بلاگ, مقالات لوازم شخصی

اپیلاتور یا اپیلیدی چیست؟ عوارض اپیلیدی برای صورت

اپیلاتور یا اپیلیدی چیست؟

اپیلاتور یا اپیلیدی یک دستگاه الکتریکی شخصی است که برای حذف و از بین بردن موهای زائد بدن در سطح فولیکول استفاده می‌شود. در واقع اگر به دنبال بهترین روش حذف موهای زائد بدن خود هستید بهترین کار انتخاب و خرید دستگاه اپیلاتور است که خود شما را قادر می‌سازد تا موهای زائد بدن را حذف کنید. ما در این مقاله می خواهیم برای شما توضیح دهیم که اپیلاتور یا اپیلیدی چیست؟ عوارض اپیلیدی برای صورت و همچنین چند مورد از بهترین مارک اپیلیدی را به شما معرفی کنیم لطفا تا آخر مقاله با ناومال همراه باشید.

خرید بهترین مارک اپیلاتور

دستگاه مو کن اپیلاتور می‌تواند برای حذف موهای بدن در بخش‌های مختلفی مثل صورت، زیر بغل، پا، دست‌ها و ناحیه‌های بیکینی مورد استفاده می شود. این دستگاه به روش اپیلاسیون با اپیلیدی موهای زائد بدن را حذف می‌کند که در ادامه به سایر قابلیت های این دستگاه اشاره می کنیم تا شما با دید باز تری بتوانید آن را انتخاب کنید پس با ما همراه باشید تا در انتخاب خود دچار مشکل نشوید.

دستگاه اپیلیدی یا اپیلاتور چیست؟

اپیلیدی یک دستگاه اتوماتیک است که به وسیله برق کار می کند. این دستگاه جزو لوازم شخصی می باشد که بر سطح خود چندین موچین دارد که با چرخش و باز و بسته شدن این موچین ها، موهای مورد نظر شما را از ریشه جدا می کند.

اغلب اپیلیدی های ساخته شده دارای چندین سر هستند که هر کدام از آن ها کاربرد مخصوص خود را دارد. استفاده از اپیلیدی برای مدت زمان طولانی باعث نازک شدن موی صورت و پوست و کم شدن مو می شود.

اپیلیدی با اشغال کمترین فضا به راحتی جا به جا می شود و قابل حمل برای مسافرت نیز می باشد و از آن می توان هنگام مسافرت نیز استفاده کرد. استفاده از اپیلیدی باعث می شود مدت زمانی که طول می کشد تا مو رشد کند بسیار بیشتر شود پس سبب می شود که زمانی کم تر به اصلاح موهای خود بپردازید.

 

اپیلاتور یا اپیلیدی چیست؟

اپیلاتور یا اپیلیدی چیست؟

آیا اپیلاتور یا اپیلیدی برای پوست مضر است؟

بسیاری از خانم ها دوست دارند ظاهری آراسته و زیبا و مرتب داشته باشند. آن ها برای از بین بردن موهای صورت خود از وسایل مختلفی استفاده می کنند.

از تیغ تا موم و کرم های موبر همه این وسایل در صدد راه هایی برای از بین بردن موهای زائد هستند. امروزه روش های بسیار دیگری برای از بین بردن موهای صورت ابداع شده است. یکی از این وسیله ها اپیلیدی است. اپیلیدی را به منظور جدا کردن مو از ریشه استفاده می کنند که با شکل و انواع متفاوت ساخته شده و وارد بازار شده است.

معمولاً استفاده از اپیلیدی برای اصلاح کمی دردناک است. اما وقتی شما به مدت طولانی از آن استفاده کنید درد آن کم کم از بین می رود. توجه کنید نوع پوست هر شخص با دیگری متفاوت است مثلاً برخی پوست ها حساس به برخی از مواد آرایشی هستند پس دقت کنید از مواد و یا وسیله ای که برای شما ایجاد حساسیت می کند برای رفع موهای زائد خود استفاده نکنید.

خانم ها برای اینکه بتوانند موهای صورت خود را از بین ببرند علاوه بر صرف وقت بسیار در آرایشگاه ها، هزینه بالایی نیز باید بپردازند. اما با کمک اپیلیدی این کار برای آن ها آسان تر و از هزینه ها نیز کمی کاسته می شود. اما همیشه خانم ها از خود می پرسند، آیا اپیلیدی برای صورت ضرر دارد. قابل ذکر است این وسیله علاوه بر رفع موهای زائد ممکن است برای برخی افراد ضررهای نیز داشته باشد.

 

آیا اپیلاتور یا اپیلیدی برای پوست مضر است؟

آیا اپیلاتور یا اپیلیدی برای پوست مضر است؟

عوارض اپیلیدی برای صورت

بهتر است بدانید اگر به شیوه درست از اپیلیدی بر روی پوست صورت استفاده شود هیچ گونه تیرگی و سیاهی برای صورت شما به بار نمی آورد. در صورت استفاده اشتباه بعد از اپیلاسیون صورت شما دچار التهاب می شود چون رنگ دانه های پوست شما تحریک می شوند.

علاوه بر آن استفاده از آن به مدت طولانی به روش نادرست نیز باعث تیرگی پوست می شود. یکی از مشکلاتی که خانم ها ممکن است بعد از استفاده از اپیلیدی با آن مواجه شوند زخم شدن صورت است.

اگر خانم ها پوستی شل داشته باشند باید هنگام استفاده از اپیلیدی به شدت دقت کنند زیرا اپیلیدی ممکن است قسمت هایی از پوست شما مانند زیر چانه که پوستی شل تری نسبت به بقیه صورت دارند را بگیرد و سبب شود صورت شما دچار زخم شود.

گیر کردن پوست درون موچین های در حال گردش اپیلیدی یکی از بزرگترین نقوصی است که اپیلیدی سبب می شود که صورت شما یا پوست بدن تان دچار زخم یا التهاب شود که این امر نیز بسیار درد ناک است. یکی از مضراتی که اپیلیدی بعد از اصلاح موی صورت دارد ایجاد التهاب در سطح پوست است.

این التهاب بعد از چند روز به جوش زیر پوستی تبدیل می شود. زیرا اپیلیدی باعث می شود تا مو از ریشه کنده شود. و بعد از چند روز هنگامی که شروع به رشد می کند نتواند از پوست به بیرون آید و منجر به جوش های زیر پوستی عفونی شود. یکی دیگر از مواردی که استفاده از اپیلیدی برای پوست ضرر دارد ایجاد موی زیر پوستی است.

این مشکل برای تمام کسانی که از اپیلیدی استفاده می کنند اتفاق نمی افتد. فقط ممکن است برای کسانی که پوست حساس تری نسبت به بقیه افراد دارند این اتفاق صورت گیرد.

بنابراین بهتر است این گونه افراد اپیلیدی را به نحوی استفاده کنند تا فقط مو را کوتاه کند و سر مو از روی پوست صورت بیرون زده باشد. از این بررسی ها نتیجه می گیریم که اپیلیدی ضرر بسیار زیادی ندارد.

کسانی که از این روش برای از بین بردن موهای صورت خود استفاده می کنند، برای این که اپیلیدی برای پوست ضرر نداشته باشد باید دقت کنند نکات مربوط به نحوه استفاده از آن را به خوبی رعایت کنند. در صورت رعایت کردن نکات هیچ گونه مشکلی برای آن ها پیش نمی آید. توجه کنید که افرادی که پوست بسیار حساسی دارند از این روش برای از بین بردن موهای صورت خود استفاده نکنند.

 

عوارض اپیلیدی برای صورت

عوارض اپیلیدی برای صورت

اپیلیدی سیمی یا شارژی؟

از این نظر که قیمت اپیلاتور شارژی در مقایسه با نوع سیمی ارزان‌تر است و گزینه بهتری هستند. آنها با باتری کار می‌کنند و بعد از اتمام باتری کافی است به کمک شارژی که دارند به پریز متصل کرده و برای استفاده مجدد آن ها را شارژ کنید. این نوع برای دو گروه از افراد مناسب هستند.

افرادی که زیاد از اپیلاتور استفاده نمی‌کنند یا بدن آنها طوری است که دیر به دیر موهای زائد بدن خود را نشان می‌دهند و افرادی که زیاد اهل مسافرت هستند اما اگر جزو این دو گروه نیستید بهتر است از نوع برقی و سیمی آن را خریداری کنید و استفاده نمایید که قدرت بیشتری نسبت به اپیلیدی شارژی دارند.

بهترین دستگاه اپیلاتور باید به شکلی باشد که فرآیند حذف موهای زائد بدن را به صورت یکپارچه و یکسان انجام دهد که این موضوع با قدرت و انرژی دستگاه در ارتباط مستقیم است. استفاده از نوع اپیلاتور برقی از این نظر در مقایسه با نوع شارژی بهتر است.

تعداد تیغه‌های اپیلاتور را بررسی کنید. این دستگاه می‌تواند دارای یک تیغه یا چند تیغه باشد. هرچقدر تعداد تیغه‌ها بیشتر باشند، سرعت عملکرد دستگاه بیشتر شده و زمانی که باید برای حذف موها صرف کنید کمتر خواهد بود؛ اما در مقابل اگر زیاد روی مسئله درد حساس باشید چون تیغه‌ها بیشتر هستند و همزمان چندین مو حذف می‌شوند هنگام استفاده از آن درد بیشتری خواهید داشت.

برخی از افراد به دنبال خرید اپیلاتور بدون درد هستند؛ شما باید به این گزینه واقع ‌بین باشید که دستگاه اپیلیدی به روش کشیدن موهای بدن را حذف می‌کند و طبیعی است که مقداری درد نیز داشته باشید. هیچ دستگاه اپیلیدی که بدون درد موهای بدن را بکشد وجود ندارد.

اگر زیاد روی این مسئله حساس هستید بهتر است نسبت به خرید دستگاه لیزر حذف موهای زائد بدن روی بیاورید. موضوع دیگر که باید در تیغه‌ها بررسی کنید این است که اپیلاتورها هر یک برای ناحیه خاصی مناسب هستند.

اگر دستگاهی برای حذف موهای زائد صورت گرفتید تیغه‌های آن طوری طراحی شده است که مناسب موهای زائد صورت باشند. در حالی که اگر بخواهید از آن برای حذف موهای زیر بغل استفاده کنید باید از تیغه مناسب خود استفاده کنید.

از این رو در هنگام انتخاب باید دقت داشته باشید که باید نسبت به خرید اپیلاتور چند کاره اقدام کنید که تیغه‌های مناسب برای هر بخش از بدن مثل پاها، صورت، زیر بغل، ناحیه بیکینی و… را داشته باشد.

 

اپیلاتور یا اپیلیدی چیست؟

اپیلاتور یا اپیلیدی چیست؟

اپیلاتور خشک یا تر؟

منظور از خشک یا تر در این جا به نحوه استفاده از اپیلیدی مربوط می‌شود. اپی لیدی را می‌توان برای کارکرد بهتر در روی پوست خشک استفاده کرد و موها را به راحتی حذف می‌کند. اما در حالتی که بدن شما مرطوب بوده و به تازگی از حمام در آمده‌اید کارکرد آن ها به نسبت ضعیف تر می‌شود.

همین موضوع سبب شده تا برخی برندهای تولیدکننده به فکر طراحی نوعی اپلیدی بیفتند که همچنان کارکرد مطلوب را در موهای خیس داشته باشد.

در نتیجه برخی مدل‌ها به این شکل بوده و حتی در زیر دوش هم می‌توانید از آنها استفاده کنید. این نوع دارای قیمت بیشتری نسبت به بقیه بوده و البته در مقایسه با نوع صرفاً خشک درد کمتری نیز دارند.

استفاده از این نوع به دلیل اینکه زیر دوش آب هم هستید باعث می‌شود تا از قرمز شدن، حساسیت پوستی و برآمدگی‌های پوستی نیز جلوگیری به عمل آورده و پوست آرامش بیشتری داشته باشد.

البته یک بدی در این حالت وجود دارد که آن هم مربوط به طولانی‌تر شدن فرآیند حذف موهای زائد می‌ باشد. موهای بدن در حالتی که خیس باشند به پوست می‌چسبند که طبیعی است مدت بیشتری برای حذف آنها صرف کنید.

شاید از این که گفتیم در زیر دوش آب هم قابل استفاده است تعجب کرده و بگویید که خطرناک است؛ بله درست است. همین موضوع باعث شده تا اپیلاتورهای مناسب پوست تر و مرطوب به صورت شارژی باشند و با باتری کار کنند. مثل هر وسیله دیگری این دستگاه نیز دارای تولیدکنندگان زیادی است.

 

اپیلاتور خشک یا تر؟

اپیلاتور خشک یا تر؟

انواع برند دستگاه اصلاح زنانه

دو برند نام آشنای براون و فیلیپس از قدیمی ترین تولید کننده های دستگاه اپیلیدی و اپیلاتور می باشند. که اغلب تولیدات این دو شرکت به جهت کاهش درد در زمان شیو از قابلیت ماساژ برخوردارند.

این دو برند به سبب محصولات استاندارد و با کیفیتی که طی سالیان متمادی روانه بازار کرده اند، همواره از پرفروش ترین ماشین های اصلاح زنانه به شمار می روند. که جهت مشاهده آن ها به شما توصیه می کنیم به سر زدن به سایت ناومال با آن ها بهتر و بیش تر آشنا شوید.

 

 مشاهده قیمت اپیلاتور براون سری Silk Epil1 مدل 1170

نکاتی که باید درباره اپیلیدی کردن بدانید

در سال‌های اخیر، روش‌‌ها و وسایل پیشرفته‌تری به بازار آمده‌اند اما استفاده از اپیلیدی‌های خانگی و همین‌طور اپیلاسیون و لیزر، روش‌های قطعی‌تری برای از بین بردن موها هستند.

اپی‌لیدی، دستگاهی است که در شکل‌ها و مدل‌های مختلف ارائه شده و می‌تواند موهای زائد را از ریشه جدا کند. طبیعتاً این روش کمی دردناک هم است ولی بعد از استفاده مداوم از آن، این درد کمتر هم می‌شود. علاوه بر این، با استفاده از این دستگاه به مرور ضخامت موها کمتر و رشد آن ها کندتر خواهد شد.

استفاده از این وسیله هم بسیار آسان است؛ آن را به برق می‌زنید و روی قسمتی که مو دارد می‌کشید تا موها را از ریشه‌ در‌آورد. در ادامه برخی از معایب و مزایای اپی‌لیدی را برای شما بهتر و بیشتر توضیح می‌دهیم.

 

 مشاهده قیمت اپیلاتور فیلیپس مدل HP6420

 

 

نکاتی که باید درباره اپیلیدی کردن بدانید

نکاتی که باید درباره اپیلیدی کردن بدانید

معایب اپیلاتور یا اپلیدی

• استفاده از این دستگاه برای اصلاح موهای ضخیم دردناک است.
• توصیه می‌شود در نواحی‌ که ممکن است حساس باشند؛ (مثل زیربغل) استفاده نشود. به سختی‌ می‌توان بخش‌هایی از بدن مثل پشت پاها یا ران را با دستگاه اپی‌لیدی اصلاح کرد. بعد از استفاده از این دستگاه، پوست ملتهب و قرمز می‌شود و در برخی موارد جوش می‌ زند. موها باید به حدی بلند باشند که دستگاه بتواند آنها را بگیرد. هنگام استفاده از این دستگاه ممکن است برخی موها هنگام رشد کردن زیر پوست بروند.

 

 مشاهده قیمت اپیلیدی براون سری 5 مدل 5595

 

اپیلیدی براون مدل Braun epilator2370

 بهترین مارک اپیلیدی براون مدل Braun epilator2370

مزایا اپلیدی یا اپیلاتور

• رشد موها بین ۲ تا ۴هفته کندتر می‌شود.
• موهای جدید نسبت به موهای قبل نرم‌تر و نازک‌تر می شوند.
• درد آن در مقایسه با اپیلاسیون (کندن مو با موم یا وکس) کمتر است.
• دستگاه اپی‌لیدی را یک بار تهیه می‌کنید و می‌توانید تا مدت‌ها از آن استفاده کنید اما اصلاح با موم یا وکس به تنهایی سخت است و اگر به مراکز اپیلاسیون هم بروید، باید هزینه‌ای بپردازید. علاوه بر ‌آن، همیشه در دسترس نیست.

 

نکته‌های کلیدی هنگام استفاده از اپیلاتور باید رعایت کنیم؟

برای اینکه اپیلیدی حداکثر کارایی را داشته باشد، بهتر است به توصیه‌های زیر توجه کنید:
دستگاه مناسبی انتخاب کنید هنگامی که تصمیم به خرید اپی‌لیدی گرفتید، تحقیق کنیدکدام مارک عملکرد بهتری دارد. می‌توانید در این زمینه به سایت ‌های شرکت‌های تولیدکننده مراجعه کنید یا با دوستانتان که قبلاً از این وسیله استفاده کرده‌اند، مشورت کنید.

دستورالعمل استفاده را خوب بخوانید بعد از خرید دستگاه، مطمئناً با نگاه کردن به آن می‌توانید روش استفاده‌ را متوجه شوید اما سعی کنید حتما دستور استفاده از آن را مطالعه کنید تا با جزییات کارش بیش تر آشنا شوید. به‌ خصوص دستگاه‌هایی که چند تیغه و کارکردهای متفاوتی نسبت به بقیه دارند.

یک منطقه را امتحان کنید برای اولین‌ بار قسمتی از بدنتان را انتخاب کنید که پوست ضخیم ‌تر نسبت به بقیه پوست دارد و حساسیت کمتری داشته باشد. زانوها انتخاب خوبی هستند. با شروع کردناز این قسمت کم‌کم به درد عادت می‌کنید و می‌توانید به قسمت‌هایی که پوست نازک‌ تری دارند برسید.

 

 

 مشاهده قیمت اپیلیدی براون مدل Braun epilator 2370

 

آرام عمل حذف موها را انجام دهید سعی کنید خیلی آرام این کار را انجام دهید و به خاطر اینکه دردتان کمتر شود، سریع دستگاه را روی پوستتان نکشید.

سعی کنید اپی‌لیدی را در فاصله مناسب و مایل روی پوستتان نگه ‌دارید. در زمان مناسب استفاده کنید یعنی بهترین زمان استفاده از دستگاه اپی‌لیدی، عصرهاست زیرا اگر التهاب یا خارش یا جوش بعد از استفاده از دستگاه برایتان ایجاد شود، تا صبح فردا از بین می رود.

دقت داشته باشید که حتماً ازمرطوب‌ کننده استفاده کنید توصیه می‌شود بعد از استفاده از اپی‌لیدی از یک مرطوب‌کننده ملایم بدون الکل استفاده کنید تا التهاب پوست تان برطرف شود و حساسیت هم ایجاد نشود.

موهای روییده را مدتی تحمل و از اصلاح موهایی که کاملاً درنیامده‌اند خوداری کنید. چون موهایی که کاملاً درنیامده‌اند، به سختی با دستگاه کنده می‌شوند و باعث ایجاد زخم، فرو رفتن مو در پوست و التهاب خواهند شد.

یادتان باشد که این وسیله، شخصی است فراموش نکنید اپی‌لیدی وسیله‌ای شخصی است و نباید آن را با هیچ‌کس، حتی نزدیک‌ترین افراد خانواده، شریک شوید و بعد از هر بار استفاده نیز حتماً آن را با یک ماده ضدعفونی‌کننده تمیز کنید چون ممکن است این بار تصمیم بگیرید موهای یک قسمت دیگر از بدنتان را بزنید و اگر دستگاه را تمیز نکنید، باعث عفونت و ایجاد زخم در برخی از نواحی حساس پوست می‌شود.

 

نکاتی که باید درباره اپیلیدی کردن بدانید

 بهترین مارک اپیلیدی

روش صحیح استفاده از اپیلیدی چگونه است؟

استفاده از اپـیلیدی بهتر است بعد از حمام کردن انجام گیرد تا هم پوست مرطوب ‌تر باشد و هم دهانه روزنه‌های پوست برای خروج موها آمادگی کافی داشته ‌باشند.

همچنین دستگاه اپیلاتور باید استاندارد باشد و پوست در محل استفاده از آن کاملاً کشیده شود. به دین صورت کمترین آسیب به پوست وارد می گردد و احتمال ایجاد حساسیت، قرمزی و فولیکولیت کاهش می‌یابد می توان گفت دستگاه اپـیلیدی به تنهایی نمی‌تواند باعث قرمز شدن پوست شود ولی اگر شرایط رعایت نشود، با مکانیسم ذکرشده در دراز مدت می‌تواند عامل تیره‌تر شدن پوست بدن شود.

در مورد تاثیر اپـیلیدی در ایجاد موهای زیرپوستی هم جهت رویش مو در هر فرد مانند دیگر صفات ژنتیکی‌ تا حدودی با دیگران متفاوت است. در بعضی افراد، خواب موها به طوری است که در ابتدای رویش از سطح پوست خارج می‌شوند، داخل پوست به طور افقی یا نزدیک به افقی رشد می‌کنند و کراتین مو باعث واکنش پوست به آن و ایجاد التهاب می‌شود.

توصیه‌ می گردد چنین افرادی از روش‌هایی برای از بین بردن موهای زاید استفاده کنند که موها از ته ریشه کنده نشوند و مقدار کمی از سر مو از سطح پوست بیرون بماند بنابراین استفاده از اپیلاتور به دلیل این که موها را از ریشه خارج می‌کند، هنگام رشد مجدد در افراد می‌تواند باعث رویش مو به صورت زیرپوستی شود ولی این موضوع همه افراد را شامل نمی شود.

تنها مختص افرادی است که موه های آن ها به صورت زیر پوستی رویش می کنند در ابتدا. باید به نکاتی هنگام استفاده از اپیلیدی برای این که پوست صورت شما دچار التهاب و جوش نشود توجه کنید.

می توانید هنگام استفاده از دستگاه اپیلیدی طبق نکات زیر عمل کنید. این راه ها به شما کمک می کند تا بعد از اپیلیدی صورت شما دچار جوش نشود و برای پوست ضرری به دنبال نداشته باشد.

برای جلوگیری از ضرر رسیدن به پوست هنگامی که از اپیلیدی برای اولین بار استفاده می کنید برای این که متوجه شوید پوست صورت شما به این وسیله حساسیت دارد یا خیر آن را بر روی قسمتی از بدن که دارای پوست حساس است مثل داخل بازو امتحان کنید زمانی که دستگاه اپیلیدی را بر روی پوست صورت می گذارید به آرامی این کار را انجام دهید.

تا درد کمتری را حس کنید و دچار التهاب پوستی نشوید. پوست قبل از اپیلاسیون نباید زخم و التهابی داشته باشد. اگر در سطح پوست زخم وجود دارد به هیچ وجه از اپیلیدی استفاده نکنید. از آنجایی که موهایی که از ریشه کنده می‌شوند مجدداً دیرتر و نازک تر رشد می‌کنند.

از نظر بسیاری از خانم ها روش‌هایی که موی زائد را از پوست در می‌آورند روش‌های بهتری هستند. هر چند مانند تراشیدن با تیغ بدون درد نیست و کمی درد، همیشه همراه روش‌های اپیلاسیون هست اما باز هم مزایای روش‌های اپیلاسیون به معایب آن می‌چربد.

 

 

اپیلیدی براون مدل Braun epilator 2370

اپیلیدی براون مدل Braun epilator 2370 بهترین مارک اپیلیدی

اپیلاتورها، دستگاه‌های کوچک و کارآمدی هستند که از طرف خانم‌ها با استقبال زیادی مواجه شده‌اند. اپیلاتور که گاهی به اشتباه اپیلیدی هم نامیده می‌شود، می تواند بدون استفاده از تیغ یا مواد موبر شیمیایی، سطح پوست را شفاف و عاری از موهای زائد کند. این دستگاه الکتریکی برای حذف موقت مو در سطح فولیکول به وجود آمده و به همان شیوه موم انداختن یا موچین کار می‌کند، یعنی سبب کندن مو از ریشه می شود.

دستگاه اپیلاتور از دیسک‌های چرخنده یا فنری برای گرفتن موی سطح پوست استفاده می‌کند که با حرکت چرخشی قطعات متحرک رو به جلو، موها را مستقیماً از ریشه کنده و پوستی صاف را به جا می‌گذارد. تعداد ” موچین” بیشتر در یک اپیلاتور، به شما این امکان را می دهد که در کم ترین زمان ممکن بتوان تعداد بیش تری را از موهای خود را از ریشه بکنید.

گرچه ممکن است که برای اکثر افراد کمی درد آور باشد ولی با استفاده مستمر از اپیلاتور و کم شدن و نازک تر شدن موها، درد کمتر شده و می توان گفت استفاده از اپیلاتور بدون درد می شود.

اپیلاتور براون با داشتن ماساژور، درد حاصل از این کار را تا حد زیادی کم می کند. اپیلاتور می‌تواند در موقعیت‌ها و شرایط مختلف استفاده شود و از آنجایی که دارای ابعاد کوچکی است، جابه‌جایی آن نیز راحت بوده و در سفر نیز می‌توان استفاده کرد.

اپیلاتور هم‌چنین دارای اثر دراز مدت و بادوامی بوده، در حالی که ارزان قیمت نیز هست. با این که بقیه روش‌های حذف موهای زائد ممکن است نیاز به هزینه کردن مداوم در کرم، موم یا تیغ داشته باشند، اپیلاتور فقط یک هزینه اولیه دارد.

 

مطالب زیر نیز شاید برای شما مفید باشند:

نکاتی که باید درباره اپیلیدی کردن بدانید

راهنمای خرید اتو مو

راهنمای خرید صابون تریاک اصل

 

کلام آخر

ما در این مقاله به سوالات شما عزیزان در مورد اینکه اپیلاتور یا اپیلیدی چیست؟ و عوارض اپیلیدی برای صورت را برای شما توضیح دادیم و همچنین چند مدل از بهترین مارک اپیلیدی یا اپیلاتور از برندهای معروف فیلیپس و براون را به شما معرفی کردیم امیدوارم در این مقاله توانسته باشیم به شما در انتخاب بهترین مارک اپیلاتور کمک کرده باشیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *