بلاگ, راهنمای خرید, مقالات لوازم خانگی

راهنمای خرید لوازم خانگی برقی

راهنمای خرید لوازم خانگی برقی

امروزه لوازم خانگی برقی در هر خانه و خانواده ای جایگاه خاصی پیدا کرده اند و تقریباً زندگی کردن بدون آن ها در عصر حاضر غیر ممکن است و در باور هیچ کس نمی گنجد. چرا که وسایل برقی نقش اهرم و دستیار ماهر را برای هر آشپز و آشپزخانه ای ایفا می کنند.

از آن جا که لوازم برقی با جریان الکتریسیته کار می کنند. بنابراین از حساسیت خاصی برخوردار بوده و در صورتی که در هنگام خرید آن ها وسواسیت به خرج ندهید و هر جنس بنجل و دم دستی را خریداری نمایید، قطعاً در آینده دچار مشکل خواهید شد و شما از چنین وسیله ای هیچ گونه خیر و برکتی نخواهید دید.

چرا که وسایل برقی به خودی خود حساس هستند وای به حال وقتی که جنس با کیفیتی نیز نداشته باشند. با ما باشید تا در این راهنمای خرید لوازم خانگی برقی  ببینیم وسایل برقی برای شما چه نقشی دارند؟ و به شما نکاتی را در مورد لوازم برقی آموزش دهیم.

 

عده ای برای خرید وسایل برقی هیچ گونه برنامه ریزی ندارند و هر وسیله برقی که وارد بازار می شود را خریداری کرده و آن را در گوشه آشپزخانه تلنبار می کنند تا خاک بخورد. واقعاً مزیت این کار چیست؟ این که مردم با دیدن آشپزخانه تان به لوکس و مدرن بودن آن ایمان بیاورند؟ آیا این به تنهایی کفایت می کند؟

 

راهنمای خرید لوازم خانگی برقی

راهنمای خرید لوازم خانگی برقی

وسایل برقی برای شما چه نقشی دارند؟

در صورتی که وسایل برقی برای استفاده بوده و تنها جنبه تزیینی ندارند و هدف از ساخت آن ها، آسان کردن زندگی برای بشر بوده است. بنابراین با یک برنامه ریزی حساب شده می توانید بهترین و کاربردی ترین وسایل برقی را خریداری نمایید و سال ها از آن ها استفاده کنید. این مقاله سایت ناومال با هدف کمک به عزیزانی تهیه و آماده گردیده است که برای خرید لوازم خانگی برقی تجربه کافی ندارند و به راهنمایی افراد مجرب احتیاج دارند.

 

 مشاهده بهترین لباسشویی

 

شاید بگویید که خرید کردن تجربه نمی خواهد و پول دوای هر دردی است. اما کافی است به بازار لوازم خانگی وارد شوید و با دنیایی از برند ها و مارک های داخلی و خارجی، اصطلاحات فنی و تخصصی روبرو شوید. کافی است تا شما قبلاً با آن ها آشنایی نداشته باشید و هیچ گونه اطلاعاتی نیز در این زمینه نداشته باشید تا با هزار و یک نوع وسیله با انواع و اقسام آپشن های مرموز و گیج کننده که دستاویزی برای فریب شما به حساب می آیند، مواجه شوید تا به واقعیت این امر پی ببرید.

پیشنهاد می کنم مقاله آموزش طرز کار خرد کن برقی و دستی را نیز مطالعه نمایید.

خرید با توجه به ابعاد و متراژ خانه

اولین چیزی که هر کس باید به آن توجه نماید ابعاد خانه و محلی است که قرار است وسیله برقی را در آن مستقر نماید. چیزی که بین خانواده های ایرانی رواج یافته این است که بدون توجه به این نکته که تقریباً پایه و اساس هر انتخابی را تحت تاثیر قرار می دهد، کالای مورد نیاز خود را خریداری می نمایند. شاید کالای انتخابی در نوع خود بهترین باشد اما چه سودی دارد زمانی که با خانه و آشیانه شما تناسب ندارد.

 

 مشاهده بهترین مارک ظرفشویی

 

پس فخر فروشی و تجملاتی و چشم و هم چشمی را کنار بگذارید و بسته به چیزی که واقعاً به آن احتیاج دارید خرید نمایید. این را بدانید که کسی که دارای سایز پا 38 است نمی آید کفشی با سایز 42 انتخاب نماید. چرا؟ چون برایش بی استفاده و بی معنی است.

 

راهنمای خرید لوازم خانگی برقی

راهنمای خرید لوازم خانگی برقی

انتخاب زیر سایه برچسب انرژی

کلاً وسایلی که با جریان برق کار می کنند دارای برچسبی روی بدنه خود هستند که میزان مصرف آن ها را به نمایش می گذارد. برخی وسایل کم مصرف و پاره ای دارای مصرف بیشتری هستند. البته این طبیعی است که لوازمی که دارای سطح مصرف پایین تری هستند از قیمت بالا تری نیز برخوردار باشند. ولی خوب است بدانید که هزینه بیشتری که امروز برای خرید این لوازم میپردازید در آینده با مصرف کمتری که دارند، به کمک شما می آیند و در واقع از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر می باشند.

 معرفی چند مدل یخچال از بهترین برندهای ایرانی و خارجی

 

خصوصاً در مورد خرید لوازمی مانند یخچال، لباسشویی، ظرفشویی و … که در طول روز به دفعات مکرر مورد استفاده قرار می گیرند حتماً قبل از خرید به برچسب انرژی آنها نگاهی بیاندازید. بنابراین در کنار داشتن ویژگی هایی همچون بروز بودن و ظاهر زیبا و آپشنال، این ویژگی را نیز در لیست اولویت های خود قرار دهید.

 

راهنمای خرید لوازم خانگی برقی

راهنمای خرید لوازم خانگی برقی

لوازم برقی دارای گارانتی خریداری نمایید

این اصل نیز بسیار حیاتی است. تنها به خرید محصول بسنده نکنید و داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش را نیز سر لوحه خرید های خود قرار دهید. چرا که بروز مشکل و یا ظهور نقص فنی ممکن است طی چند استفاده اول خود را نشان ندهد. داشتن گارانتی کار شما را بسیار راحت می نماید و دلهره ای که در این گونه مواقع ممکن است گریبان هر کس را بگیرد را از شما دور می کند.

برای مطالعه بیشتر مقاله راهنمای خرید دستگاه مایکروویو را بخوانید.

ترجیح شما خرید تلویزیون با چه اندازه ای است؟

اغلب مشتریان ایرانی در هنگام خرید لوازم برقی نظیر تلویزیون دست روی بزرگترین سایز آن می گذارند و به گونه ای تصور می کنند که هر چه سایز صفحه نمایش بزرگ و عریض تر باشد، نشان دهنده بهتر بودن محصول است. در واقع آن ها هزینه های زیادی را صرف انتخاب آپشنی می کنند که عملاً هیچ گونه استفاده ای برایشان به همراه ندارد. در صورتی که به هیچ عنوان اینطور نبوده و زمان آن فرا رسیده که این باور غلط را ریشه کن کنیم. چرا که فاکتور های بسیار مهم تری از سایز وجود دارند که انتخاب ما باید زیر سایه آن ها انجام بگیرد.

 مشاهده تلویزیون از برندهای ایرانی و خارجی  

 

اولین نکته توجه به متراژ و محل قرار گرفتن تلویزیون است که 70 درصد مردم آن را نادیده می گیرند. نظر فعالان حوزه طراحی دکوراسیون داخلی بر این است که اگر شما در آپارتمان 70 متری یا خانه هایی با متراژ کوچک زندگی می کنید لزومی ندارد برای داشتن تصویر با کیفیت تلویزیونی با ابعاد بزرگ خریداری نمایید که با منزل شما نیز همگونی ندارد. بلکه بهتر است توجه خود را معطوف وضوح و میزان رزولوشن تلویزیون کنید آنگاه متوجه خواهید شد که هر چه سایز محصول بزرگ تر باشد در واقع تصویر بی کیفیت تر و نا واضح تری را به نمایش می گذارد.

 

وسایل برقی برای شما چه نقشی دارند؟

وسایل برقی برای شما چه نقشی دارند؟

آیا ظرفیت بالا لباسشویی یک پوئن مثبت به شمار می آید؟

یک باور اشتباه دیگر که در میان ما ایرانیان خصوصاً آن هایی که به اصطلاح سنی از آن ها گذشته است، قد علم کرده این است که همیشه برای خرید هر وسیله برقی دست روی ظرفیت بالای آن ها می گذارند. هیچوقت به این موضوع فکر کرده اید که چرا خود به خود این کار را انجام می دهند؟ چرا که آن ها فکر می کنند که وسایل با ظرفیت بالا از پس نیاز هایی خانواده کوچک بر می آیند در حالی که ظرفیت های کوچک را نمی توان برای برای خانواده های پرجمعیت مورد استفاده قرار داد. به نحوی آن ها بیشتر روی آینده تمرکز کرده اند تا زمان حال.

بیشتر بخوانید : نکات مهم خرید همزن برقی

اگر از دید آنها به این موضوع نگاه کنیم شاید شما نیز حق را به آن ها بدهید. اما امروزه که مصرف انرژی و مقرون به صرفه بودن موضوعات داغ به حساب می آیند و رقابت انواع برند ها بر سر تولید لوازم با سطح مصرف انرژی پایینی است دیگر موضوعاتی مانند ظرفیت های بالا اهمیت خود را از دست داده اند.

به عنوان مثال اگر یک خانواده 4 نفره که قصد خرید لباسشویی دارد با احتمال بر این که شاید در آینده افرادی به خانواده آن ها راه یابند مدلی با ظرفیت 12 کیلو گرمی انتخاب نمایند نه تنها متحمل پرداخت هزینه بیشتری خواهند شد بلکه با اتلاف انرژی بیشتر اصل کم مصرفی را نیز زیر پا می گذارند. در نتیجه می توان گفت که این کار در عصر حاضر یک بازی دو سر سوخت قلمداد می شود.

بنابراین پیشنهاد ناومال به شما این است که همیشه مطابق با تعداد اعضای خانواده تان دست به خرید لباسشویی بزنید و به خاطر آینده ای که شاید هیچوقت اتفاق نیفتد امروزتان را از دست ندهید.

 

راهنمای خرید لوازم خانگی برقی

راهنمای خرید لوازم خانگی برقی

نکات ظریف اما کاربردی هنگام خرید آب میوه گیری

آب میوه گیری وسیله کاربردی و به درد بخوری است که خصوصاً در فصل پاییز و زمستان که سرماخوردگی و آنفولانزا شیوع بیشتری پیدا می کند، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که گرفتن آب میوه های تازه در بهبود و بدست آوردن سلامت جسمانی تاثیر چشمگیری ایفا می نماید. از این رو در هنگام خرید این محصول دقت نمایید که دستگاه مورد نظر دارای دهانه ای با اندازه مناسب باشد. بدین معنی که در هنگام وارد کردن میوه ها با سایز بزرگ مجبور نباشید اول میوه ها را در قطعات کوچک خرد کنید سپس آن ها را در آب میوه گیری بیاندازید.

لطفا مقاله راهنمای خرید بهترین رنده برقی آشپزخانه را نیز بخوانید.

 

این نکته ظریف سرعت شما را به طور باور نکردنی افزایش می دهد. همچنین بعضی مدل ها در هنگام فرایند سر و صدای زیادی از خود تولید می کنند که این ویژگی مورد پسند کسی نیست. البته آلودگی صوتی ایجاد شده ناشی از وسایل برقی می تواند دلیل دیگری نظیر تراز نبودن محل قرار گیری نیز داشته باشد. بنابراین دستگاه را در محلی صاف و بدون هیچ گونه چال و چول قرار دهید.

جنس تیغه های آب میوه گیری، دیگر قسمتی است که باید در مورد آن وسواسیت به خرج دهید و با دقت آن ها را انتخاب نمایید. تیغه های مذکور می توانند از جنس فولاد، پلاستیک یا حتی تیتانیوم باشند که پیشنهاد ناومال به شما انتخاب نوع فولادی یا حداقل نوع تیتانیومی آن ها می باشد. چرا که در مقایسه با جنس پلاستیکی نه تنها محکم تر هستند و دوام بالاتری دارند بلکه دیر تر کند می شوند و از قابلیت تیز شدن نیز بهره مند می باشند.

 

 مشاهده نوشیدنی سازهای ناومال

 

کلام آخر…

ما سعی کردیم در این راهنمای خرید لوازم خانگی برقی  با شما بررسی کنیم که وسایل برقی برای شما چه نقشی دارند؟ و به شما نکاتی را در مورد لوازم برقی آموزش دهیم. امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *