بلاگ, راهنمای خرید, مقالات محصولات آشپزخانه

راهنمای خرید میوه خشک کن | ویژگی های دستگاه میوه خشک کن

راهنمای خرید میوه خشک کن

امروزه علم به حدی پیشرفت کرده است که برای هر کاری، یک دستگاه خاص طراحی و تولید شده است که هدف همه آن ها، خدمت به بشر می باشد. همان گونه که می دانید سلامتی از هر چیزی در دنیا با ارزش تر است. این را وقتی بیشتر درک می کنیم که خدایی نکرده دچار سانحه یا مریضی شویم. اهمیت میوه ها برای سلامتی انسان نیز بر هیچ کس پوشیده نبوده و نیست.

چرا که همه می دانند میوه ها منبع اصلی تأمین انواع ویتامین ها به شمار می روند. در این بین ما شاهد هستیم که میوه ها به صورت فصلی بوده و دائم در حال تغییر هستند. یعنی در فصل زمستان به ندرت می توانید میوه های بهاری هم چون توت فرنگی و گیلاس پیدا کنید.

ما در این راهنمای خرید میوه خشک کن قصد داریم به شما در مورد اینکه میوه خشک کن چیست؟ و ویژگی های دستگاه میوه خشک کن را برای شما توضیح دهیم لطفا تا آخر مقاله همراه ما باشید.

 

راهنمای خرید میوه خشک کن

راهنمای خرید میوه خشک کن

اگر در زمستان هوس میوه های بهاری کردید چکار می کنید؟

پس تکلیف دل آدم چه می شود موقعی که در فصلی که نباید، هوس بعضی میوه به سر آن می زند. آیا منتظر می مانید تا بار دیگر فصل این میوه های خوش رنگ و بو شود یا خواسته دلتان را پشت گوش می اندازید؟ دلتان که عقل و منطق نمی شناسد که بتوانید این هوس را سرکوب کنید. بنابراین چاره کار، خشک کردن میوه ها در فصل خودشان برای مواقعی است که دیگر فصل این میوه های خوشمزه به سر می رود.

چه بسی با خشک کردن آن ها، درصد ویتامین های موجود در آن ها نیز بیشتر می شود. قبلاً از روش های سنتی برای خشک کردن میوه استفاده می شد که نه تنها وقت زیادی می برد که میوه ها خشک شوند بلکه میوه هایی نظیر زرد آلو و انجیر که بلافاصله توسط هوا اکسید می شدند نیز، تغییر شکل و رنگ داده و دیگر ظاهر وسوسه کننده خود را از دست می دادند.

بنابراین چاره کار خرید یک  میوه خشک کن است که بتوانید در منزل خودتان، انواع و اقسام میوه ها را با بالا ترین کیفیت ممکن خشک کنید و در زمستان به جای تنقلات مضر از آن ها استفاده نمایید. خرید دستگاه میوه خشک کن نیازمند یک سری نکات و اطلاعات اولیه می باشد تا شما بتوانید متناسب با نیاز خود، بهترین نوع را انتخاب نمایید.

ما در این مقاله به کمک شما شتافته ایم و این نکات کلیدی را در اختیارتان می گذاریم. پس با ما همراه باشید تا با انواع دستگاه های میوه خشک کن و نکاتی که قبل از خرید باید بدانید، آشنا شوید.

 

راهنمای خرید میوه خشک کن

راهنمای خرید میوه خشک کن

مقاله راهنمای استفاده از میوه خشک کن نیز شاید برای شما مفید باشد.

دستگاه میوه خشک کن چیست؟

میوه خشک کن با طراحی ساده خود به یک ابراز کارآمد در آشپزخانه ها تبدیل شده است. البته برای کسانی که تنبل نیستند و وسایل آشپزخانه را فقط جهت دکور و پر کردن فضا های خالی کابینت خریداری نمی کنند و سلامتی خود را ارجع تر از هر چیزی می دانند. این دستگاه، میوه و سبزیجات را در کوتاه ترین زمان خشک می کند. بدون آن که به رنگ، عطر و طعم آن ها خدشه ای وارد شود.

میوه ها همانند زمانی که تَر بودند ارزش غذایی خود را حفظ کرده و خشک شدن سریع، آن ها را از میکروب های اطراف دور نگه می دارد. بنابراین واقعاً ارزشش را دارد که بخواهید روی سلامتی تان سرمایه گذاری کنید و این دستگاه را خریداری نمایید. چرا که با صرفه جویی که در وقت می کند شما در کوتاه ترین زمان، هزینه آن را فراموش می کنید.

 

طرز کار دستگاه میوه خشک کن

طرز کار دستگاه میوه خشک کن

انواع میوه خشک کن های موجود در بازار؟

در واقع میوه خشک کن در دو نوع تولید شده است. دسته اول خشک کن های جریان عمودی و دسته دوم خشک کن های جریان عمودی نام گرفته اند که ما در ادامه به توضیح مشخصات هر یک، مزیت و ویژگی آن ها به صورت جداگانه می پردازیم.

 

 

 مشاهده میوه خشک کن دلمونتی مدل DL190

 

دستگاه میوه خشک‌ کن جریان عمودی چه ویژگی هایی دارد؟

معمولاً در این نوع میوه خشک کن ها، منبع گرما در قسمت های زیرین و کف آن ها تعبیه شده است. میوه خشک کن های افقی غالباً از لحاظ ظاهری به شکل دایره بوده و ابعاد جمع و جوری دارند. شما می توانید آن ها را در هر جایی قرار دهید. ظرفیت بالایی در هر نوبت دارند چرا که چندین طبقه روی هم چیده شده در آن ها قرار گرفته اند. دَر آن ها از قسمت بالا باز می شود.

در نتیجه امکان این که سینی پایینی را زود تر بردارید، ندارید و شما مجبور هستید همیشه از بالا شروع به برداشتن سینی ها بکنید. در مقایسه با مدل دیگر از باب قیمت، مقرون به صرفه تر می باشند اما از آن جا که گرما را به طور یکنواخت انتقال نمی دهند در نتیجه در سطح کیفیت پایین تری رده بندی می شوند. لازم به ذکر است که برای خشک کردن میوه ها و سبزیجات هیچ مشکلی ندارند.

این عدم پخش یکنواخت حرارت زمانی خود را نشان می دهد که بخواهید به وسیله دستگاه، گوشت را خشک کنید که این امر در کشور ما به ندرت انجام می پذیرد. چرا که مجبور هستید چندین بار سینی ها را بالا پایین کنید.

 

طرز کار دستگاه میوه خشک کن

طرز کار دستگاه میوه خشک کن

 

دستگاه میوه خشک کن جریان افقی چه مشخصاتی دارد؟

فرایند گرما در این مدل همانند فر های فن دار طراحی شده است و در قسمت عقبی دستگاه قرار گرفته است. ظرفیت بالایی دارند و چندین کشو در آن ها قرار گرفته اند. با این تفاوت که بر عکس جریان های عمودی، در این قبیل از پهلو باز می شود. در نتیجه می توانید هر سینی که دوست دارید را زود تر در بیاورید. به سبب افقی بودن از جریان یکنواخت برخوردار بوده و تمامی قسمت های میوه، سبزیجات و انواع گوشت را به یک اندازه حرارت داده و خشک می کنند.

در 2 اندازه رومیزی و صنعتی تولید شده اند. یعنی شما می توانید با خرید یک نمونه صنعتی، یک کسب و کار خانگی برای خود دست و پا کنید و از لحاظ اقتصادی مستقل شوید. تنها عیبی که دارند قیمت نسبتاً بالا و اشغال کردن فضای زیادی است که در صورتی که با کمبود جا روبرو نباشید برایتان ایجاد دردسر نمی کند.

 

راهنمای خرید میوه خشک کن

راهنمای خرید میوه خشک کن

 

 

نکات قابل توجه قبل از خرید میوه خشک کن

  • استفاده راحت

کار با دستگاه میوه خشک کن از فرایند پیچیده ای برخوردار نیست اما بعضی مدل ها دارای آپشن هایی هستند که کار را از این هم، راحت تر می نمایند. به عنوان مثال مدل های دارای توزیع یکنواخت حرارت کاربرد راحت تری دارند چرا که زحمت درآوردن و بالا پایین کردن مداوم سینی ها را از روی دوش شما بر می دارند.

 

  • شستشوی راحت

این نکته شاید در ابتدا چندان مهم به نظر نرسد اما در بلند مدت زمینه شکایت شما را ایجاد می کند. چرا که بعضی مدل ها دارای قطعات زیادی هستند که هر بار باید تمیز شده و دوباره در جای خود قرار داده شوند. در نتیجه شما وقت زیادی را باید صرف این کار کنید که به نحوی ارزشش را ندارد.

 

 مشاهده میوه خشک کن دلمونتی مدل DL195

 

 

  • توجه به اندازه و گنجایش سینی ها و خود دستگاه

طبیعتاً ظرفیت زیاد دستگاه رابطه مستقیمی با اندازه بدنه آن دارد. بنابراین اول به مکانی که قرار است دستگاه را در آن مستقر نمایید، توجه کنید سپس اقدام به خرید میوه خشک کن نمایید. هر چه اندازه دستگاه کوچک تر باشد بدین معنی است که شما در هر نوبت، میوه های کمتری می توانید خشک کنید. اگر هر از گاهی هوس خشک کردن میوه به سرتان می زند بنابراین یک دستگاه کوچک که جای کمی را اشغال کند برایتان کفایت می کند و کار تان را راه می اندازد.

 

نکات قابل توجه قبل از خرید میوه خشک کن

نکات قابل توجه قبل از خرید میوه خشک کن

 

  • میزان صدا تولیدی توسط دستگاه

خوب است بدانید که میزان صدا را روی بسته بندی درج نمی کنند در نتیجه عده ای دچار اشتباه می شوند که این دستگاه ها هیچ گونه صدایی ندارند. در حالی که این طور نیست. چرا که اکثر میوه خشک کن ها دارای فن هستند و در نتیجه طبیعی است که به هنگام روشن بودن از خود صدا تولید کنند. میزان صدا نیز به نوع، مدل و اندازه دستگاه بستگی دارد. طبق تحقیقات میوه خشک کن های جریان افقی دارای صدای کمتری می باشند.

 مشاهده میوه خشک کن عرشیا مدل FD130-1340

 

 شاید مقاله برند لوازم خانگی دلمونتی (Delmonti) نیز برای شما مفید باشد.

نتیجه گیری

ما در این راهنمای خرید میوه خشک کن برای شما در مورد اینکه میوه خشک کن چیست؟ توضیح دادیم همچنین ویژگی های دستگاه میوه خشک کن را با هم بررسی کردیم از اینکه تا آخر مقاله با ما بودید سپاسگزاریم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *