بلاگ, مقالات محصولات آشپزخانه

فرق مایکروفر با مایکروویو در چیست؟

فرق مایکروفر با مایکروویو در چیست؟

با وجود پیشرفت تکنولوژی و تولید محصولاتی در زمینه‌ی پخت و پز با مدلهای گوناگونی همچون انواع فر روبه‌رو میشویم که امروزه در هر آشپزخانه‌ای می توان آنها را دید. با وجود این پیشرفت ها حالا نیز هر روز شاهد محصول و مدلهای جدیدی هستیم به دلیل روند سریعی که در پخت و پز دارند جای خود را در زندگی ما باز کرده اند و طرفداران زیادی را به خود جلب کرده اند با توجه به اینکه شناخت لازم را از هر کدام نداریم.

  مثلاً در این میان به مایکروفر و مایکروویو اشاره می کنیم ممکن است برخی از افراد آنها را یکی بداند و تفاوتی بین آنها قائل نباشند در صورتی که کاملاً مجزا از هم هستند در ادامه می خواهیم بدانیم مایکروفر چیست؟ و آیا مایکروویو با مایکروفر فرق دارد؟ و شما را را با تفاوت بین مایکروفر و مایکروویو بیشتر آشنا خواهیم کرد.

ابتدا قبل از تفاوت بین مایکروفر با مایکروویو لازم است که با موارد زیر کمی آشنا‌یی پیدا کنید.

 

مایکروفر چیست؟

مایکروفر چیست؟

مایکروویو چیست؟

اگر شما هم  از آن دسته افرادی هستید که به دلیل مشغله‌های که در زندگی دارید وقت کافی برای پخت و پز یا حتی گرم کردن غذای خود ندارند و دنبال راهی برا بهبود این وضعیت هستید ما به شما مایکروویو را پیشنهاد می‌کنیم.

چون میتواند براحتی نیاز شما را برای یک پخت سریع برآورده کند. چون این دستگاه مجهز به گرمکن‌های با اشعه‌ی امواج مایکرو و المنت تابشی است دارای خاصیتی با فرکانس بالا و طول موج کوتاه است که پخت غذا توسط امواج با طول موج کوتاه صورت میگیرد‌. به دلیل اهمیت فراوانی که دارد در انواع مدلها تولید شده است که هر فرد با توجه به فضای آشپزخانه‌ی خود یکی از آنها را انتخاب می‌کند.

 

 مشاهده مایکروویو سولاردم های حرفه ای

 

 

مایکروفر چیست؟

مایکروفر جزوه لوازم خانگی برقی است که با توجه به روند ماشینی شدن زندگی فروش بالای دارد. این دستگاه قادر است در کوتاه‌ترین زمان ممکن با حفظ کیفیت و ارزش مواد غذای، غذای مورد نظر شما را آماده کند.

اساس کار مایکروفر بسیار آسان است بطوریکه با تبدیل انرژی الکتریکی به امواج به مایکروویو و تاباندن آن به مواد غذای در محیطی کاملاً بسته میتوان غذای شما برای سرو کردن آماده شود در مایکروفر فرآیند پخت و پز به کمک دما و گرما انجام می شود. بطوریکه با ایجاد حرارت و گرما توسط ریز موج الکترومغناطیسی باعث به جنبش درآمد آب و مولکولهای غذا می شود که حاصل این کار پخت غذا در کمترین زمان ممکن است.

فرق مایکروفر با مایکروویو در چیست؟

فرق مایکروفر با مایکروویو در چیست؟

سولاردم چیست؟

سولاردم دستگاهی است که برای پخت و پز سریع و گرم کردن غذا استفاده میشود. برای افرادی که شاغلن بسیار مناسب می باشد چون آنها می توانند مواد را درون دستگاه قرار دهند و ساعتی را برای پخت دستگاه تنظیم نمایند تا زمانی که از سرکار برمیگردد غذا آماده میشود.

محفظه ی که مواد برای پخت را درون آن قرار می دهیم در سولاردم به صورت مدور و استوانه ای است تا امواج گرما را بهتر بر روی مواد غذای منعکس کند. در ساخت این محصول از فناوری مایکروویو و امواج گرمایشی نوری برای پخت و پز استفاده میشود.

درون آن یک هیتر ذغالی قرار دارد که امواج نورانی با گرما و عمق نفوذ بالا تولید میشود و در قسمت بالای  در کف آن سیستم مگاهیتر که خود شامل هیتر سرامیکی و هالوژنی است که امواج گرمایشی نورانی را به مواد غذای می رساند.

 

 مشاهده انواع غذا سازها

 

تفاوت مایکروفر با مایکروویو

امواج مایکروویو طول موج کوتاه که قسمتی از طیف الکترومغناطیس را مانند پرتوهای نور که قابل رویت است تشکیل می‌دهد. این امواج در صنعت نیز کاربرد بسازی دارند که برای فرآورده های مواد غذای و پختن غذا از آن استفاده می کنند موادی مانند شیشه، پلاستیک می توانند این امواج را به خوبی از خود عبور دهند. موادی که فلز هستند امواج را منعکس می‌کنند و برعکس موادی که دارای آب هستند مانند مواد غذای امواج را جذب می‌کنند.

فرکانس این امواج از ۳۰۰ مگاهرتز شروع تا چندین گیگاهرتز ادامه دار. ولی نفوذ آن برعکس برد آن بسیار بالا است حتی قادر است از گرد و غبار نیز عبور کند. این دستگاه دارای المنت های برای فر یا گریل کردن غذا دارد. اما مایکروفر پخت غذا را درون یک محیط بسته در دمای کاملاً یکسان انجام می‌دهد. غذا را به صورت المنت گرمایی در مدت زمان بیشتر از مایکروویو آماده می کند.

 

فرق مایکروفر با مایکروویو در چیست؟

فرق مایکروفر با مایکروویو در چیست؟

 

مزایایی استفاده از دستگاه مایکروویو

 

  • ضدعفونی کردن و دفع بوی بد اسکاچ ظرفشویی

از مایکروویو می توانید برای ضدعفونی و بوی بد اسکاچ استفاده کنید. وقتی با اسکاج ماهی تابه یا ظروفی که بسیار کثیف اند را بشویید اسکاچ شما بوی ناخوشایندی به خود میگیرد حال برای برطرف کردن این بو کافی است اسکاج را درون آب و آبلیمو یا سرکه خیس کنید حال به مدت ۱ دقیقه درون مایکروویو قرار دهید حال بعد از یک دقیقه میتوانید ببینید که اسکاج شما فاقد هر بویی است.

  • با وجود مایکروویو غذای یک وعده را در ۱۰ دقیقه بپزید

اگر مهمان دارید و زمان کافی برای پخت پز ندارید لازم نیست نگران آن باشید که غذایتان به موقع آماده نشود. چون با قرار دادن ماهی قزل آلا، سبزیجات و سیب زمینی تان درون دستگاه می توانید در ۱۰ دقیقه شاهد پخت هر ماده غذای باشید تنها لازم است برای پخت هر ماده دستگاه را تنظیم کنید به همین راحتی شاهد یک غذای خوشمزه و سفره ای رنگین برای پذیرایی مهمانان خود باشید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر مقاله تفاوت بین آون توستر، مایکروویو و سولاردم را نیز مطالعه فرمایید

  • پخت سیب زمینی با مایکروویو

با این دستگاه نمی توانید سیب زمینی خود را برشته کرد اما می توان کمتر از ۴ دقیقه  سیب زمینی خود را پخت  و حتی می توانید سیب زمینی خود را همراه غذای که می خواهید گرم کنید درون دستگاه قرار دهید علاوه بر این می توانید سیب زمینی را با چنگال درون مایکروویو قرار دهید تا بپزد.

  • برشته کردن آجیل بد دستگاه مایکروویو

شاید بارها برای برشته کردن آجیل خود به مغازها سر زده اید و آن ها را در بازار برشته کرده اید اما امروزه با وجود دستگاه مایکروویو می توانید آجیل خود را در خانه برشته کنید آجیل را درون ظرفی ریخته طوری که بهم نچسبد حال ۲ الی ۳ دقیقه آن را درون مایکروویو قرار دهید و هر دقیقه ظرف را از دستگاه بیرون آورید و تکان دهید تا خوب برشته شود حال بعد از سرد شدن مواد می توانید آن را میل کنید به همین راحتی، لازم نیست زمانی را صرف رفتن به بازار کنید.

 

مزایایی استفاده از دستگاه مایکروویو

مزایایی استفاده از دستگاه مایکروویو

 

آیا دستگاه مایکروویو برای سلامتی خطرناک است؟

تا وقتی که درب مایکروویو زمان استفاده بسته باشد هیچ خطری ندارد. اما تنها موضوعی که بسیار مهم است این است که مایکروویو زمانی که خاموش است به دلیل ذخیره کردن برق می تواند با دست زدن به آن باعث ایجاد شوک الکتریکی به بدن شما شود پس هنگام تعویض قطعات آن باید به تکنسین متخصص مراجعه کنید.

چه نوع مایکروویوی را خریداری نماییم؟

مایکروویوهایی انواع گوناگونی دارند هر چه حرارات بالای داشته باشد می تواند در زمان کمتری مواد غذای شما را آماده کند. سعی کنید دستگاهی را انتخاب کنید که آپشن سنسور گرمایشی داشته باشد.

 

 آون توستر 45 لیتری دلمونتی مدل DL765N

 

بهترین ظروف برای استفاده مایکروفر کدام ظروف هستند؟

مناسب ترین ظروف برای پختن غذا درون مایکروفر ظروف های سرامیکی، آرکوپال، پیرکس و برخی از ظرفهای پلاستیکی که علامت مایکروویو دارند. دقت کنید که از ظروف فلزی برای پخت غذا درون  مایکروفر خودداری کنید چون سبب ایجاد جرقه و آتش سوزی میشود.

آیا قدرت دستگاه های مایکروویو در طول زمان کم خواهد شد؟

باید به شما بگوییم که از زمان خرید این دستگاه تا هر زمان که می خواهید از آن استفاده کنید دستگاه به خوبی کار خود را پیش خواهد برد فقط ممکن است در اثر زمان  زیاد کار‌کردن با آن برخی قطعات نیاز به تعویض یا تعمیر پیدا کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر مقاله طرز کار دستگاه مایکروویو را نیز مطالعه فرمایید

آیا مایکروویو با مایکروفر فرق دارد؟

مهمترین و اصلی‌ترین تفاوت مایکروفر و مایکروویو در فرآیند پخت و پز آن است. به طوری که مایکروویو برای پختن مواد علاوه بر دما و گرما از اشعه‌ی wave نیز استفاده می کند اما مایکروفر تنها به کمک دما و گرما مواد غذای را می‌پزد.

 

آیا مایکروویو با مایکروفر فرق دارد؟

آیا مایکروویو با مایکروفر فرق دارد؟

علت ترکیدن تخم مرغ در مایکروویو  چیست؟

 این سوال اکثر خانم های خانه دار است که چرا تخم مرغ درون دستگاه مایکروویو ترک بر می‌دارد توجه داشته باشید که هر مواد غذای که حاوی غشا مانند زرده تخم مرغ باشد در اثر مجاورت گرما می‌ترک پس باید با سوراخ غشای آن را خارج کرد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر مقاله راهنمای خرید دستگاه مایکرویوو سولاردم را نیز مطالعه فرمایید

سخن آخر….

ما در این مقاله سعی کردیم برای شما توضیح دهیم که مایکروفر چیست؟ و آیا مایکروویو با مایکروفر فرق دارد؟ همچنین شما را را با تفاوت بین مایکروفر و مایکروویو آشنا کردیم. تا شما با دید بازتری بتوانید با توجه با نیاز خود محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید. امیدوارم توانسته باشیم شما را با بهترین شیوه راهنمایی کنیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *