بلاگ, مقالات لوازم خانگی

راه های افزایش طول عمر لوازم خانگی برقی

افزایش عمر لوازم خانگی برقی

امروزه که دنیا بیشتر به سمت استفاده از تکنولوژی برای راحتی زندگی پیش رفته است به یقین می توان گفت که لوازم برقی و ربات های هوشمند به پای ثابت تمامی خانه ها تبدیل شده اند. همه دوست دارند پس از خرید لوازم خانگی برای مدت نه چندان کمی با آرامش خاطر از وسیله مورد نظر استفاده کنند. درست است که خواسته تان به جا و معقولانه است اما از قدیم الایام گفتن هر چه کنی به خود کنی. یعنی هر چه بیشتر از لوازمتان نگهداری کنید بیشتر و بهتر به شما خدمت می کنند و به جیب خودتان رحم کرده اید.

با ما در ناومال همراه باشید تا شما را با راهکار های افزایش طول عمر لوازم خانگی و افزایش عمر لوازم خانگی برقی آشنا کنیم. و با هم ببینیم استفاده درست از لوازم خانگی یعنی چه؟

افزایش عمر لوازم خانگی برقی

گاهی اوقات یک راهکار ساده می تواند سبب شود که یک وسیله برقی برای سال ها بدون هیچ گونه عیب یا نقصی کار کند. در باب لوازم خانگی و وسیله های برقی یک سری نکات ریز و کاربردی وجود دارند که دانستنشان خالی از لطف نیستند.  چرا که باعث می شوند از وسایلی که شاید برای خرید تک تکشان خون دل خورده اید به نحو احسنت استفاده کنید بدون آن که به دستگاه فشاری وارد شود و زود به زود نیازمند تعمیر باشد. از طرف دیگر در وقت و هزینه خود صرفه جویی می کنید. 

 

افزایش عمر لوازم خانگی برقی

راه های افزایش طول عمر لوازم خانگی برقی

 

آیا لوازم خانگی باید تا آخر عمر بدون مشکل کار کنند؟

عده ای عقیده دارند که چون پول زیادی را برای خرید دستگاهی خرج کرده اند در نتیجه محصول مورد نظر باید تا آخر عمر برایشان همانند روز های اول کار کند و در صورت بروز مشکل و نیاز به تعمیر، احساس می کنند که وسیله بی کیفیتی خریده اند و به اصطلاح سرشان کلاه به این گشادی رفته است. اما واقعاً این طور نیست.

شما به عنوان یک انسان که سرور تمام موجودات هستید گاهی اوقات به دکتر مراجعه می کنید. آیا با پیوند کلیه تان به شما برچسب تقلبی بودن می زنند. اگر در لیست کسانی بودید که انتظار دارند لوازم‌ خانگی برقی تا آخر عمر بدون مشکل کار کنند، حالا می دانید که این طور نیست. اما با استفاده اصولی و درست از آن ها می توان 50 درصد بیشتر از دستگاه بدون عیب یا نقص کار کشید.

 

 

 جهت مشاهده یخچال های موجود کلیک کنید

 

 

افزایش عمر لوازم خانگی برقی

راه های افزایش طول عمر لوازم خانگی برقی

 

 

قدم اول بعد از خرید لوازم خانگی برقی

بعد از خرید لوازم برقی اولین کاری که باید بکنید خواندن دفترچه راهنمای آن ها باید باشد. این کار ساده را پشت گوش نیاندازید. در دفترچه راهنما طرز استفاده درست بیان شده است. همچنین تمامی قسمت های دستگاه مو به مو توضیح داده شده و شما با تمام ویژگی آن ها آشنا خواهید شد.

 شاید مطالعه مقاله راهنمای خرید لوازم خانگی برقی نیز برای شما مفید باشد.

 

به فکر تهیه محافظ برق باشید

نوسانات برق که خود را به شکل افزایش و کاهش ولتاژ نشان می دهد، برای لوازمی که با برق کار می کنند بسیار خطرناک است. حتی می تواند آن ها را از کار بیاندازد. این مشکل با خرید یک محافظ برق حل می شود. البته محافظ برق را با سه یا چند راهی اشتباه نگیرید. چند راهی برق به وسیله ای گفته می شود که به کابل برق متصل بوده و می تواند یک خروجی را به چندین خروجی تقسیم نماید.

در حالی که محافظ برق دستگاهی است که همانند چند راهی در مسیر ورودی برق قرا می گیرد و ممکن است همان کار چند رابطی را نیز انجام دهد منتها دارای کاربرد مهم تری نیز می باشد.

محافظ برف در صورتی که به دلایلی نظیر اشکال برق رساني در اداره برق يا نيروگاه يا خطوط انتقال، رعد و برق و حوادث طبيعي، سرقت کابل ‌هاي برق شهري، مصرف برق بيش از حد مصرف کننده و… مقدار ولتاژ خارج از محدوه استاندارد تعریف شده باشد مسیر وردی برق را قطع کرده و با متعادل شدن شرایط، مجدداً مسير ورود جريان را به تجهيزات الکتريکي وصل می کند.

 

 

افزایش عمر لوازم خانگی برقی

افزایش عمر لوازم خانگی برقی

 

این کار محافظ برق مانع آسيب به دستگاه هایی می شود که از منبع برق تغذیه می کنند. بنابراین می توانید با صرف هزینه کم جهت خرید محافظ، خود و دستگاه ‌های پرکاربرد و گران قیمتی همچون تلویزیون، یخچال ‌فریزر و ماشین لباس‌ شویی و … را از شر این قبیل مشکلات در امان نگه دارید. البته به صورت دوره ای نیز برق کاری و سیم کشی محل زندگی خود را چک کنید تا از عدم اتصال و وجود هر گونه مشکل که عواقب جبران ناپذیری به دنبال دارند، مطمئن شوید.

 

 مشاهده انواع مدل لباسشویی ایرانی و خارجی

 

سیم ارت چیست و چه رابطه ای با بالا رفتن عمر لوازم خانگی دارد؟

سیم اِرت یا اِرث (earth) به معنای سیم اتصال به زمین است و مانع از برق گرفتگی می‌شود. نحوه کار این سیم به گونه ای است که در مدارات الکتریکی وسایل برقی، احتمال به وجود آمدن نشتی وجود دارد. این نشتی در صورتی که به اجسامی که رسانای الکتریسیته هستند منتقل شود باعت می شود بدنه خارجی آن ها نیز رسانا شود و با دست زدن به آن ها، جریان برق به بدن وارد شود.

سیم اِرت در این جا کاربرد دارد زیرا از طریق این سیم، بار اضافی که قبلاً به دستگاه منتقل می شد به زمین منتقل شده و با این کار، خطرات برق گرفتگی ناشی از نشتی ‌های الکتریکی از بین رفته و ایمنی محیط زندگی و کار تأمین می شود.

دقت کنید که به هیچ وجه نباید بدنه وسایل خانگی را به‌ لوله ‌های آهنی گاز، آب یا اسکلت ساختمان بچسپانید. زیرا این کار زمینه برق گرفتگی را فراهم می نماید. با اتصال سیم‌ های فاز به سیم اِرت، فیوز مربوط به آن، جریان برق را قطع کرده و لوازم خانگی دیگر درگیر گرفتن بار اضافی نمی شوند و سلامتشان تضمین می شود.

 

 

سیم ارت چیست و چه رابطه ای با بالا رفتن عمر لوازم خانگی دارد؟

سیم ارت چیست و چه رابطه ای با بالا رفتن عمر لوازم خانگی دارد؟

به لوازم خانگی فرصتی برای خنک شدن موتورشان بدهید

بدنه و موتور هر وسیله برقی بعد از ساعت ها کار مداوم، داغ شده و نیاز به استراحت دارد. در صورتی که شما به این نکته توجه نکنید و بیش از ظرفیت تعیین شده از دستگاه کار بکشید زمینه پیدا کردن مشکلات فنی ریز و درشت را فراهم می نمایید. بنابراین بهتر است به ساعات استفاده از وسایلی نظیر جارو برقی و ماشین لباس ‌شویی و ماشین ظرف شویی دقت کنید و هیچ گاه 3 الی 4 ساعت پشت سر هم از آن ها استفاده نکنید.

استفاده اصولی این است که بعد از 3 ساعت کار مداوم، حداقل یک ربع دستگاه را خاموش کرده و بعد از خنک و هم دما شدن دستگاه با محیط، کار خود را از سر بگیرید. وسایل برقی همانند یخچال و فریزر که امکان خاموش شدن آن ها وجود ندارد بهتر است در محیط باز قرار نگیرند. زیرا تغییرات گرما یا سرما می‌ توانند بازدهی دستگاه را کاهش دهند.

 

راهکار های افزایش طول عمر لوازم خانگی

به لوازم خانگی فرصتی برای خنک شدن موتورشان بدهید

 

لازم به ذکر است که محفظه فریزر را به طور کامل پر نکنید تا هوا همیشه بین مواد جریان داشته باشد. درصورت برفک زدن، محفظه ‌اش را مرتب پاک سازی کنید و علت برفک زدن را بیابید. همچنین دقت کنید که بدنه لوازم برقی نباید به دیوار بچسپد. حداقل 2 الی 3 سانتی متر فضای اضافی برای جریان هوا و خنک شدن وسایل برقی در هنگام نصب آن ها مد نظر قرار دهید.

 

 مشاهده انواع مدل ماشین ظرفشویی ایرانی و خارجی

 

استفاده درست از لوازم خانگی یعنی چه؟

لوازم‌ برقی باید مداوم تمیز شوند چرا که گرد و غبار و کثیفی باعث اختلال در روند کار آن ها می شود. در مورد لوازمی مانند ماشین لباس ‌شویی، ماشین ظرفشویی و جارو برقی که برای آن ها فیلتر تعبیه شده است، باید به فاصله 12 روز یک بار آن ها را تمیز کرده و در صورت لزوم تعویض نمود. در مورد وسایل سرما زا و خنک کننده مانند یخچال و فریزر نیز نگذارید دَر آن ها زیاد باز بماند. چرا که باعث هدر رفتن گاز و انرژی کمپرسور آن ها می شود.

 

 

استفاده درست از لوازم خانگی یعنی چه؟

استفاده درست از لوازم خانگی یعنی چه؟

 

شاید مطالعه مقالات زیر نیز برای شما مفید باشد.

عمر مفید لوازم خانگی چقدر است؟

برترین برند های لوازم خانگی خارجی

معرفی بهترین برند های لوازم خانگی ایرانی

کلام آخر 

ما در این مقاله سعی کردیم به شما راهکار های افزایش طول عمر لوازم خانگی را توضیح داده و  برای افزایش عمر لوازم خانگی برقی راهکارهایی را به شما معرفی کنیم. همچنین با هم با سوال استفاده درست از لوازم خانگی یعنی چه؟ راهکارهایی را برای استفاده درست از لوازم برقی پیدا کنیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *