بلاگ, راهنمای خرید, مقالات محصولات آشپزخانه

راهنمای خرید بهترین رنده برقی آشپزخانه

راهنمای خرید بهترین رنده برقی آشپزخانه

هنگام خرید وسایل و ضروریات زندگی و کلاً هر چیزی، تمام جوانب را به بهترین نحوه ممکن سنجیده و سپس وسیله مذکور را خریداری نمایید. سایت ناومال همراه همیشگی شما مقاله ای را تهیه و ارائه نموده که حاوی نکاتی ارزشمندی است که قبل از خرید رنده برقی آشپزخانه حتماً باید سری به آن زده و نکات ظریف اما کاربردی آن را در انتخاب خود دخیل نمایید. 

حس رضایت از خرید حسی است که بدون شک هر کسی در پی آن و خواهان آن می باشد. تجربه بازگشت از بازار و یک خرید بی نقص حس فوق العاده زیبایی است که هر کس آرزویش را دارد. برای داشتن چنین حس خوشایندی، داشتن پیش زمینه امری مهم و حیاتی است. ما در این راهنمای خرید بهترین رنده برقی آشپزخانه شما را با نکاتی قبل از خرید رنده برقی آشپزخانه آشنا می کنیم لطفا تا آخر مقاله همراه ما باشید.

 

راهنمای خرید بهترین رنده برقی آشپزخانه

راهنمای خرید رنده برقی آشپزخانه

 

 

به خصوص اگر وسیله مورد نظرتان یکی از وسایل آشپزخانه باشد. معمولاً مغازه داران و فروشندگان وسایل برقی انتظار دارند که مشتریانشان قبل از خرید انتخاب خود را سبک سنگین کرده و از نتیجه انتخاب خود مطمئن شوند چرا که شعار اکثریت فروشندگان مبنی بر این است که جنس فروخته شده، تعویض یا پس گرفته نخواهد شد.

این طبیعی است که چنین ادعایی داشته باشند چرا که وسایل برقی نه تنها از حساسیت ویژه ای برخوردارند و امکان ایجاد نقص فنی حتی با یک ضربه نه چندان محکم در آن ها وجود دارد بلکه شما هم به عنوان یک ارباب رجوع تمایل نخواهید داشت وسیله ای که شخص ثالثی آن را قبلاً امتحان نموده و مجدداً به هر دلیلی پس آورده است، هزینه گزافی بابت آن پرداخت نمایید.

مشاهده بهترین غذاساز

 

پیشنهاد می کنم مقاله طرز کار رنده برقی را نیز مطالعه نمایید.

 

رنده برقی آشپزخانه چگونه وسیله است؟

همان گونه که از نامش معلوم است این محصول جهت رنده کردن سیب زمینی، سبزیجات و انواع میوه ها به کار برده می شود. درست است که روش های دیگری نیز برای رنده کردن مواد غذایی نظیر استفاده از کارد و یا رنده دستی، وجود دارند اما روش های فوق جدا از کند و وقت گیر بودن، ریسک زخمی شدن انگشتتان را نیز به همراه دارند.

وای به حال وقتی که آدم عجولی باشید یا وقت کمی برای طبخ غذا داشته باشید طبیعی است در این شرایط استرس مازاد نه تنها قدرت انتخابتان را تحت تاثیر قرار داده و از کیفیت آن بکاهد بلکه چه بسی ممکن است صدمات جبران ناپذیری را نیز برایتان به همراه بیاورد.

وسیله جایگزین برای این گونه مواقع، رنده برقی آشپزخانه بوده که با استفاده از انرژی الکتریکی در یک چشم به هم زدن انواع سبزیجات، سیب زمینی، پنیر و انواع میوه ها را در اندازه دلخواه تان رنده کرده و در اختیار شما قرار خواهد کرد. به کار بردن این وسیله برای کسانی که از درد مفاصل و آرنج نیز رنج می برند گزینه مناسبی خواهد بود چرا که در زمانی کوتاه بدون احتیاج به نیروی دست، کار رنده کردن و خلال و خرد کردن مواد غذایی به شکلی که دلخواه شان است را انجام می دهند.

 

 

راهنمای خرید بهترین رنده برقی آشپزخانه

راهنمای خرید بهترین رنده برقی آشپزخانه

 

نکاتی که باید قبل از خرید رنده برقی آشپزخانه به آنها توجه شود

خرید رنده برقی نیز همانند دیگر لوازم برقی که مستلزم رعایت و توجه به یک سری نکته ها و دانستنی هایی قبل از خرید می باشد. بنابراین افراد باید با توجه به نیاز و امکانات مالی خودشان درصدد تهیه وسیله مناسب بر بیایند. فراموش نکنید که رنده های برقی نیز در مدل ها و برند های متفاوتی توسط شرکت های مختلف وارد بازار می شوند که هر یک از آنها قابلیت های جالبی دارند که شما با توجه این نکات، می توانید انتخاب راحت تری داشته باشید.

 

 مشاهده و خرید خرد کن 

 

برای مثال اگر شما فقط دنبال رنده کردن باشید باید تک کاره این مدل را انتخاب نمایید که برای شما به صرفه تر خواهد بود ولی برای افرادی که به غیر از رنده کردن، خواهان کارایی دیگری نظیر خلال کردن و تهیه چیپس های خانگی یا تهیه چیپس میوه خشک هستند باید نوع چند کاره آن را انتخاب کنند چرا که با داشتن تیغه های مخصوص برای چیپس قادر هستند هر میوه ای را به شکل و اندازه یکسان در آورده و شما با خشک کردن آن ها لحظات فراموش نشدنی را با خانواده یا دوستان خود سپری کنید.

طراحی خاص رنده چند کاره توجه افراد خوش ذوق در زمینه غذا های متنوع را جلب کرده و طرفدارانی برای خود دست و پا کرده است. در پاراگراف های بعدی همه نکات قبل از خرید این وسیله را برایتان به ترتیب شرح خواهیم داد.

مشاهده بهترین غذاساز

 

لطفا مقاله راهنمای خرید جهیزیه ارزان عروس را نیز مطالعه نمایید.

قدرت موتور

توجه به قدرت موتور رنده برقی آشپزخانه امری مهم به شما می رود چرا که این دستگاه قرار است انواع میوه ها و سبزیجات را رنده و یا برش دهد و اگر از موتور با قدرت بالای برخوردار نباشد سرعت آن کم و احتمال له شدن و خراب شدن میوه ها را به دنبال دارد. چون با انواع مختلف میوه ها که گاهی سفت و محکم و گاهی شل و نرم هستند، سرو کار دارد.

راهنمای خرید بهترین رنده برقی آشپزخانه

راهنمای خرید رنده برقی آشپزخانه

 

توجه به جنس بدنه و تیغه ها رنده برقی آشپزخانه

قبل از خرید رنده برقی باید به جنس تیغه ها و بدنه توجه کنید، چرا که به طور معمول تیغه های این دستگاه در تماس مستقیم با آب سبزیجات و میوه ها هستند و اگر تیغه های آن از جنس و کیفیت مناسبی برخوردار نباشند امکان زنگ زدگی و فرسودگی سریع را دارند. استیل ضد زنگ گزینه مناسبی است برای تیغه ها. استیل ضد زنگ در تماس با آب سبزیجات و پیاز به راحتی زنگ نمی زند و خاصیت تیزی و برندگی آن ها به راحتی از بین نمی رود.

به طور کلی تماس فلزات با رطوبت و آب معمولاً سبب خوردگی آن ها می شود و همچنین فلزات بعد مدتی که ممکن است به دلیل خوردگی باعث تغییر طعم مواد غذایی شوند اما با انتخاب رنده ای از جنس استیل ضد زنگ دیگر با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم نخواهید کرد و مواد غذایی بدون خطر و بدون ایجاد واکنش شیمیایی در غذا سر سفره خواهید برد.

مشاهده بهترین غذاساز

جنس بدنه رنده ها متفاوت است بعضی از آنها فلزی و بعضی پلاستیکی هستند. درست است که در ظاهر بدنه فلزی شیک تر و از نظر دکور آشپزخانه زیباتر جلوه می کند. انتخاب این مورد کاملاً آزادانه و به سلیقه خودتان باز می گردد اما فراموش نکنید که بدنه پلاستیکی هم می تواند از نظر شکل ظاهری دست کمی از نوع فلزی آن نداشته باشد و هم اینکه شست و شو و تمیز کاری آن آسان تر خواهد بود.

 

 

نکاتی که باید قبل از خرید رنده برقی آشپزخانه بدانید

نکاتی که باید قبل از خرید رنده برقی آشپزخانه بدانید

 

توجه به ظرفیت رنده برقی آشپزخانه

قبل از خرید رنده برقی آشپزخانه توجه داشته باشید که قرار است این وسیله چه نقشی را در آشپزخانه شما ایفا کند و در یک کلام هدف یا منظورتان از خرید این وسیله چیست؟ برای این منظور شما باید قبل از هر چیزی به ظرفیت آن توجه داشته باشید اگر موادی که می خواهید با آن رنده کنید حجمش کم باشد پس رفتن به سراغ رنده های با ظرفیت زیاد امری جالب به نظر نمی رسد.

برای وقت هایی که قرار است مواد کمی را رنده و خرد کنید اگر رنده برقی موجود در آشپزخانه شما حجمش بیشتر از مواد تان باشد بدون شک حال و حوصله کار با آن را نخواهید داشت. پس بهتر و به نفع شما است که متناسب با نیازتان در راه تهیه و خرید رنده مورد نظرتان قدم بگذارید.

پیشنهاد میکنم مقاله راهنمای خرید دستگاه مایکروویو را نیز مطالعه نمایید.

توجه به شکل و اندازه سوراخ تیغه ها در رنده برقی

با توجه به این که رنده برقی جهت رنده و برش مواد غذایی متنوع کاربرد دارد پس قبل از خرید توجه به شکل و اندازه سوراخ های موجود در تیغه های آن مهم و غیر قابل چشم پوشی است. برای آماده سازی غذا ها، سالاد های مختلف به وسیله ای با دارا بودن تیغه های زیاد با سوراخ های متنوع نیاز دارید.

مشاهده بهترین غذاساز

علاوه بر موارد شرح داده شده باید به ورودی مواد در دهانه رنده برقی هم فراموش نشود چرا که مواد از طریق دهانه به دستگاه وارد می شوند پس دقت در اینکه آیا دستگاه که انتخاب می کنید توانایی پذیرای مواد در اندازه های مختلف را دارد یا باید مواد را به اندازه مناسب ورودی دستگاه برسانید، نیز حائز اهمیت است.

 

 

راهنمای خرید بهترین رنده برقی آشپزخانه

راهنمای خرید بهترین رنده برقی آشپزخانه

 

توجه به شست و شوی آسان دستگاه

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که هدفتان از خرید وسایل جدید چیست؟ بدون شک برای راحتی و آسایش خود هزینه می کنید حال اگر وسیله ای که خریده اید جدا از رفاه و راحتی کار با آن دشوار باشد، شما دیگر دوست نخواهید داشت کارتان را به وسیله جدید بسپارید. یکی از دیگر مواردی که قبل از خرید رنده برقی باید به آن توجه شود شست و شوی وسیله مورد نظر است.

بسیاری از رنده های برقی راحت جدا شده و قطعات قابل شست و شو آن ها را می توان درون ماشین ظرفشویی قرار داد ولی بعضی دیگر چنین قابلیتی ندارند و فقط باید با دست شسته شوند. بهتر است قبل از خرید رنده برقی آشپزخانه به سهولت جداسازی قطعات نیز توجه شود. هر چه قطعه ها راحت تر قابلیت جداسازی و روی هم سوار شدن را داشته باشند کار با آن نیز به مراتب آسانتر خواهد بود.

توجه به سرعت رنده برقی

یکی دیگر از خصوصیات بارزی که توجه به آن خالی از لطف نیست سرعت وسیله خریداری شده است. بسیاری از دنده های برقی قابلیت تنظیم سرعت را دارند پس قبل از خرید این محصول باید دقت داشته باشید که دستگاه مورد نظر قابلیت تنظیم سرعت در محدوده های مختلف را دارد و یا اینکه فقط با یک سرعت مشخص کار شما را پیش می برد.

 

راهنمای خرید بهترین رنده برقی آشپزخانه

راهنمای خرید بهترین رنده برقی آشپزخانه

ضمانت نامه

همراه داشتن ضمانت نامه برای وسایل مساوی است با اطمینان بیشتر مشتری و یا خریدار. معمولاً شرکت هایی که برای محصولات و اجناسشان ضمانت نامه در نظر میگیرند یعنی بعد از خرید هم جوابگوی مشکل وسیله خود هستند و خریدار را تنها نمیگذارند. پس بهتر و به نفع تر است قبل از خرید رنده برقی و یا هر وسیله دیگری به ضمانت نامه و خدمات پس از فروشی که توسط شرکت سازنده تعبیه می شود، توجه کنید.

مشاهده بهترین غذاساز

 

برای مطالعه بیشتر مقاله آشنایی با غذاساز و کاربرد های آن را مطالعه نمایید.

کلام آخر …

ما در این راهنمای خرید بهترین رنده برقی آشپزخانه شما را با نکاتی قبل از خرید رنده برقی آشپزخانه آشنا کردیم. امیدوارم از خواندن مقاله لذت برده باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *