بلاگ, راهنمای خرید, مقالات لوازم خانگی

راهنمای خرید بخاری + نکات مهم بخاری گازی

راهنمای خرید بخاری

نیاز به بخاری در فصل سرما و انتخاب چه نوع وسیله گرمایشی سوال رایجی است که قبل از آمدن فصل سرما در ذهن هر یک از ما پیش می آید شما با بازدید از فروشگاه اینترنتی ناومال و آشنا شدن با بخاری های گازی ایران شرق، بخاری طرح شومینه ایران شرق، بخاری طرح شومینه نیک کالا، بخاری شومینه گاز سوز نیک کالا و بخاری گاز سوز شومینه ایران شرق می توانید مطابق با سلیقه و نیاز خود وسیله گرمایشی را انتخاب کنید ما در این راهنمای خرید بخاری به بررسی وسایل گرمایشی برقی و گازی و کاربرد آنها، نکات مهم بخاری گازی و بخاری گازسوز نیک کالا و ایران شرق می پردازیم. امیدوارم تا آخر مقاله همراه ناومال باشید.

با فرا رسیدن فصل سرما اقدام به گرم کردن محیط خانه برای هر فردی در اولین اولویت قرار می گیرد عوامل بسیاری از جمله هزینه سیستم گرمایشی مساحت فضا و زمان گرم نگه داشتن خانه، هزینه انرژی در انتخاب مناسبترین سیستم گرمایشی بسیار موثر هستند.

بی توجهی نسبت به این عوامل ممکن است باعث شود علاوه بر صرف هزینه مازاد، گرمایش مطلوبی را فراهم نکند مهم ترین مسئله در انتخاب نوعی سیستم گرمایشی مساحت فضایی است که می خواهیم اقدام به گرم کردن آن نماییم انتخاب دستگاهی با اندازه ای مناسب تاثیر بسزایی در کاهش هزینه های گرمایشی دارد هر کدام از وسایل گرمایشی معایب خاص خود را دارند گرمایش کم، مصرف انرژی زیاد و … با انتخاب مناسب نسبت به محیط مورد نظر می توانید معایب آن را به حداقل ممکن برسانید و از محاسن این دستگاه ها بهره لازم را ببرید.

 

راهنمای خرید بخاری

راهنمای خرید بخاری

وسایل گرمایشی برقی و گازی و کاربرد آنها

بطور کلی وسایل گرمایشی به دو دسته تقسیم می شوند دستگاه های که از گاز طبیعی به عنوان سوخت استفاده می کنند و دسته دیگر دستگاههای که از برق جهت گرمایش محیط از انرژی الکتریکی بهره می برند و باید به این نکته دقت کنید در کشور ما به دلیل پایین تر بودن هزینه گاز نسبت به هزینه برق معمولاً استفاده از وسایل گاز سوز نسبت به وسایل برقی از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر می باشد.

همانطور که اشاره کردیم یکی از وسایل گرمایشی برای ساختمان ها و محیط کاری خود بخاری می باشد که برای استفاده کردن از آن نیازی به تجهیزات خاصی ندارد به طوری که برای شروع به کار کردن پس از وصل کردن به منبع انرژی کار کردن خود را آغاز می کند این منبع می تواند برق، گاز، نفت و. . . باشد که یکی از اصلی ترین و مهم ترین وسایل گرمایشی در منازل ها بخاری برقی و گازی می باشد که در ادامه مطلب به آن اشاره می کنیم.

 

خاری گازی و معایب و مزایایی آن ها

خاری گازی و معایب و مزایایی آن ها

بخاری گازی و معایب و مزایایی آن ها

در کشور ما به دلیل وجود منابع ارزان و قابل دسترس گاز طبیعی، این سوخت اصلی‌ترین سوخت مصرفی مردم در فصول سرد سال است. به همین دلیل بخاری‌های گازسوز اصلی‌ترین وسیله تامین گرمایش برای ایرانی‌ها در فصول سرد سال می باشند. استفاده از بخاری‌ های گازی می تواند تبعات منفی نیز داشته باشد، از جمله حوادث تلخ و ناخوشایندی که هر سال در فصل سرما به خاطر رعایت نکردن اصول اولیه ایمنی وسایل گازسوز اتفاق می‌افتد.

برای جلوگیری از حوادث ناگوار و همین طور برای استفاده بهتر از انرژی گرمایی و بالطبع گرم‌ تر شدن خانه‌هایمان، هنگام خرید بخاری گازی باید به نکات ایمنی و استانداردها دقت بیشتری داشته باشیم.

 

انواع بخاری گازی 

بخاری‌ های گازی هم مدل های متفاوتی دارند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • بخاری گازی دیواری
 • بخاری‌ گازی زمینی
 • بخاری گازی بدون دودکش

بخاری های گازی دیواری به نسبت بخاری های گازی زمینی، فضای کمتری را اشغال می کنند و هم چنین از توان گرمایشی کمتری برخوردار می باشد.

بخاری‌های گازی دیواری به دیوار نصب می‌شوند و با اتمام فصل سرما، بازکردن و جابه‌جایی آنها تا زمستان سال بعد و نصب دوباره آنها کمی ‌دردسر ساز است در حالی که بخاری های گازی زمینی را می‌توانید در پایان زمستان به راحتی جمع کنید تا فضای اضافی را در خانه اشغال نکند.

بخاری بدون دودکش:

بهتر است فکر خرید بخاری های گازی بدون دودکش را از ذهنتان بیرون کنید، زیرا استفاده از بخاریهای بدون دودکش در محیط‌ های بسته‌ای مانند سالن پذیرایی، اتاق خواب و هر جایی که تهویه مناسبی نداشته باشد، اساساً بسیار خطرناک و تهدید کننده می باشد و می تواند اتفاق ناگواری بر جای بگذارد.

این مدل از بخاری ها را فقط می توان در محل های نیمه باز (مثل فروشگاه ها و مغازه هایی که ورود و خروج افراد با آنها زیاد است) که هوای تازه در آن جریان داشته باشد نصب کرد زیرا گاز برای سوختن به اکسیژن هوای داخل محیط احتیاج دارد و در صورت کمبود هوا، میزان اکسیژن پایین می‌آید، میزان مونوکسید و دی‌اکسیدکربن افزایش می یابد و در ادامه مسمومیت و گازگرفتگی را به دنبال خواهد داشت.

لازم به یادآوری است که در صورت استفاده از بخاری های بدون دودکش نیز حتماً آنهایی را خریداری کنید که مجهز به سیستم‌ ODS باشند، چرا که طبق استاندارد، تمامی بخاری‌های بدون دودکش باید به این سیستم مجهز باشند.

 

انواع بخاری گازی 

انواع بخاری گازی 

نکات مهم بخاری گازی 

دقت داشته باشید که قبل خرید بخاری یا هر وسیله ی دیگری به خدمات پس از فروش آن توجه داشته باشید و حتما توسط سرویس کاران مجاز نصب و راه اندازی شود. خدمات پس از فروش اولیه شامل نصب، راه اندازی و تست خروج گاز های مونوکسید کربن از دودکش بخاری گازی می باشد.

نصب کردن بخاری طبق استانداردها نقش بسزایی در افزایش ایمنی آن دارد. در هنگام نصب بخاری گازی باید به خروجی دودکش  دقت داشته باشید چرا که گاز سمی بدون رنگ، بدون بو و غیر قابل تشخیص CO  که زمان روشن بودن بخاری گازی تولید می‌شود، باید از طریق دودکش استاندارد به فضای بیرون آزاد شود پس از نصب و استفاده از بخاری نیز باید کنترل و سرویس دوره ای جهت اطمینان از شرایط تهویه و دودکش صورت بگیرد.

همچنین باید توجه داشته باشید که بخاري گازسوز هرگز بدون اتصال به دودکش روشن نشود، چرا که منوکسید کربن و گازهای کشنده به سرعت در فضای خانه پخش می‌شوند، بنابراین باید همواره از باز بودن مسیر دودکش و نشتی نداشتن لوله و سالم بودن کلاهک دودکش که در انتهای دودکش، در بیرون از ساختمان نصب می‌شود اطمینان حاصل کرد، چرا که در غیر این صورت سلامتی شما را به صورت کاملاً جدی تهدید می کند پس حتماً هر سال در ابتدای فصل سرما قبل از راه اندازی مجدد و روشن کردن بخاری ها این نکته را فراموش نکنید.

همچنین دقت داشته باشید بعد از نصب بخاری گازی، لوله بخاری گازی (دودکش) باید سریعاً گرم شود و شعله بخاری نیز باید به رنگ آبی باشد.

اگر لوله دودکش بخاری بعد از نصب و روشن شدن بخاري گرم نشود به این معنی است که دودکش بطور استاندارد نصب نشده است و گازهای سمی احتراق از منزل یا محل نصب بخاری گازی خارج نمی شوند که در این صورت مساله را به صورت جدی و تا رفع مشکل و ایجاد جریان گازهای احتراق و گرم شدن بدنه دودکش پیگیری نمایید.

 

راهنمای خرید بخاری گازی

راهنمای خرید بخاری گازی

 برچسب انرژی را جدی بگیرید

یکی از مواردی که هنگام خرید بخاری گازی باید به آن توجه کنید رده بندی انرژی بخاری و بازده خالص تولید گرمای آن می باشد، این رده انرژی بخاری با یک برچسب شفاف روی آن مشخص می‌شود.

روی این برچسب رده انرژی را با حروف انگلیسی نشان می‌دهند که هرچه به حرف A یا ابتدای الفبای انگلیسی نزدیک‌تر باشد، بازده خالص بخاری بیشتر و هرچه به حروف آخر الفبا نزدیک باشد، بازده خالص آن کمتر می باشد و مصرف انرژی آن بیشتر می باشد. پس بهتر است بخاری‌ هایی را خریداری کنید که برچسب آن ها یکی از حروف ابتدایی الفبای انگلیسی را نشان دهد.

 

بخاری برقی

بخاری های برقی صرف نظر از ظرفیت گرمادهی و برندهای مختلف آن در دو مدل تابشی و فن دار ساخته می‌شود. از ویژگی های بخاری برقی می توان به  قیمت مناسب، اندازه کوچک، پرتابل بودن و بازدهی بالای آنها اشاره کرد.

 نکته بسیار مهمی در استفاده از بخاري برقي این است که بخاری های برقی برای گرمایش پیوسته در محیط های بزرگ تولید نشده اند چرا که استفاده از بخاري برقی در چنین شرایطی هزینه برق بالا و به مخاطره انداختن امنیت ساکنین را به دنبال خواهد داشت. در ادامه ی متن می خواهیم شما را با انواع مختلفی از بخاری های برقی آشنا کنیم پس تا آخر مطلب با ما باشید.

 

 مشاهده هیتر برقی

 

بخاری برقی تابشی:

در صورتی که در فضای مورد نظر قبلا رادیاتور نصب شده باشد، اما گرمای لازم را تأمین نکند پیشنهاد می شود از بخاری های برقی مدلهای فن دار استفاده نمایید تا ضمن گرم کردن هوای اتاق، آن را به جریان درآورد. در صورتی که فقط یک فرد در یک سالن حضور داشته باشد و امکان گرم کردن تمام فضا ممکن نیست، پیشنهاد ما استفاده از بخاری برقی تابشی است در این صورت معمولا بخاری بایستی بر روی زمین و در کنار آن فرد قرار داده شود.

 

نکات مهم بخاری گازی

نکات مهم بخاری گازی

در صورتی که محل مورد نظر اجازه قرار دادن بخاري برقی در چنین اندازه ای را نمی دهد، می توانید بخاری فن دار رومیزی استفاده کنید گرمادهی این نوع بخاری از طریق تابش المنت های قرار گرفته در آن صورت می گیرد.

در قسمت پشت این المنت ها یک سطح براق و انعکاس دهنده تعبیه شده است که انرژی گرمایی ایجاد شده توسط المنت های برقی را به فضای مورد نظر بازتاب می کند.

بخاری برقی تابشی انرژی برق را به انرژی تابشی تبدیل می کند و مصرف برق آن در مقایسه با بخاری های برقی بزرگ به نسبت پایین تر می باشد. المنت های موجود در این بخاری ها با توجه به اندازه و ظرفیت خود به میزان ۴۰۰ الی ۸۰۰ وات انرژی مصرف می کنند.

 

بخاری برقی مناسب حمام و محیط های مرطوب 

بخاری های برقی مناسب برای استفاده در حمام از نوع تابشی یا فن دار برقی  و یا هیتر می باشند. این مدل بخاری ها که برای نصب در حمام ساخته شده اند دارای سطح ایمنی بالاتر یعنی IP24 بوده و کلید خاموش و روشن آنها نیز به صورت آویزان به دستگاه متصل شده است.

نصب اینگونه بخاری ها باید توسط سیم برق ضد آب صورت گیرد که باعث می شود در محیط هایی با رطوبت 100 درصد مانند حمام کاملاً ایمن و بی خطر هستند به طوری که اصلاً تهدیدی برای سلامتی شما محسوب نمی شود.

در نهایت نوع دیگری از این بخاری ها نیز هستند که برای استفاده در سرویس بهداشتی مناسب بوده و در محیط هایی که با آب تماس مستقیم دارند قابل نصب نمی باشد.

 

 بخاری برقی فن دار

این نوع بخاری برقی نیز مانند بخاری برقی های تابشی دارای المنت هستند، با این تفاوت که بجای آنکه گرما توسط سطح بازتابنده به محیط انتقال داده شود، توسط فن به محیط انتقال داده می شود و زیرا بازدهی این بخاری ها نسبت به بخاری برقی های تابشی به نسبت بیشتر است.

این مدل بخاری مجهز به سنسور خاموش شدن در صورت گرم شدن بیش از حد دستگاه می باشند و از این نظر نیز امنیت بالاتری را دارا می باشند. در حال حاضر، این نوع بخاری های برقی طرفداران زیادی در بازار دارند.

 

 مشاهده بخاری برقی

 

پرفروش ترین بخاری های گازی

برند نیک کالا را بیشتر بشناسید

 شرکت نیک کالا با 110 سال سابقه درخشان در امر تجارت، تولید و صادرات یکی از خوش نام ترین تولیدکنندگان ایران می باشد. تولید ما ثمره دانشی قوی است كه از فراگیری علم، تجربه و تحقیق حاصل شده است. محصولات نيک كالا از فناوری به روز و طراحی نوین ترکیب شده است.

مشتریان نيک كالا می‌دانند كه می‌توانند به نيک كالا اعتماد كنند. سال ها تعاملات با مشتریان، خرید بخاری برقی را قادر ساخته تا توانمندی خود را مستمراً با خواسته و رضایت مشتری منطبق کند. امروزه نیک کالا در حال آماده‌سازی خود برای گسترش فعالیت در تعاملات نوین جهانی می باشد.

شركت خرید بخاری برقی دارای پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات در قسمتهای برشکاری، پرس‌كاری، رنگ و لعاب‌كاری می باشد و واحد کنترل کیفیت، تضمین کیفیت، واحدهای پشتیبانی تدارکاتی، مالی و منابع تامین کننده مطمئن همراه با استاندارد جهانی در خدمت تولید این مجموعه می‌باشند. نیک کالا یکی از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها در بخش آزمایشگاههای فیزیک و شیمی برخوردار می باشد‌.

همچنین آزمایشگاه آکرودیته مستقر در شركت خرید بخاری برقی (دارای گواهی استاندارد ایزو 17025 اروپا) دقیق ترین آزمایشات را بر اساس استانداردهای روز دنیا بر روی محصولات شركت خرید بخاری برقی و شرکت های همکار انجام می‌دهد.

 

 مشاهده بخاری نیک کالا

 

محصولات گرمایشی نیک کالا

محصولات این شرکت انواع بخاری های گازی و شومینه و اجاق‌گازهای متفاوت توکار می‌باشد. اگرچه اجاق‌گاز فردار، فر توكار، هود آشپزخانه و… سری بعدی محصولات ما خواهند بود كه بزودی به بازار عرضه خواهند شد. بخاری های گاز سوز نیک کالا با توان حرارتی بسیار بالا تمام محیط را در روزهای سرد زمستانی گرم می کند. این بخاری ها مجهز به سنسور اکسی پیلوت (کنترل اکسیژن) می باشد که سلامتی افراد را تضمین و از ایجاد هرگونه خطری جلوگیری می کند.

بخاری های گاز سوز نیک کالا با روکش لعاب نسوز طراحی شده که زیبایی خاصی به دکوراسیون محیط خانه و یا محل کار شما می بخشد. این بخاری با گاز شهری تنظیم شده است و چنان چه الزاماً تصمیم به استفاده از گاز مایع (کپسول) داشته باشید باید تغییراتی در سیستم سوخت بخاری (پیلوت، اوریفیس، …) ایجاد شود که این امر باید حتما توسط سرویسکاران آموزش دیده (مجاز) نیک کالا انجام شود.

 

وسایل گرمایشی برقی و گازی و کاربرد آنها

وسایل گرمایشی برقی و گازی و کاربرد آنها

کیفیت بخاری های گازی نیک کالا امروزه فقط به ظاهر آراسته و طراحی صنعتی آن ها مربوط نیست بلکه در این بخاری ها با ارتقاء بازدهی حرارتی حدود 20 درصد مصرف گاز کاهش یافته و با صرفه جویی مبلغی را که برای خرید بخاری پرداخت شده است از طریق صرفه جویی به شما باز می گرداند. طراحی بخاری های نیک کالا بسیار زیبا بوده و استاندارد ملی ایران، استاندارد CE و TSE کیفیت محصول را تایید کرده اند.

 

با برند ایران شرق بیشتر آشنا شوید

شرکت ایران شرق از سال 1356 در نیشابور فعالیت خود را در زمینه تولید محصولاتی همچون انواع بخاری و شومینه گازسوز با ظرفیت‌ها و طرح‌های متنوع و آغاز کرد، که طی 38 سال سابقه‌ ی درخشان و تعامل، همکاری و رهنمودهای مدیران محترم اتحادیه‌ها و تعاونی‌های مصرف در سراسر کشور، توانست به موفقیت‌های بزرگی دست یابد.

همچنین از سال 92 تولید و عرضه محصولات خود را گسترده‌تر کرد و محصولات متنوع دیگری مانند یخچال، اجاق گاز و انواع کولر را نیز به تولیدات خود اضافه کرد.

 

محصولات گرمایشی ایران شرق

بخاری های ایران شرق یکی دیگر از محصولات گرمایشی ساخت ایران می باشند که این بخاری ها را در رده بخاری‌ گازسوز دودکش‌دار و بخاری بدون دودکش قرار داده اند.

حجم گرمادهی مدل های مختلف بخاری های ایران شرق متفاوت می باشد. بخاری های  گازی ایران شرق مجهز به سنسور حرارتی  می باشند و همچنین کارایی این سنسور به نحوی می‌باشد که اگر مدت زمان زیادی شعله بخاری روی درجه زیاد باشد و بدنه بیش از اندازه داغ شود بخاری به طور خودکار خاموش می‌شود از دیگر مزایای این بخاری گازی ایران شرق مجهز به سنسور تشخیص میزان اکسیژن محیط است.

عملکرد این سیستم به گونه‌ای است که اگر درصد اکسیژن محیط کاهش یابد بخاری به طور خودکار خاموش شده و تا تهویه کامل محیط، بخاری را نمی‌توان روشن نمود. از دیگر امکانات این بخاری 9000 ایران شرق می‌توان به سیستم گاورنر، شیشه نشکن و ترموسوییچ نیز اشاره کرد.

 

 مشاهده بخاری ایران شرق

 

سیستم گاورنر در بخاری های ایران شرق

گاورنر وسیله ای است که در سر راه ورودی گاز سوز قبل از شیر کنترل قرار می گیرد و وظیفه آن تثبیت فشار ورودی به وسیله گاز سوز می باشد. بخاری های ایران شرق با بهره گیری از سیستم گاورنر کیفیت و امنیت خود را ثابت کرده اند با استفاده از این سیستم می توان اکسیژن موجود در هوا را تشخیص داد و اگر میزان اکسیژن هوا به عدد 18 برسد بخاری به طور خودکار خاموش می شود و با این سیستم می توان میزان فشار گاز ورودی بخاری را تنظیم کرد که این مزیت سبب می شود و به طور جدی در کاهش گاز گرفتگی موثر است.

 

سیستم گاورنر در بخاری های ایران شرق

سیستم گاورنر در بخاری های ایران شرق

 

سیستم ترموسوئیچ در بخاری های ایران شرق

ترموسوئیچ حرارتی مکانیزمی جهت اندازه گیری درجه حرارت میباشد عملکرد آن بر اساس تغییرات دمای موجود در یک محیط باز یا بسته می باشد پس کنترل کننده الکتریکی خودکار برای تنظیم دما در فضای بسته است که معمولاً آن را به دستگاههای گرم یا سرد شان وصل می کنند تا با قطع و وصل دستگاه آن فضا را در دمای تنظیم شده ثابت نگه دارند در بخاریهای ایران شرق به کمک این سیستم می توان دمای تنظیم شده را ثابت نگه داشت.

 

هیتر برقی

به طور کلی در صورت عدم وجود یا ضعف عملکرد سیستم حرارت اصلی ساختمان، انواع هیتر یا کوره هوا گرم می تواند به عنوان تجهیزات تامین گرما، گرمایش مورد نیاز ساختمان، سالن های بزرگ، مرغداری ها، گلخانه ها، کارخانجات، سوله ها، کارگاه ها، نمایشگاه ها، بانک ها، فروشگاه های بزرگ، مساجد و … را به عهده بگیرند.

هیترها از نظر نوع سوخت مصرفی به انواع مدل های گازی، گازوئیل سوز، هیترهای دوگانه سوز و هیترهای برقی و حتی انواع بخاری برقی کوچک و بزرگ دسته بندی می شوند. همچنین هیتر های تابشی از انواع هیتر گازی محسوب می گردند.

برای تعیین ظرفیت هیتر یا کوره هوای گرم مورد نیاز سالن، در شرایط آب و هوایی مانند تهران معمولاً به ازای هر متر مکعب از فضای سالن حدود 40 کیلو کالری ظرفیت گرمایش (در هر ساعت) در نظر گرفته شده است. که در صورت نیاز کارشناسان شرکت دما تجهیز قادر به ارائه راهنمایی های مورد نیاز می باشند.

 

هیتر و کوره هوای گرم

هیتر و کوره هوای گرم از نظر نوع عملکرد به انواع فن دار، بدون فن و تابشی دسته بندی می شوند. همچنین هیترها از نظر نحوه قرارگیری یا نصب نیز به سه گروه هیتر و کوره هوای گرم ایستاده، کابینتی و هیترهای تابشی تقسیم می شوند. هیترها و کوره های هوای گرم ایستاده و کابینتی از نظر عملکرد تفاوت چندانی با هم ندارند.

حتی می توان گفت که از لحاظ نوع عملکرد بسیار شبیه به هم عمل می کنند و تفاوت اصلی آنها در ظاهر و نحوه نصب آنها می باشد. اما محل نصب هیتر تابشی که بر مبنای گرمایش تابشی عمل می کند، در زیر سقف سازه های بزرگ و یا فضاهای باز می باشد که از نظر کلی تفاوت های عمده ای با کوره های هوای گرم دارند.

 

هیتر کابینتی 

هیترهای کابینتی، همانطور که از نامش پیداست، نوعی هیتر است که به صورت کابینتی طراحی شده است. این مدل از هیترها با توجه به ارتفاع کم نسبت به کوره هوای گرم ایستاده، بیشتر در فروشگاه های بزرگ، مساجد، بانک ها، گلخانه ها، مرغداری ها و… کاربرد دار. با توجه به نوع سوخت خود به سه مدل گازی – گازوئیلی و دوگانه سوز تقسیم می شوند، لازم به ذکر است که ارزش حرارتي هر متر مکعب گاز طبيعي معادل 9200 کالری می باشد و همچنین ارزش حرارتي هر ليتر گازوئيل تقريبا معادل 850 کالری است.

 

مزایا و قابلیت های هیتر‌های کابینتی 

 •  قابلیت نصب ترموستات محیطی جهت کنترل دقیق دمای محیط
 • هوارسانی به صورت کاملا مستقیم
 • ایجاد گرمای مطبوع و پخش یکسان و یکنواخت
 • دارای تابلو برق مجهز
 • مصرف پایین برق

 

هیتر و کوره هوای گرم ایستاده 

هیتر و کوره هوای گرم ایستاده معمولاً در فضاهایی مانند سالن های ورزشی، سالن های صنعتی، اماکن عمومی، مدارس، مساجد و.. که ارتفاع کف تا سقف در آن اماکن بیشتر بوده و همچنین عدم اشغال فضا و پخش یکنواخت گرما از اهمیت خاصی برخوردار میباشد، مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مزایا و قابلیت ها ی کوره هوای گرم ایستاده

 • قابلیت نصب ترموستات محیطی جهت کنترل دقیق دمای محیط
 • قابلیت سفارش به صورت هوادهی از پایین دستگاه (معکوس)
 • هوارسانی به صورت مستقیم، دمپر و کانال کشی
 • ایجاد گرمای مطبوع و پخش یکنواخت
 • دارای تابلو برق مجهز با لوازم اضافی
 • مصرف پایین برق
 • هیتر و کوره هوای گرم

 

هیترهای تابشی 

در هیتر تابشی که از انواع هیتر های گازسوز محسوب می شود ، با عبور جریان شعله مشعل از درون یک لوله مشکی رنگ و u شکل مخصوص که پشت آن رفلکتور یا منعکس کننده گرما تعبیه شده است، می توانند گرما را به سطح مورد نظر بتابانند. 

تابش گرما در هیترهای تابشی درست مانند تابش گرما در بخاری های برقی صورت می گیرد و تنها سطح مقابل هیتر را به صورت تشعشعی گرم می کند و قادر به ایجاد گرمایش پایدار در دمای هوای محل نصب نمی باشد. این بدین معنا است که با خاموش شدن آن محیط فوراً سرد می شود.

استفاده از هیترهای تابشي (تشعشعی) برای گرمایش در سطح محل مورد نظر، در سالن های وسیع و حتي فضاهای باز مناسب ترين انتخاب و همراه با صرفه جویی بسیار زیادی در میزان مصرف سوخت می باشد. هيترهاي تابشي که معمولا در ارتفاع 4 تا 12 متری سطح زمين (بر اساس ظرفيت) نصب مي شوند، بدون نياز به گرمايش هوای محيط، سطح مورد نظر را گرم می کند و موجب صرفه جويي فراوان در مصرف گاز می شود.

به طور کلی هیتر و کوره هوای گرم از سه بخش اصلی مبدل حرارتي، بادزن (فن) و مشعل تشکيل شده است.

 

هیتر تابشی در چه مکان هایی کاربرد دارد؟

تعمیرگاه ها، رستوران ها، تالارها، سالن های خدمات صنعتی، سالن های تولیدی، مرغداری ها، گلخانه های پرورش گل و گیاه، سالن های کشت و پرورش قارچ دکمه ای و صدفی، کارخانجات تولیدی، سالن های ورزشی، ویلاها، استخرها و هر جا و مکانی که نیاز به تامین گرما به صورت بهینه و حداقل  مصرف سوخت باشد کاربرد داشته و گرمایی طبیعی و ایده آل را برای محیط مورد استفاده به ارمغان می آورد.

کوره هوای گرم، نام قسمتی از هیتر است که در واقع تولید هوای گرم سیستم را بر عهده دارد و محل نصب آنها داخل هیتر و دارای خروجی هوای احتراق است. فرنیس یا محفظه احتراق یک کوره هوای گرم با مصرف سوخت، حرارت تولید می کند و هوای سرد ورودی با عبور از بین لایه های مبدل حرارتی گرم می گردد.

 

بیشتر بخوانید:

راهنمای خرید لوازم خانگی برقی

معرفی انواع مدل ماشین ظرفشویی و مزایا و معایب آنها

راهنمای خرید جارو برقی

 

کلام آخر…

بازگشت به لیست

2 نظر در “راهنمای خرید بخاری + نکات مهم بخاری گازی

 1. رضا امینی گفت:

  بخاری گازی جدید چه مدل هایی هستند؟ نیک کالا بهتره یا ایران شرق؟

  1. moloudi گفت:

   سلام دوست عزیز ما مدل هایی که در سایت داریم از جدیدترین مدل های بخاری گازی هستند و هر دو برند ایران شرق و نیک کالا از بهترین برندهای بخاری گازی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *