بلاگ

نکات قبل از خرید کتری برقی

نکات قبل از خرید کتری های برقی

قبل از خرید هر وسیله برقی بهتر است ابتدا به یک سری نکات توجه کرده تا بتوانید یک خرید بهتر و آسانتر را تجربه کنید. در زیر لیستی از نکات مهم قبل از خرید کتری های برقی را مشاهده می کنید.

هنگام خرید کتری های برقی به ویژگی های آنها توجه کرده و حتما پیش از خرید چند مدل خاص را با هم مقایسه کرده تا بسته به نیاز و نحوه استفاده خود خریدی رضایت بخش داشته باشید. از جمله مواردی که پیش از خرید  کتری های برقی می توان به آن توجه کرد به موارد زیر می توان اشاره کرد.

 

نکات قبل از خرید کتری برقی

نکات قبل از خرید کتری برقی

جنس

جنس کتری برقی بسته به نیاز و سلیقه شما می تواند شیشه ای، فلزی، استیل، پلاستیکی و یا سرامیکی باشد استفاده از هر کدام از این ها بر دیگری ترجیح داده نمی شود فقط سعی کنید اگر کتری را برای بیرون و محل کار خود می خواهید کمتر از مدل شیشه ای استفاده کنید.

چون احتمال شکستن آن وجود دارد و در همچین مواقعی جنس پلاستیکی و فلزی آن به شیشه ای ارجعیت دارد. برای داخل منزل نیز استقاده از جنس شیشه ای آن بیشتر توصیه می شود.

  • گنجایش

یکی دیگر از مواردی که باید بدان توجه کرد و هنگام انتخاب کتری آن را مد نظر قرار داد گنجایش آن است.

سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که گنجایش خوبی داشته باشد و زیاد کوچک نباشد مخصوصا وقتی می خواهید برای تعداد زیادی از افراد چایی درست کنید بسیار به کار شما سرعت می بخشد و شما مجبور نیستید چایی را در چند نوبت دم کنید.

  • خاموش شدن اتوماتیک

سعی کنید هنگام خرید دستگاه حتما به این مورد هم دقت کرده و برای انتخاب کتری مد نظر قرار دهید تا هر دفعه مجبور به خاموش کردن دستی دستگاه نشویید.

 

 

نکات قبل از خرید کتری برقی

نکات قبل از خرید کتری برقی

سرعت جوشیدن آب

اگر سریع جوش آمدن آب تنها دلیل استفاده شما از این دستگاه است باید هنگام خریدن آن سراغ دستگاه هایی بروید که آب را در سریع ترین زمان ممکن به جوش می آورند.

  • راحتی در استفاده

این که هنگام کار با کتری برقی چقدر احساس راحتی می کنید می تواند در انتخاب آن مهم باشد مثلا اینکه دکمه های آن کجا قرار گرفته اند؟ دسته آن برای حمل و نقل راحت است؟ سیم دستگاه در کدام قسمت آن قرار گرفته است؟ و …

  • عایق حرارت

آیا تا به حال هنگام درست کردن چایی با کتری روی اجاق گاز دستتان سوخته؟ اگر برایتان این اتفاق افتاده باشد حتما می دانید که چقدر مهم است که دسته کتری عایق گرما باشد و گرما را انتقال ندهد.

  • کم صدا بودن

هر چند که صدای ایجاد شده به وسیله کتری های برقی هنگام جوش آوردن آب بسیار زیاد نیست ولی باز ممکن است بسته به مارک و مدل مورد نظر صدای های ایجاد شده متفاوت باشد شما همیشه مدلی را انتخاب کنید که صدای کمی داشته باشد و موقع به جوش آوردن آب صدایش به هیچ وجه آزار دهده نباشد.

  • داشتن گارانتی و ضمانت نامه

برندهایی که محصولات خود را با گارانتی ارائه می دهند یعنی این که به محصولات خود اعتماد و اطمینان کامل دارند سعی کنید هنگام خرید محصول مورد نظر خود در مورد گرانتی دار بودن آن از فروشنده سوال کنید.

  • وزن

اگر کتری برقی را بیشتر برای مصارف بیرون از خانه مثل محل کار و مسافرت و غیره می خواهید شاید وزن آن نیز برایتان مهم باشد. کتری سبک وزن برای همچین مواقعی بهتر بوده و جا به جایی و حمل راحت تری دارند.

 

نکات قبل از خرید کتری برقی

نکات قبل از خرید کتری برقی

فرق کتری برقی و چای ساز

اگر عاشق قهوه و چایی هستید و روزانه به دفعات زیاد از این نوشیدنی ها استفاده می کنید باید بگویم که عاشق کتری های برقی و چای سازها و یا هر وسیله کمکی دیگر که در مدت زمان کمی این نوشیدنی ها را برای شما آماده می کند می شوید.

  • کتری های برقی جزو وسایل برقی آشپزخانه هستند که در مدت زمان بسیار کوتاهی آب جوش را برای شما آماده کرده.

اما چای سازها علاوه بر جوشیدن آب، دمای آب را در دمای مشخصی نگه داشته و دارای یک قوری هستند که شما می توانید چای را در آن دم کرده و نوش جان کنید.

  • قیمت چای سازها بیشتر از کتری های برقی است و شاید بتوان گفت تقریبا دو برابر قیمت دارند. اگر احساس میکنید خرید چای ساز برای شما با صرفه نیست و نیاز شما با کتری برقی حل می شود پیشنهاد می کنیم که همان کتری برقی را تهیه کرده و برای خود هزینه های اضافی نتراشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.