهمیت است.

دستگاه توستر نان یک توستر دو محفظه ای است و دارای دو درگاه مخصوص برای قرار گیری نان ها در قسمت بالایی خود است. این توستر نان دارای یک سینی مخصوص برای جمع آوری خرده نان ها در قسمت زیرین برای جلوگیری از کثیف شدن و ریختن خرده نان ها بر روی کف زمین است. این دستگاه توستر نان دارای بدنه ای از جنس پلاستیک فشرده و مستحکم است که بسیار مقاوم در برابر حرارت و خط و خش است.

انواع مارک توستر نان

انواع مارک توستر نان

طرز کار توستر نان

برای استفاده از توستر نان در مرحله اول باید درجه حرارت مورد نظر خود، برای برشته کردن نان ها را مشخص کرده و دستگاه را در این درجه حرارت قرار دهید. با استفاده از ولوم چرخشی جلویی دستگاه، می توان میزان حرارت مورد نظر را تنظیم کرد تا دستگاه شروع به داغ شدن کند.

بعد باید نان را درون دو تا محفظه بالایی دستگاه قرار داده و سپس اهرم سمت جلویی دستگاه را به سمت پایین بکشید تا نان ها به سمت پایین هل داده شوند و برشته گردند. زمانی که اهرم دستگاه به طور اتوماتیک بالا آمد یعنی نان برشته شما داغ شده و آماده میل کردن است. سعی کنید روند برشته کردن را بیشتر از دو دقیقه طول ندهید تا نان های شما نسوزند. به همین سادگی و خوشمزگی می توانید نان های خود را برشته کرده و میل کنید.

طرز کار توستر نان دلمونتی 

طرز کار توستر نان دلمونتی 

 شاید مقاله تفاوت بین آون توستر، مایکروویو و سولاردام نیز برای شما مفید باشد.

مزیت های  استفاده از  دستگاه توستر نان

مصرف وعده صبحانه نقش بسیاری در سلامتی و داشتن انرژی برای کار و فعالیت های آن روز است. به قدری این وعده غذایی مهم است که به هیچ وجه نمی توان آن را از وعده های روزانه حذف کرد، ولی اکثر افراد با بی میلی شروع به خوردن صبحانه می کنند و اغلب شنیده ایم که می گویند وعده صبحانه را دوست ندارند.

اما در صورت داشتن نان گرم و تازه آیا باز هم این گونه خواهد بود؟ با داشتن توستر نان دلمونتی وعده صبحانه برای شما بسیار لذت بخش خواهد بود و لذت خوردن صبحانه در یک صبح زیبای دل انگیز همراه خانواده، مطمئنا انرژی و نشاط آن روز را چند برابر می کند. برای آن که روز کاری خود را خوب آغاز کنید مصرف وعده صبحانه را از دست ندهید.

مزیت های  استفاده از  دستگاه توستر نان

مزیت های  استفاده از  دستگاه توستر نان

شیوه درست و اصولی کار با انواع توستر نان

طرز کار توستر نان بسیار راحت است. در مرحله اول تکه های نان را درون دریچه دستگاه قرار می دهید. سپس درجه دستگاه را با توجه به سلیقه خودتان و میزان داغی که از نان تان انتظار دارید تنظیم می کنید. سپس با استفاده از دست، اهرم را به سمت پایین کشیده تا عملیات برشته شدن نان توسط دستگاه شروع شود.

در نهایت بوی نان تازه ای که به مشامتان می خورد گویای اتمام کار است و می توانید نان داغ خود را جهت یک صبحانه شاهانه بیرون بیاورید. خاموش شدن نان توستر با فشاری که با دست به اهرم وارد می شود، انجام می گیرد.

البته باید به این نکته ظریف توجه نمایید که اگر توستر نان را تازه خریده اید و هنوز با طرز کار و میزان درجه های آن آشنای کامل ندارید، پیشنهاد ما به شما این است که از درجه کم شروع کنید. توجه کنید که هر چه ضخامت نان بیش تر باشد باید دستگاه را روی درجه بالا تری تنظیم نمود. نان های ایرانی با توجه به نازک بودنشان نیازمند درجات پایین می باشند.

البته به این نکته توجه داشته باشید که هنگامی که دستگاه روشن است، از فرو کردن هر جسم فلزی به داخل آن خودداری کنید. چرا که باعث خراب شدن دستگاه توستر نان خواهید شد و صرف نظر از پرداخت هزینه گزاف جهت تعمیر، باید زمان زیادی را نیز بدون نان گرم سر کنید. در نتیجه پیشگیری بهتر و به نفع تر از تعمیر است. همچنین دستگاه را در دسترس کودکان قرار ندهید.

شیوه درست و اصولی کار با انواع توستر نان

شیوه درست و اصولی کار با انواع توستر نان

چگونه نانی که در توستر گیر کرده است را بیرون بیاوریم؟

در صورت گیر کردن نان در توستر در مرحله اول توستر را خاموش می کنید و منتظر می مانید تا توستر سرد شود. سپس سعی در در آوردن نان از توستر می نمایید. در صورت خارج شدن دود سیاه از توستر شما به احتمال قوی درجه دستگاه را نسبت به ضخامت نان صحیح انتخاب نکرده اید، در صورت وقوع چنین حادثه ای دستگاه را خاموش کرده و از درجه کمتری استفاده کنید.

اگر سیم برق آسیب دیده باشد نه تنها برای نان توستر بلکه برای کلیه لوازم برقی خانگی باید جهت ایمنی بیشتر به تعمیرگاه مراجعه نمایید و خواستار تعویض کابل آن باشید. در این موارد دقت داشته باشید که از سیم مرغوب و رسانای جریان برق استفاده شود تا باعث ایجاد خلل در کارکرد دستگاه نشود.

راهنمای خرید توستر نان

راهنمای خرید توستر نان

کلام آخر

ما در این راهنمای خرید توستر نان برای شما توضیح دادیم که توستر نان چیست؟ و همچنین انواع مارک توستر نان را به شما معرفی کردیم. در آخر نیز شیوه درست و اصولی کار با انواع توستر نان را برای شما توضیح دادیم امیدوارم خواندن مقاله برای شما مفید باشد.

بازگشت به لیست

3 نظر در “آشنایی با طرز کار توستر نان

 1. علی گفت:

  سلام چگونه نان را در توستر گرم کنیم؟

  1. moloudi گفت:

   سلام دوست عزیز برای گرم کردن نان در توستر با همکاران ما در بخش فروش تماس بگیرید.

 2. مهدی گفت:

  سلام
  عالی بود خیلی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *