بلاگ, مقالات لوازم خانگی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

قبل از خرید ماشین لباسشویی بهتر است با انواع مدل ماشین لباسشویی موجود در بازار و کارایی آنها آشنا شده و سپس اقدام به خرید کنید. خرید بدون تحقیقات لازم، ممکن است بعد از مدتی شما را از خریدتان پشیمان کند و بعد از هدر دادن وقت و انرژی و پولتان تازه متوجه این بشویید  که محصولی که خریداری کرده اید اصلا مناسب شما نیست پس به شما توصیه می کنیم قبل از هر گونه اقدامی برای خرید، مقاله لینک شده بالا و مقاله زیر را به دقت مطالعه کرده و سپس به خریدی مطمئن و رضایت بخش فکر کنید.

باید به این سوال پاسخ دهید که انتظار شما از ماشین لباسشویی چیست؟ و با توجه به نیاز و انتظاری که از آن دارید اقدام به خرید کنید. ما در این راهنمای خرید ماشین لباسشویی به شما کمک میکنیم تا بتوانیم به شما برای انتخاب ماشین لباسشویی خوب مورد نظر خود را خریداری نمایید.

 

 

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

قبل از خرید و انتخاب خرید ماشین لباسشویی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 •  ظرفیت دستگاه ماشین لباسشویی

باید یک ماشین لباسشویی متناسب با جمعیت خانواده خود انتخاب کرد و خرید ماشین لباسشویی های بزرگ برای خانواده های کوچک و کم جمعیت هدر دادن پول و بی رویه مصرف شدن انرژی است.

شاید از خود بپرسید که با توجه به جمعیت اعضای خانواده، ماشین لباسشویی با چه ظرفیتی برای افراد مناسب است؟ ما جواب آن را به شما خواهیم گفت:

 • برای خانواده های دو نفره خرید ماشین لباسشویی 5 و 6 کیلویی بسیار مناسب است.
 • برای خانواده های 3 الی 5 نفره ماشین لباسشویی 7 تا 9 کیلویی مناسب بوده.
 • برای خانواده های با جمعیت بیشتر و 5 نفر به بالا ماشین لباسشویی 5/9 کیلو به بالا مناسب خواهد بود.

 

 

 مشاهده ماشین های لباسشویی اسنوا

 

 

 

تعداد اعضای خانواده ظرفیت  گنجایش نمونه البسه
 یک یا دو نفر   ۶ کیلوگرم  

  دو پیراهن

دو شلوار جینن

یک ملحفه

دو حوله‌ی کوچک 

دو روبالشی

 سه نفر  ۷ کیلوگرم

سه پیراهن

سه شلوار جین

یک ملحفه

دو حوله‌ی کوچک

دو روبالشی

 چهار نفر  ۸ کیلوگرم

چهار پیراهنن

سه شلوار جین

یک ملحفه

سه حوله‌ی کوچک 

سه روبالشی

 پنج نفر و بیشتر  بالای ۱۰ کیلوگرم  

سه پیراهن

سه شلوار جین

دو ملحفه

شش حوله‌ی کوچک 

شش روبالشی

 

 

البته به یاد داشته باشید که ظرفیت لباسشویی ها همواره بر اساس ظرفیت اسمی آنها تعیین می شود و ظرفیت واقعی آنها کمی کمتر از ظرفیت اسمی بوده پس حواستان باشد برای افزایش طول عمر دستگاه و محافظت از آن هرگز لباسشویتان را از لباس اشباع نکنید و همواره سعی کنید فضای خالی نسبتا زیادی در آن باقی بگذارید.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

 • اختصاص دادن فضای 27 اینچی

برای نصب و قرارگیری ماشین لباسشویی در آشپزخانه توجه داشته باشی که فضای کافی را به دستگاه خود اختصاص داده و برای فضای پشت آن نیز حداقل 6 اینچ فضا اختصاص دهید.

اگر در آپارتمان های کوچک زندگی می کنید که فضای آشپزخانه آن به اندازه کافی جا برای لباسشویی و سایر وسایل برقی آشپزخانه ندارد بهتر است که از ماشین های لباسشویی جمع و جور تر استفاده کنید ماشین های لباسشویی درب از جلو به نسبت ماشین های لباسشویی درب از بالا جمع و جور تر بوده و فضای کمتری را در آشپزخانه می توان به آنها اختصاص داد.

 

 

 مشاهده ماشین های لباسشویی پاکشوما

 

 

 • اصلی یا تقلبی بودن

بعضی افراد شاید به این دلیل که بودجه کافی برای خرید ماشین لباسشویی ندارند بدون اینکه خود متوجه باشند اقدام به خرید ماشین لباسشویی ارزان اما فیک کنند. همواره افراد متقلب بسیاری در بازار یافت می شوند که قصد گول زدن خریداران را داشته و برندها و لوگوهایی مورد قبول مردم را بر روی لباسشویی ها و سایر لوازم خانگی حک کرده و بر روی دستگاه می چسبانند به طوری که محصول تقلبی از محصول اصلی مو نمی زند یا حداقل از چشم خریداران اینگونه به نظر می رسد و اینگونه از خریداران ناآگاه و مشتری های خود سوءاستفاده می کنند.

هیچکدام از این برچسب ها و حتی نام برند و لوگوی حک شده بر روی آن نشانگر اصل بودن ماشین لباسشویی نیستند. شاید به عنوان یک خریدار کم تجربه این تشخیصی برای شما سخت باشد.

به همین خاطر همیشه به شما پیشنهاد می کنیم که محصولات مورد نیاز خود را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید و گول ارزان بودن جنس را نخورید. نباید ارزان بودن را فدای کیفیت کرد شما با هزینه کردن مقدار پول بیشتر باید اقدام به خرید وسیله ای کنید که سال های سال برای شما کار کرده و بازدهی داشته باشد.

یک روش ساده برای تشخیص ماشین لباسشویی فیک از اصل

ساده ترین راه برای تشخیص و پی بردن به لباسشویی اصل از فیک حتی برای خریداران کم تجربه این است که ابتدا یک سرچ ساده در گوگل انجام دهید و به جستجوی لباسشویی مورد نظر خود بپردازید.

برای این منظور شماره مدلی که بر روی دستگاه حک شده است را پیدا کنید و به صورت انگلیسی در داخل سایت گوگل شماره مدل لباسشویی را جستجو کنید. در صورتی که برند لباسشویی اصل باشد، سایت معتبر آن شرکت اولین نتیجه جستجو بوده که با وارد شدن به آن می توانید لباسشویی را ببینید که با همان شماره مدل معرفی شده است.

 

 

یک روش ساده برای تشخیص ماشین لباسشویی فیک از اصل

انتظار شما از ماشین لباسشویی چیست؟

 

 

بعد از پیدا کردن همان مدل ماشین لباسشویی در سایت مربوط، به دقت به مقایسه ماشین لباسشویی مورد نظر با ماشین لباسشویی موجود در سایت بپردازید و تمام جزئیات آن از جمله درب ماشین لباسشویی، دکمه ها و صفحه نمایشگر لباسشویی، ولوم برنامه ها، کشو یا محفظه جاپودری و دریچه تخلیه در پایین دستگاه را به دقت مورد بررسی قرار دهید و دقت کنید که آیا تصاویر ماشین لباسشویی در سایت اصلی آن با ماشین لباسشویی که شما قصد خرید آن را دارید یکی است یا نه

اگر تفاوت هایی در هر یک از این قسمت ها مشاهده کردید به  احتمال زیاد ماشین لباسشویی که شما قصد خرید آن را داشته اید تقلبی است. در اینصورت به هیچ وجه به حرف های فروشنده مبنی بر اصل بودن کالا اعتماد نکرده و گول فروشندگان متقلب و سودجو را نخوردید.

 

 مشاهده ماشین های لباسشویی بست

 

 • توجه به نحوه باز شدن درب

دقت لازم را داشته باشید که نحوه باز شدن درب ماشین لباسشویی در حین قرارگیری به کدام طرف باز خواهد شد برای ماشین های لباسشویی درب از جلو دقت کنید که دستگاه خیلی نزدیک دیوار نباشد وگرنه کار با آن را با مشکل همراه خواهد کرد. برای ماشین های لباسشویی که درب آنها از بالا باز می شود نیز باید دقت کرد که کابینت یا پیشخوان جلوی باز شدن درب لباسشویی را نگیرد و کار شما را با مشکل مواجه نکند.

 

 • جنس محفظه دستگاه

با توجه به اینکه محفظه داخلی دستگاه دائما با رطوبت و بخارات آب در تماس است پس خیلی مهم است که جنس آن به گونه ای باشد که کمتر در معرض زنگ زدگی و پوسیدگی قرار بگیرد. بهتر است که جنس آن از استیل ضد زنگ بسیار مقاوم باشد تا بو نگیرد، دچار پوسیدگی نشود و لباس ها را بد بو نکند.

 

 • طول عمر دستگاه ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی را انتخاب کنید که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد و بتواند سال های سال برای شما کار کند. بهتر است یک بار بیشتر هزینه کنید تا برای سالیان سال هزینه های تعمیر و نگهداری و … زیاد پرداخت کنید. دردسرهای تعمیر و نگهداری بسیار انرژی بر بوده و حوصله سر بر است به همین دلیل به خاطر باز هم می گوییم هیچ گاه کیفیت را فدای ارزان بودن نکنید.

 

یک روش ساده برای تشخیص ماشین لباسشویی فیک از اصل

یک روش ساده برای تشخیص ماشین لباسشویی فیک از اصل

 

 • محل زندگی

با توجه به محل زندگی خود ممکن است دستگاه های اتومات و نیمه اتومات را انتخاب کنید تفاوت اصلی ماشین های لباسشویی اتوماتیک ونیمه اتوماتیک در تامین آب آنهاست. اگر در محلی زندگی می کنید که با مشکل قطعی آب و کم آبی مواجه هستید ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک نمی تواند پاسخگوی شما باشد و در مواردی که آب لوله کشی قطعی دارد درست کار نمی کند.

در چنین شرایطی بهترین انتخاب برای شما همان استفاده از دستگاه لباسشویی نیمه اتوماتیک است که فرایند آبگیری را یک مرتبه می توان در آنها انجام داد و نیاز مداوم به منبع آب ندارد.

 

 مشاهده ماشین های لباسشویی ال جی

 

 • دارای خدمات پس از فروش

فرض کنید شما دستگاهی را خریداری کرده اید که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و گارانتی معتبری هم دارد. آیا با تمام این موارد اقدام به خرید آن دستگاه خواهید کرد؟

علاوه بر معتبر بودن برند و گارانتی دار بودن دستگاه یکی از موارد مهم دیگری که باید به آن توجه شود خدمات پس از فروش دستگاه است. خدمات پس از فروش یعنی اینکه بعد از سالیان سال استفاده از دستگاه، هنوز قطعات آن در بازار موجود باشد تا بعد از خراب شدن، شما به راحتی بتوانیم جنس خود را تعمیر کرده و دوباره استفاده کنید.

نداشتن خدمات پس از فروش بخصوص برای لوازم برقی خانگی می تواند بسیار مشکل ساز باشد. هر محصولی را استفاده کنید حتی اگر آن محصول معتبر و با کیفیت هم باشد ممکن است روزی بدون دلیل خراب شده و برای شما دردسر درست کند.

حالا تصور کنید وسیله ای که شما با قیمت گزافی خریداری کرده اید قطعات خراب شده ی آن در بازار موجود می باشد و شما قادر به تعمیر مجدد آن نباشید. در این صورت کل هزینه ای که برای دستگاه کرده اید را باید از نو صرف خرید یک وسیله دیگر کرده و وسیله خراب شده، دیگر برای شما کارایی نخواهد داشت. پس قبل از خرید دستگاه خود باید به فکر خدمات پس از فروش و پشتیبانی بعد از فروش هم باشید

خرید بهترین مارک ماشین لباسشویی موجود در بازار

انتخاب ماشین لباسشویی خوب

 • دارای گارانتی

ماشین های لباسشویی و اکثر لوازم خانگی برقی حداقل دارای یک سال گارانتی هستند بعضی از کمپانی ها لوازم برقی خود را گاهی تا 5 سال هم گارانتی می کنند. امکان از کار افتادن ماشین لباسشویی مثل سایر لوازم برقی دیگر امکان پذیر است و گاهی اتفاق افتاده که بدون هیچ دلیل خاصی ماشین لباسشویی از کار بیفتد.

پس بهتره در هنگام خرید یا  انتخاب خرید ماشین لباسشویی ریسک نکرده و دستگاهی را انتخاب کنید که از برند معتبری بوده و گارانتی معتبری داشته باشد. طبیعتا هر چه مدت زمان گارانتی دستگاه بیشتر باشد بهتر است.

 

 

 مشاهده ماشین های لباسشویی سامسونگ

 

 

خرید بهترین مارک ماشین لباسشویی موجود در بازار

در این مقاله تلاش کردیم که شما را تا حدودی برای خرید و انتخاب خرید ماشین لباسشویی خوب راهنمایی کنیم و به سوالات احتمالی شما پاسخ دهیم. در این مقاله ما قصد نداریم که مدل خاصی از ماشین لباسشویی را به شما معرفی کرده و به تبلیغ آن بپردازیم. مطمئنا شما قبل از خرید تحقیقات لازم را انجام داده و بهتر از هر کسی می دانید که چه دستگاهی مناسب شماست.

خرید بهترین مارک ماشین لباسشویی موجود در بازار

انتخاب ماشین لباسشویی خوب

بهترین نوع ماشین لباسشویی در بازار وجود دارد و هر کدام متناسب با نیاز و سلیقه افراد می توانند بهترین باشند. برند ها و مدل های معروف بسیاری در بازار وجود دارد که شما با توجه به انتظارات خود می توانید انتخاب شایسته و خوبی داشته باشید.

اما به عنوان پیشنهاد خوب برای شما باید بگویم که از بین برندهای متنوع موجود در بازار برندهای ال جی، سامسونگ، بوش و برند ایرانی پاکشوما و اسنوا، و بست می تواند برندهای خوب و قابل اعتمادی در بازار باشند که از بین آنها می توانید لباسشویی مورد نظر خود را خریداری کنید.

 

کاربران گرامی سایت ناومال، در صورت داشتن هر گونه سوال و راهنمایی و مشاوره قبل از خرید، می توانید با واحد فروش یا شماره تلفن 09147167195 تماس بگیرید، یا نظرات خود را به صورت کامنت برای ما به اشتراک بگذارید، با کمال افتخار پاسخگویی سوالات و مشکلات شما عزیزان خواهیم بود.

 بیشتر بخوانید:

بهترین ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی

پرفروش ترین و بهترین نوع ماشین لباسشویی های پاکشوما

راهنمای خرید جهیزیه ارزان عروس

 

کلام آخر…

ما در این راهنمای خرید ماشین لباسشویی سعی کردیم به سوالات شما  در مورد اینکه انتظار شما از ماشین لباسشویی چیست؟ پاسخ دهیم و به شما کمک کنیم تا بتوانید برای خرید و انتخاب ماشین لباسشویی خوب اقدام کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *