بلاگ, مقالات لوازم خانگی

جارو برقی کیسه‌ دار بخرم یا مخزن دار

راهنمای خرید جارو برقی

از زمانی که بشر به این واقعیت پی برد که می توان با استفاده از یک سری لوازم هوشمند، گذران زندگی را برای خود راحت تر کند، جارو برقی در حال خدمت به نسل بشر است. در نتیجه از قدیم الایام عضو ثابت تمامی خانه های مدرن بوده است و تا امروز نیز همچنان در حال ادامه دادن به سلطنت خود است. جارو برقی ها پای خود را از خانه ها نیز فراتر گذاشتند و دامنه خدمتشان به اداره ها و مغازه ها نیز کشیده شد چرا که تمیز گردن گرد و غبار و کثیفی، بدون جارو برقی تقریباً امری محال به نظر می رسد.

بسیاری از مردم برایشان سواله که جارو برقی کیسه‌ دار بخرم یا مخزن دار در این راهنمای خرید جارو برقی برای شما بررسی می کنیم که چه جاروبرقی خریداری کنید همچنین کاربرد سری‌ های همراه جارو برقی را برای شما توضیح می دهیم. لطفا تا آخر مقاله همراه ما باشید.

با یک تجزیه و تحلیل ساده، با حجم زیادی از جارو برقی ها در انواع رنگ، مدل و طرح روبرو می شویم که هر یک ویژگی دارد و به سبب همان ویژگی، ممکن است بر دیگری برتری داشته باشد. اما وجه مشترک تمامی آن ها این است که روز به روز بیشتر در حال حرکت به سمت هوشمند شدن می باشند. اگر شما علاقمند به داشتن اطلاعات سودمند در رابطه با جارو برقی هستید قطعاً خواندن این مقاله سایت ناومال برای شما جذاب و سودمند خواهد بود.

چرا که در این محتوا سعی شده است اطلاعاتی در زمینه های نکاتی که قبل از خرید جارو برقی باید مد نظر قرار گیرند، انواع مدل های موجود در بازار و ویژگی های بارز هر یک، در اختیار شما گذاشته شود.

 

تاریخچه جاروبرقی

جارو برقی وسیله است که به وسیله نیروی مکش، گرد و غبار و آلودگی ها را جمع آوری می کند. اولین بار جاروبرقی توسط شخصی به نام آیوز مک گافی اختراع شده و این اختراع در آمریکا به ثبت رسید از سال 2014 میلادی و طبق قوانین

اتحادیه اروپا تولید جاروبرقی با مصرف برق بیش از 1600 وات ممنوع شد و از سال 2017 این میزان به 900 وات کاهش یافت. آزمایش ها نشان داده اند که جاروبرقی می تواند تا صد در صد کک های جوان را از بین ببرد و خورد آشغال های جمع شده توسط جاروبرقی در یک کیسه جمع می شوند تا بعداً دور ریخته شود جاروبرقی ها از اندازها با مدل های مختلفی برخوردار هستند.

جاروبرقی یکی از وسایل مهم و ضروری خانگی می باشد که این روزها در اکثر خانه ها یافت می شود. کارخانه های گوناگون این دستگاه را در شکل های مختلف ساخته و به بازار عرضه می کند بعضی از این جاروبرقی ها دارای کیسه زباله یکبار مصرف هستند و بعضی ها دارای کیسه دایمی هستند که هر بار بعد از استفاده باید محتویات داخل کیسه را تخلیه کرد.

 

 

راهنمای خرید جارو برقی

راهنمای خرید جارو برقی

دیدگاه کلی جاروبرقی

با وجود تنوع زیاد این محصول در بازار برای خرید جاروبرقی ابتدا باید نیازها و توقعات خود را در نظر بگیرید و هم چنین دقت داشته باشید که همیشه یک جاروبرقی گران قیمت نمی تواند از کیفیت و عملکرد بالای برخوردار باشد. توان مکش، قدرت موتور جاروبرقی، نوع جاروبرقی، طول سیم و تعداد سری های مکش جاروبرقی از مواد تاثیر گذاری هستند که باید حتماً به آن ها توجه کنید.

نوع جاروبرقی می تواند کیسه دار یا بدون کیسه، خوابیده، سطلی یا رباتیک باشد. جاروهای کیسه دار تخلیه راحت تر و بهداشتی تر هستند از طرفی جاروبرقی بدون کیسه با فشرده سازی گرد و غبار حجم بیشتری از زباله در خود جایی می دهد و این ویژگی باعث شده که با پر شدن مخزن افت مکشی کمتری در آن رخ دهد در ادامه شما را با انواع مختلفی از جاروبرقی ها بیشتر آشنا می کنیم.

 

جاروبرقی رباتیک

امروزه در عصر تکنولوژی دیگر نیازی نیست که وقت خود را برای جارو زدن منزلتان تلف کنید. با پیشرفت تکنولوژی و اختراع جاروبرقی رباتیک دیگر نیازی به این کار نیست. فکر برندی آلمانی با تقریباً 90 سال سابقه درخشان در زمینه تولید محصولات خانگی برقی جاروی رباتیکی به ارمغان آورد که شما را با پیشرفته ترین و بهترین تکنولوژی های روز در تمیز کردن منزل تان کمک کند فقط کافی است آن را برای 7 روز آینده برنامه ریزی کنید تا به صورت اتوماتیک از ایستگاه شارژ خود خارج خانه را جارو کند و سپس به ایستگاه شارژ خود باز گردد.

همچنین فکر با قرار دادن قابلیت دیوار مجازی در این جارو رباتیک مانع از افتادن آن از پله یا ارتفاعات می شود یا حتی می توانید مطمئن باشید. جارو اشتباهی وارد دستشویی نمی شود.علاوه براین این محصول به صورت خودکار گوشه ها را تشخیص می دهد و از برخورد به دیوار جلوگیری می کند و به صورت خودکار زیر مبل میرود و تا 9/5 سانتی متر از زیر اثاث منزل شما را جارو می کند حتی وقتی که احساس خستگی کردید می توانید با استفاده از ریموت این دستگاه به صورت کنترلی خانه خود را تمیز کنید.

 

جارو برقی های برند دلمونتی ایتالیا

جارو برقی های برند دلمونتی ایتالیا

جاروبرقی سطلی

جاروبرقی ایستاده یا سطلی که به جاروی عصای نیز شناخته می شود آن دسته از جاروبرقی ها هستند که مخزن زباله آن ها، موتور، پایروبی و دستگیره همگی در یک بدنه جای گرفته اند و مهم ترین شاخصه آن این است که این نوع جاروبرقی فاقد لوله خرطومی می باشد این جاروبرقی ها در طی زمان های مختلف تغییرات عمده در موتور و مخزن داشته اند اما ظاهر آن ها تغییر چندان زیادی نکرده است.

جاروهای عصایی به دلیل ظرفیت محدود مخزن زباله برای مساحت های بزرگ مناسب نیستند و معمولاً سیم جمع کن ندارند و سیم برق آن ها باید به صورت دستی جمع شود و به گیره روی بدنه آویزان کنید.

 

جاروبرقی خوابیده

این روزها در هر خانه مغازه یا اداره جاروبرقی وجود دارد و تمیز کردن محل زندگی و محل کار بدون جاروبرقی دور از ذهن و کاری نشدنی است این محصول یک مدل دیگر از جاروبرقی های موجود در بازار است که عملکرد آن نیز مانند همه ی جاروبرقی ها با مکش همراه است.

برروی آن ها امکانات زیادی لحاظ شده است و تا حد ممکن جمع و جور ساخته شده است تا نگهداری از آن در منزل کوچک هم مقدور باشد این مدل امکانات اضافی، سری های مختلف و لوله تلسکوپی و خرطومی برخوردار است علاوه براین قدرت مکش این دستگاه به دلیل موتور بزرگی که دارد بیشتر از مدل های دیگر می باشد به دلیل دو قسمتی بودن انعطاف پذیر هستند و به شما کمک بیشتری در تمیز کردن قسمت های دور از دسترس مانند زیر مبل ها و فرش ها می کنند.

 

جاروبرقی دلمونتی مدل DL305

جاروبرقی دلمونتی مدل DL305

کدام یک مهم تر است? زیبایی جارو برقی یا قدرت مکش موتور آن؟

اگر قصد خرید جارو برقی را دارید، ابتدا ویژگی هایی که در این محصول برایتان در اولویت قرار دارند را لیست بندی کنید. عده ای در هر چیز به دنبال زیبایی محصول می گردند. درست است که زیبایی در انتخاب همه چیز نه تنها برای جارو برقی نقش دارد اما اعطا اولویت اول به آن کمی غیر منطقی به نظر می رسد.

بیشتر کاربرد جارو برقی باید ملاک انتخاب قرار گیرد. چه فایده ای دارد که جارو برقی از لحاظ ظاهر تک و خارق العاده باشد اما قدرت مکش نداشته باشد. در هر حال این مورد کاملاً سلیقه ای بوده و به حسن انتخاب شما بر می گردد.

لازم به ذکر است که باید به ابعاد جارو برقی نیز توجه کنید و ببینید که آیا جارو برقی مورد نظر، قابل استفاده در یک فضای نسبتاً کوچک که پر از خرت و چرت است را دارد. دومین نکته ای که باید به آن توجه کنید وزن جارو برقی است.

چرا که این وسیله اکثراً به وسیله بانوان مورد استفاده قرار می گیرد و در صورتی که سبک وزن نباشد کشیدن و جابه جایی آن به هر طرف حتی با وجود آن که بیشتر وزن آن روی چرخ هایش است، بسیار سخت خواهد بود و در مدت اندکی شما را خسته خواهد کرد.

 

راهنمای خرید جارو برقی

راهنمای خرید جارو برقی

آیا حوصله تکاندن و شستشوی کیسه جارو برقی را ندارید؟

از همان اول جبهه خود را بین جارو برقی با کیسه و بدون کیسه مشخص کنید. اگر توانایی و حوصله تکاندن کیسه جارو برقی را ندارید مدل های بدون کیسه برای شما ایده آل خواهند بود. اگر هم شستشوی فیلتر و مخزن انباشت جارو برقی برایتان سخت است می توانید از پاکت های یک بار مصرف استفاده کنید به شرطی که مشکلی با پرداخت هزینه های دوره ای نداشته باشید.

 

آیا قدرت موتور با قدرت مکش جارو برقی یکی است؟

سومین نکته قابل توجه قبل از اقدام به خرید، قدرت موتور جارو برقی بوده که با وات نشان داده می شود. هر چه این عدد بزرگ تر باشد به این معنی است که جارو برقی، موتور قدرتمند تری دارد و مسلماً دارای قیمت بالاتری نیز می باشد.

معمولاً توان در نظر گرفته شده برای جارو برقی های خانگی در بازه‌ ۵۰۰ تا ۲۵۰۰ وات قرار دارد. ولی ماجرا به این جا ختم نمی شود و باید قدرت مکش آن نیز تعریف شود. مکش یا AirWatt به صورت عددی بیان می شود و مقدار آن همیشه از توان موتور کمتر است.

در واقع قدرت مکش چیزی است که برای شخص کاربر اهمیت دارد. غالباً قدرت مکش را با قدرت موتور اشتباه می گیرند شاید به خاطر رابطه مستقیمی باشد که بین این دو برقرار است. یعنی موتور های قدرتمند تر قطعاً قدرت مکش بالا تری نیز دارند.

ولی نباید فراموش کرد که قدرت مکش بین دو جارو برقی با قدرت موتور یکسان می تواند متفاوت باشد و این اختلاف به دلیل شکل پارویی، طول و اتصالات لوله‌ ها و عایق‌ بندی بدنه است که ایجاد می شود.

 

راهنمای خرید جارو برقی

جارو برقی کیسه‌ دار بخرم یا مخزن دار

 

در نتیجه به هیچ وجه فریب دلالان لوازم برقی را نخورید که با جدا سازی لوله خرطومی و چسپاندن دستشان به ورودی هوا روی بدنه جارو، سعی در متقاعد کردن شما به قدرت مکش عالی آن دارند. قدرت مکش باید در سر پارویی و هنگامی تست شود که تمامی لوله ‌ها نصب شده اند.

 

صدا جارو برقی

همه از قدیم الایام جارو برقی را با صدای بلند آن می شناسند. گاهی این صدا به حدی غیر قابل تحمل و آزار دهند می شود که گویی با مته به جان اعصابتان افتاده اند. منبع صدای جارو برقی از موتور است و این صدا در صورت عایق نبودن بدنه و اطراف موتور بیشتر نیز می شود. همین، تولید کننده گان را بر آن داشت دست به طراحی محصولی بزنند که همان کارایی را داشته باشد منتهی به صورت بی صدا.

نتیجه تلاش آن ها، تولید جارو های خاص با حداقل صدای ممکن بوده است که این کار با استفاده از مایعات در اطراف موتور و نهایت عایق‌ بندی انجام گرفته است. بنابراین اگر قصد خرید جارو برقی را دارید حتماً به میزان صدای تولید شده توسط موتور توجه کنید. لازم به ذکر است که جارو برقی های بی صدا دارای قیمت بسیار بالاتری می باشند و حتماً این نکته را نیز در تصمیم گیری خود لحاظ نمایید.

 

انواع جارو برقی اصل موجود در بازار

جارو برقی ‌ها از نظر ظاهر و طراحی ساخت به ۲ دسته‌ کلی تقسیم می‌شوند: جارو برقی ‌های ایستاده و جارو برقی خوابیده

 

راهنمای خرید جارو برقی

راهنمای خرید جارو برقی

جارو برقی ‌های ایستاده

مدل های ایستاده را برخی با عنوان جارو برقی عصایی نیز می شناسند. طراحی آن ها به گونه ای بوده است که مخزن زباله همراه موتور، پارویی و دستگیره در یک بدنه و به صورت یک دست قرار گرفته اند. بارز ترین مشخصه جارو برقی های ایستاده، بدون لوله خرطومی بودنشان است.

گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی موجب شده است که تغییراتی در مخزن و موتور آن ها ایجاد شود در حالی که ظاهر شان چندان تغییر نکرده است و همان استایل را دارد. از آن جا که جارو های عصایی دارای مخزن انباشت زباله کوچکی هستند

برای استفاده در فضا های بزرگ، چندان کاربرد نخواهند داشت چرا که زود به زود به تخلیه احتیاج پیدا می کنند. همچنین در این دستگاه سیم جمع کن تعبیه نشده است و شما باید به صورت دستی سیم را جمع کنید و به بدنه آویزان نمایید که کار وقت گیری می باشد.

این دو مورد را جزء نقاط ضعف جارو های ایستاده عنوان کرده اند. امروزه قسمت موتور در مدل های پیشرفته به گونه ای قرار داده شده است که قابلیت جدا سازی را داشته و می توان از آن به عنوان جارو دستی استفاده کرد.

 

راهنمای خرید جارو برقی

راهنمای خرید جارو برقی

جارو برقی ‌های نیمه ‌صنعتی

موتور قدرتمند و مخزن بزرگ مشخصه اصلی جارو برقی های نیمه صنعتی به شمار می آید. از آن جا که این نوع جارو ها مخصوص فضای های بزرگ طراحی شده اند، روشن ماندن بیش از حد و کار مداوم هیچ مشکلی در آن ها ایجاد نخواهد کرد.

از نظر شکل ظاهری شبیه سطل هستند ولی لوله‌ های فلزی از نوع تلسکوپی در آن ها بکار نرفته و طولشان ثابت است. همانند مدل های ایستاده سیم جمع کن ندارند و مدل پارویی های ساده ای دارند.

 

جارو برقی ‌های خانگی

دستگاه ‌هایی که برای استفاده در منزل طراحی شده اند نه تنها شکل جمع و جور تری دارند بلکه امکانات زیادی نیز روی آن ها پیاده شده است تا کار کردن با آن راحت تر از قبل گردد. از نظر اندازه نیز فکری به حال آن ها شده است تا حداقل فضای ممکن را اشغال کنند. در دو نوع کیسه دار و بدون کیسه (مخزن دار) در بازار وجود دارند که تفاوتشان عمدتاً به خاطر مخزن زباله آن هاست.

جارو برقی های کیسه دار در انواع مدل، اندازه، رنگ و موتور به بازار عرضه شده اند. بعضی از نوع خوابیده بوده که دارای چهار چرخ هستند و جابجایشان را راحت تر کرده است. برای آن ها لوله خرطومی و لوله فلزی لحاظ شده است.

 

 

راهنمای خرید جارو برقی

راهنمای خرید جارو برقی

جارو برقی کیسه‌ دار بخرم یا مخزن دار؟

مدل های کیسه دار همان طور که از اسمشان پیدا است کیسه ای جهت نگهداری گرد غبار و زباله‌ در آن ها تعبیه شده است. جنس این کیسه ها یا پارچه ‌ای است و یا پلیمری. امروزه پاکت های کاغذی یک بار مصرف نیز به عنوان کیسه وارد بازار شده اند و کار را بیش از پیش برای کاربران راحت کرده اند. برخی مدل های به گونه ای طراحی شده اند که بتوان چند نوع کیسه را در آن ها استفاده کرد.

در جارو برقی های مخزنی هیچ گونه کیسه ای جاسازی نشده است. زباله های جمع شده به وسیله موتور،در مخزن پلاستیکی شفافی که معمولاً به دسته آن ها آویزان است، جمع می شود. مدل های پیشرفته تر گرد و غبار را به صورت فشرده جمع می کنند و از راندمان بالاتری نیز برخوردارند. در نتیجه هم فاصله بین خالی کردن مخزن بیشتر می شود و هم دارای ابعاد کوچک تری هستند. این که کدام نوع آن بهتر است را فقط خودتان می توانید تشخیص دهید. بعضی کار کردن با مدل های کیسه دار را می پسندند و عده ای علاقمند به کار با نوع های دیگر هستند.

 

راهنمای خرید جارو برقی

راهنمای خرید جارو برقی

کاربرد سری‌ های متعدد همراه جارو برقی

همراه هر جارو برقی چندین قطعه کوچک نیز وجود دارند که هر یک، ‌شکل خاصی داشته و مخصوص تمیز کردن جایی می باشند. این قطعات به سری ‌های گوشه و کناره و سری برسی لقب یافته اند. یکی برای تمیز کردن کناره مبل ها مناسب است و یکی برای مکیدن گرد و غبار کنار قرنیز ها و دیگری مخصوص تمیز کردن پرده‌ های ضخیم می باشد. برخی برند ها هر سه سری را به صورت متصل درست می کنند که در این صورت، نگهداری از آن ها راحت تر است.

 

راهنمای خرید جارو برقی

راهنمای خرید جارو برقی

نکات قابل توجه جهت افزایش طول عمر جارو برقی

فرقی ندارد که جارو برقی شما کیسه دار باشد یا بدون کیسه، ایستاده باشد یا خمیده. زمانی که برای آن هزینه صرف کرده اید باید به شما خدمت کند و شما نیز به آن. استفاده صحیح از لوازم برقی با افزایش طول عمر آن ها رابطه مستقیمی دارد. در صورتی که هر روز از جارو برقی استفاده می کنید و هر نوبت نیز، تایم زیادی آن را پشت سر هم روشن نگه می دارید به موتور جارو برقیتان فشار زیادی وارد می کنید.

بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که بعد از هر 30 دقیقه روشن ماندن جارو برقی، حدود 10 دقیقه صبر کنید و دوباره کار خود را از سر بگیرید. همین نکته کوچک در سالم ماندن موتور جارو برقی تأثیر قابل توجهی ایفا می کند.

 

راهنمای خرید جارو برقی

راهنمای خرید جارو برقی

 

از آن جا که جارو برقی اصل در لیست وسایل پر مصرف رده بندی می شود برای جلوگیری از بالا رفتن صورت حسابتان، سعی کنید در ساعات اوج مصرف که معمولاً حدود 8 تا 11 شب است به هیچ وجه از آن استفاده ننمایید. برای آن که جارو برقیتان همانند روز های اول قدرت و مکش خود را داشته باشد لازم است کیسه و فیلتر آن به طور مرتب تمیز شوند. هنگام کشیدن جارو برقی سعی کنید به لوله خرطومی زیاد فشار وارد نکنید چرا که در صورت ترک برداشتن، باد از آن قسمت خارج شده و مکش جارو برقی کم می شود.

بیشتر بخوانید:

نکات قبل از خرید جارو برقی

نکات مهم قبل از خرید جارو شارژی

برند لوازم خانگی دلمونتی (Delmonti)

 

کلام آخر

در این راهنمای خرید جارو برقی برای شما کاربرد سری‌ های همراه جارو برقی را برای شما توضیح دادیم. امیدوارم از خواندن آن لذت برده باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *