بلاگ, راهنمای خرید, شوینده ها

راهنمایی خرید قرص ماشین ظرفشویی | تفاوت قرص ماشین ظرفشویی با پودر و ژل

راهنمایی خرید قرص ماشین ظرفشویی

شستن ظرف ها از قدیم الایام کاری دردسرساز بوده و هست، مجردها که اعتقاد چندانی به شستن ظرف ها ندارند و تا آخرین ظرفهای موجود در کابینت را استفاده می‌کنند، زمانی که زیاد مجبور باشند ظرف ها را می شویند. کم‌کم با پیشرفت علم و بکار بردن فناوری های پیشرفته محققان برای رفع چنین مشکلاتی سعی کردند که ابزاری را طراحی کنند که مردم از بابت شستن ظرفها خیالشان راحت باشد.

تا چندین سال پیش ماشین ظرفشویی جزوه کالاهای لوکس خانواده حساب می شد و بیشتر برای جهزیه‌ی عروس خریداری میشد اما امروزه همه چیز عوض شده استفاده از ماشین ظرفشویی مانند سایر ابزارهای خانه جزوه پراستفاده ترین کالاها است بطوریکه در هر آشپزخانه‌ای به چشم می‌خورد چون آسایش بیشتری را برای افراد خانواده به خصوص بانوان به ارمغان آورده است.

اما تنها با داشتن ماشین ظرفشویی کار شستن ظرف ها تمام نمی شود بلکه باید به فکر ماده شوینده اساسی و با کیفیتی برای ماشین خود بود تا بدون هیچ گونه آسیبی به کالای شما ظرفها را با کیفیتی عالی شستشو دهد.

در این راهنمایی خرید قرص ماشین ظرفشویی شما را با قرص ماشین ظرفشویی و نحوه کاربرد آن، و تفاوت قرص ماشین ظرفشویی با پودر و ژل، همچنین بررسی کنیم که آیا قرص ماشین ظرفشویی تاریخ مصرف دارد یا نه؟  پس با ما همراه باشید.

 

 

مشاهده قرص ظرفشویی

 

قرص ماشین ظرفشویی چیست؟

با توجه به این که شستشوی ظرفها در سلامت ما انسانها نقش اساسی دارند پس استفاده از مواد شوینده مناسب و مرغوب برای شستن ظرفها لازم و ضروری است چون نتها سبب تمیزی ظرفها نمی شود بلکه برای سلامت ما انسانها نیز مفید است.

علاوه براین تمیزی و جلای ظرفهای آشپزخانه نشان دهنده سلیقه خانم خانه است است. قرص های ظرفشویی نه تنها می توانند ظرف ها را به نحو احسن شستشو دهند بلکه قادر هستند ماشین شما را از وجود هر گونه لکه و چربی پاک کنند.

این قرص ها با داشتن نمکی که دارند قادر هستند که سختی آب را برای شستن ظرفها کنترل کنند این خود سبب افزایش عمر دستگاه شما میشود چون از آسیب رساندن به ماشین ظرفشویی شما جلوگیری به عمل می‌آورد. در حین حال با استفاده از قرص ظروفی زیبا و براق و عاری از هرگونه لکه و چربی در کمترین زمان ممکن به شما تحویل خواهد داد.

 

 

راهنمایی خرید قرص ماشین ظرفشویی

راهنمایی خرید قرص ماشین ظرفشویی

 

 

قرص ظرفشویی فیری و فینیش کدام بهتره

امروزه به دلیل کاربرد فراوانی که ماشین ظرفشویی دارد شویندهای متنوعی را برای آن طراحی و تولید کرده اند پس بین آنها رقابت شدیدی وجود دارد چون باید همه مزایای یک شوینده خوب را داشته باشند.

اما در بین آنها پرمصرف ترین و کاربردترین نوع قرص، قرص ظرفشویی فیری و فینیش است جزوه پرطرفدارترین نوع قرص ها هستند به دلیل وجود مزایایی عالی که دارند افراد زیادی روی به مصرف این نوع قرص ها آورده‌اند حال برای داشتن ظرفهای زیبا و براق کننده نیز ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از این دو محصول عالی و باکیفیت استفاده کنید.

 

 

 قرص ظرفشویی فیری و فینیش کدام بهتره

قرص ظرفشویی فیری و فینیش کدام بهتره

مطالب مرتبط: مراحل استفاده از قرص های شستشو + علائم و پیامدهای استفاده

دلایل استفاده از قرص ظرفشویی عبارت اند از:

مصرف بهینه آب:

یکی از مشکلات اساسی که هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی روی می‌دهد حل مواد شوینده است. قرص های ظرفشویی به آسانی در آب حل میشود پس لازم نیست که برای حل کردن آن از آب زیاد استفاده کرد علاوه براین این قرص ها با داشتن کف کنترل شده ای که دارند لازم نیست که هنگام آبکشی ظروف از آب فراوانی استفاده کرد پس با مصرف قرص ها از مصرف بیروی آب صرفه جویی کنید.

سلامت ماشین:

این قرصهای طوری طراحی شده اند که علاوه بر تمیزی ظرفها به سلامت دستگاه شما نیز کمک می‌کند. شاید تصور کنید که مایع و ژلها ظرفشویی به دلیل ایجاد کف فراوانی که تولید می‌کنند بهتر باشند اما فراموش نکنید که حسگرهای تشخیص کف ماشین ظرفشویی شما دچار اختلال میشود که سبب گرم شدن دستگاه میشود که در عمر دستگاه تاثیر دارد و سبب کم شدن عمر دستگاه شما میشود اما قرصها با کمترین کف دارای بیشترین کارایی دارند.

 

مشاهده ماشین ظرفشویی

 

مقرون‌به‌صرفه بودن:

به دلیل داشتن قیمت بالای که قرص های ظرفشویی دارند شاید تصور کنید که پودر و ژل ها مناسب ترند اما سخت در اشتباهید چون این قرص ها با هربار شستشو مقدار معینی از آنها وارد دستگاه میشوند و برخی از آنها قادر به نصف شدن نیز هستند پس از هدر رفتن آنها جلوگیری میشود.

 

تفاوت قرص ماشین ظرفشویی با پودر و ژل

همانطور که میدانید اکثر مردم از مایع ظرفشویی استفاده می‌کنند و بهترین گزینه برای شستشو می‌دانند. اما قرص های ظرفشویی نیز می‌توانند جایگزین عالی برای شستشو ظروف شما باشند که با وجود آن باید از پودر و مایع ظرفشویی بطور کامل خداحافظی کرد.

این قرص ها به دلیل آنزیم ها و رایحه های مختلفی که دارند افراد با هر سلیقه می توانند به راحتی شوینده خود را انتخاب کنند. شایع ترین تفاوت بین قرص و ژل های شستشو کنترل استفاده است.

 

 

تفاوت قرص ماشین ظرفشویی با پودر و ژل

تفاوت قرص ماشین ظرفشویی با پودر و ژل

 

زمانی که از قرص استفاده می‌کنید در صورتی که سختی آب چندان بالا نباشد لزومی نیست از نمک و جلا دهنده ماشین ظرفشویی استفاده کنید. اکثراً توصیه میشود که قرص و ژل را در کنار یکدیگر استفاده کنند چون برخی وقت ها که در طول روز ظروف کثیفی ندارید استفاده از قرص موجب هدر رفتن مواد شوینده شما میشود در این مواقع بهتر است از ژل استفاده کنید.

 

تاریخ مصرف قرص ظرفشویی

به دلیل اینکه بر روی قرص ها تاریخی درج نشده ممکن است فکر کنید که فاقد تاریخ انقضا هستند اما اینطور نیست قرص ها نیز مانند سایر مواد دیگر دارای تاریخ انقضای هستند. تاریخ انقضای آنها سه سال پس از تولید میباشد. هنگام خرید سعی کنید قرصهای را خریداری کنید که تاریخ جدیدی داشته باشند چون هرچه از تاریخ تولید این قرص ها گذشته باشد کارای و کیفیت آنها نیز کم میشود.

 

 

آیا قرص ماشین ظرفشویی تاریخ مصرف دارد

آیا قرص ماشین ظرفشویی تاریخ مصرف دارد

 

شیوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

قرص های ماشین ظرفشویی دارای آنزیم های هستند که با حل شدن آنها در آب مواد غذای پروتین و نشاسته دار را تجزیه می کنند و کاملاً از بین می‌برند. استفاده از این قرص ها بسیار کار راحتی است.

ابتدا قرص ها را از بسته بندی محافظتی (بعضی دارای بسته‌بندی هستند که باید برداشته شود) حال قرص ها را داخل جا قرصی قرار می‌دهیم برخی از این قرص ها دارای روکش های هستند که خود در آب حل میشوند پس لازم نیست روکش را از قرص جدا کنید.

علاوه بر این فراموش نکنید که قرص باید به صورت کامل باشد و نباید آن را نصف کرد چون قرص ها طوری طراحی شده اند که برای یک بار شستشوی ظرف مناسب هستند پس با نصف کردن آنها ممکن است اثرگذاری قرص کاهش یابد.

حال با بکار بردن چنین نکاتی می‌توانید با خیالی راحت قرص را داخل جا قرصی قرار دهید و ماشین ظرفشویی را روشن کنید و شستشو را آغاز کنید شما نیز با رعایت کردن این نکته ها می توانید شاهد ظرفهای تمیز و براق باشید.

 

استفاده از جلادهنده و نمک ماشین ظرفشویی با وجود استفادە قرص لازم است؟

زمانی از جلادهنده و نمک ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنیم که از شوینده پودر و ژل برای شستشوی ظروف استفاده میشود اما افرادی که از قرص ظرفشویی استفاده می‌کنند لازم نیست از جلا دهنده استفاده کنند.

اما نمک ظرفشویی جزوه محصولاتی است که با وجود مصرف قرص نیز به آن احتیاج داریم چون در برخی نقاط ایران که آبی سنگین دارند امکان دارد دستگاه شما چنان عملکرد خوبی نداشته باشد و کم‌کم سلامت دستگاه شما به خطر بیافتد . پس برای سلامت دستگاه خود نیز باید در برخی نقاط از نمک استفاده کرد.

 

قرص یا پودر؟ کدام یک

به دلیل قیمت مناسب پودر ظرفشویی در لحظه‌ای اول ممکن است پودر را ترجیح دهید اما پیدا کردن پودری اصل و غیر تقلبی کاری سخت و دشوار است پس قرص ها از نظر کیفیت و کارایی در میان مواد شوینده حرف اول را می‌زنند.

 

کدام نوع قرص ماشین ظرفشویی را بخرم؟

کدام نوع قرص ماشین ظرفشویی را بخرم؟

 

کدام نوع قرص ماشین ظرفشویی را بخریم؟

به دلیل کاربرد زیادی که این روزها ماشین ظرفشویی دارد شرکتهای گوناگونی قرص های مختلفی را تولید کرده اند که هر کدام خاصیت گوناگونی دارند. که همه‌ی اینها حاوی آنزیم های مخصوصی هستند که خاصیت تمیز کنندگی بالای دارند.

اما قرصها از نظر شکل و ظاهر و ترکیبات بکار رفته دارای چند نوع کلاسیک، کوانتوم، پلاتینیوم هستند که هر کدام تاثیر شگفت انگیزی بر روی ظروف شما خواهند گذاشت اما بیشتر افراد از قرص کوانتوم به دلیل قدرتمندترین قرص ها ی موجود در بازار استفاده می کنند چون در آبهای سخت نیز عملکرد عالی دارد و ظروف را از هر گونه لکه و چربی پاک می‌کند.

 

قرص ماشین ظرفشویی برای سلامتی مضر است؟

اکثر افراد زمان شستن ظرف های خود دائم نگران این هستند که مواد شوینده بر روی ظروف آنها باقی بماند و سلامت آنها را به خطر بیندازد. اما با مصرف قرص های ظرفشویی دیگر لازم نیست چنین نگرانی داشته باشید چون به راحتی در آب حل میشود و ظرف های شما را کاملاً تمیز می‌کند دستگاه شما با آبکشی عالی که انجام می‌دهداثری از قرص بر روی ظروف باقی نمی‌مانند، سلامت شما را به خطر نمی‌اندازد پس با وجود این قرصها لازم نیست نگران سلامت خود باشید.

 

کلام آخر:

قرص های ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن ظرفها ی شما بسیار گزینه‌ی مناسبی هستند چون به راحتی می توان در کمترین زمان ممکن تعداد زیادی از ظرفهای شما را تمیز و جلا دهد پس به دلیل کاربرد فراوانی که دارد وجود آنها در آشپزخانه لازم و ضروری است.

به دلیل طرفداران زیادی که دارند برندهای گوناگونی در بازار وجود دارند که ممکن است هنگام خرید دچار سردرگمی شوید ما در این راهنمایی خرید قرص ماشین ظرفشویی شما را با تفاوت قرص ماشین ظرفشویی با پودر و ژل، و اینکه آیا قرص ماشین ظرفشویی تاریخ مصرف دارد؟  آشنا کردیم. امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد.

 

بازگشت به لیست

2 نظر در “راهنمایی خرید قرص ماشین ظرفشویی | تفاوت قرص ماشین ظرفشویی با پودر و ژل

  1. مصطفی گفت:

    سلام
    هر قرص ماشین ظرفشویی برای چند بار است؟

    1. moloudi گفت:

      سلام دوست عزیز هر قرص برای یکبار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *